bugün

2.sınıf vatandaş olmaktır ben bunu kabul etmiyorum. ben güzel antalyamda bir otelde herhangi bir turistten daha pahala tatil yapmak istemiyorum.

--spoiler--

Antalya’daki Limak Lara Hotel’e yabancı site üzerinden rezervasyon yapan birisi, otele gittiğinde Türk olduğu görülünce ek 120 euro istendi ve itiraz etmesi üzerine otelden kovuldu.

O an başka otel bulamayacağı için ücreti ödemek zorunda kalınca, fişte yazılanlar dikkat çekti.
--spoiler--
Her türlü haksızlığa uğrarsın ve suclu sen olursun.
Kendi ulkende yabanci olmaktir. Memleket arabistan'a dondu. Turk buldugumda sevinir hale geldik.
Zordur ve her geçen gün daha da zorlaşmaktadır.
osmanlı imparatorluğu döneminden alışkın olduğumuz durumdur.
türk olduğunu söylemekten çekindiğin, ne mutlu türküm diyene! dediğinde "faşist" ilan edildiğin sikko bir durumdur...
Türkiye'de Türk olmak zordur.
Her türlü zulme uğrarsın ama haksız yine sen olursun.
Giderek zorlaşmıştır.Hepimizin işi zordur.
10. cu sınıf vatandaş olmaktır.

her sokakta bir tane gaspçı vardır bıçaklanmayı göze alamıyorsan araban olacak.

araba almak imkansızdır eğer adam gibi işiniz yoksa.

kız arkadaş edinmek zordur.

sigara tiryakisiysen zaten sıçtın. en ucuz paket 12 lira. mmc

doğruları konuşursan akpnin gözünde terörist chpnin gözünde faşist oluyorsun.
Türkiye'deki en zor durumlardan biridir.

Türk'üm dersin, milletime bağlıyım, türk düşmanlarından nefret ediyorum dersin anında ırkçı, faşist damgası yersin.

Yahu bu memlekette türk'üm demek bölücülüktür dediler.. Bir sözde türk ülkesiyiz haa. Türk olmayanlar bu ülkeyi yönetirken, yine ezen, katleden, asimile eden, faşist topluluk durumuna düşersin..

En zoru da, iki yüzlü ve vandal bir halk yüzünden evlatlarının sürekli şehit olmasını izlemektir. O vandal halkı sırtında bir parazit olarak taşımak zorundasındır.. Sırf vatandaşlık bağı yüzünden bu olanları sessizce izlemek zorundasındır, sesini çıkardığında anında kafatasçı damgası yersin. Hani türkler egemen etnisite ya, yersen.

Bir zorluğu daha vardır, sırtındaki parazitleri savunan mankurt türklerle yaşamak zorundasındır. Ilık, romantik türkler, milli refleksleri gevşemiş sözde türklerle...

Türk'e, bu ülkede ölüm vazifesi biçilmiştir. Türk ölmezse, birilerinin menfaatleri bozulur. Türkler de ölüme koşa koşa gittiğine göre, bu düzen bozulmayacaktır..

Türkçülüğün bölücülük, kürtçülüğün ezilen ulus milliyetçiliği sayıldığı bir ülkede yaşamak zorundasındır..

Türkiye'nin yavaş yavaş kürtleşmesini için yana yana izlemek zorundasındır.. Türklüğün araplaşmaya kurban gittiğini de unutmamak zorundasındır..

Bence en ama en zoru, bu millete rağmen türkçü olabilmektir..
Giderek zorlaşmaktadır.Türk isen işin zor demektir.Diğer herkes pozitif ayrımcılıktan faydalanır ama Türklere bu yoktur.
bir türkiye' de suriyeli olmak değildir.
Öz vatanında parya...
Birilerine göre bölücülük imiş. Ne günlere kaldık. Ne cahil adamsınız.
azınlık olmamıza doğru hızla gitmekte olan durumdur. istanbul içerisinde metro tramvay gibi toplu ulaşım araçlarına bindiğinizde sağınıza solunuza bakın vagonlar içerisinde türkçe konuşan sayısı konuşmayanların sayısının 4 de 5 de 1 i oranına kadar geldi artık. ırkçılık milliyetçilik falan diyorlar ama 10 seneye kalmaz türkçe konuşanlara ters ters bakılmaya başlanacak ciddi ciddi..
eski osmanlı devrindeki gibi artık neredeyse kendi ülkende 3. sınıf vvatandaş konumuna sokulmasıdır.

yabancı uyruklu sınavı veyahut, beleş üniversiteye girme ile yabancılar türk öğrencilerimizin önünde. (suriyelilier direk giriyor)
vergilerle ve önümüzdeki ekmeği almaları ile (devlet sadece türk halkına yapabilir) burada yaşayan tüm insanlar bizden geçiniyor.

yazıklar olsundur.
en az haklara sahip olmak demektir.
Öz yurdunda garipsin öz vatanında parya.
Asimilasyonun ve hakaretin dibine vurmaktır.
Asker, polis, çiftçi, işçi olmaktır.

Nüfusa oranla en az temsil hakkı Türklerdedir. T.c. tarihindeki bütün milletvekillerini, başbakanları, bakanları inceleyin. Kürt, Gürcü, mohti, Laz hegemonyası vardır.

Şuanda da ağırlık Doğu karadeniz etnikleri ve Kürtlerde.

Türklerin kendisini yonetememe sikintisinin altinda birbirini cekememe hastaligi yatar. Balkan Turklerinde, manavlarda, Yörüklerde ... rahatlıkla görebilirsiniz. Tepkileri genetik olarak aynıdır.

Basit bir örnek. izmirde Bulgaristan Türklerinin yoğun oldugu mahallede ticaret isletmesi açan (tuhafiye, bakkal, çakkal...) hiç bir Bulgaristan Türkü işi ilerletemedi ve iflas etti. Sebep alayının çekememezlikten gidip Kürt ve doğu Karadeniz esnafindan alisveris yapması. E para birikincede bunlar siyasete atılıyor ve birbirini kollayarak hakimiueti ele alıyor.

Özetle Türk devleti kurar, belli bir süre işletir ve devreder.
Türklük adına yapılan ötekileştirmelerden, hakaretlerden ve uygulanan şiddetten utanç duymaktır. Utanıyorum.
Ulan aradım taradım bizim sülalede şöyle bir ermeni , Çerkes ne bileyim en azından rum falan filan var mi diye. Lobisi güçlü bir azınlık grubundan destek görüp ite kaka bi yerlere gelme şansım var mı diye. Yok anasını. Türk oğlu , Türk oğlu , Türk oğlu , Türk üm. Elbette bir sıkıntımız yok bundan dolayı da yahu bütün önemli yerleri azınlık grupları kapmış turkiye de Türk olmak demek işçi sınıfı olmak demek yönetici olmak bir yerlere gelmek çok zor yav.

Son çare belki sabetay bir karıyla evlenebilirsem birşeyler olabilir.
Nermin Abadan Unat'ı anlatayım isterseniz.
çok zordur.

Aslında, türk olmak zordur.

isterseniz size hirsch'in öyküsünü anlatayım.
türkiye'de türk olmak olmamak gibidir. baksana biri laz diyor biri kürt diyor biri çerkez diyor biri bilmem ne diyor. nerde lan bu türkler. evet.
k*rtleri sevdigin zaman humanist oluyosun ama turkclugunu savundugun zaman fasist oluyosun.
kendi devletinde dışlanmaktır. ''allah türkü korusun diğerlerini tayyip koruyor zaten''.