bugün

blowjob yapmaktadır.

8 gb ekran kartı 1000 dolar. 1000 dolar 1000.
çok bir şey söylememe gerek yok 4 yıl önce 1000 liraya aldığım laptop şimdi 2000 lira.
sırf bu fiyatlar yüzünden 2 yıldır bilgisayar alamıyorum.
Tövb. sanki 5 tane kongolu tarafından genkbenklere maruz kalmışçasına bir aman tanrım durumu.

Yeni bir telefon, tablet vay efendim bilgisayarı değiştireyim vs. çok yaş iş anacım.
boktan duruma örnek.
10 yıl öncesinin teknolojisi lüks fiyattan satılıyor.
1.5 gb ramli sikindirik telefonların bile piyasa dolaşması durumu özetler.
son zamanlarda tuşlu telefonlar bile pahalanmış.
olum teknoloji mi yoksa antika dükkanı mı ?
yeni bir iphone almak için araba taksiti öder gibi para ödemek gerek. vergiler çok fazla. dolar düşse bile vergi alır bunlar. ülkeden gitmek lazım.
Giderken benide götür kanka dermişim ben rahatım sjsj.. oldukça yüksektir vergiler yüzünden kuşkusuz..
verdiğimiz paralarla firmaların hisselerini satın alsaydık, şimdilerde arap şeyhleri gibi ferrari'yi altın kaplatıyorduk..

ülkemizdeki cep telefonu üreten "o firma" gibi şirketler de mevzuya, "lan bunlar bi telefona 50 milyar verdiğine göre ben bu yavru kedileri 3-5 düdüklerim ha" kafasında baktığı ve rakip telefona neden 50 bin lira verildiğini idrak edemediği için, çünkü devlet teşvikiyle gelişmiş zengin şark kurnazlarından başka bir şeyler olamadıkları ve olamayacakları için de; paramız sürekli dışarıya kaçırılıyor.

devlet desen, onlar daha beter çarıklı erkan-ı harp..
komünikasyon konusu dünyanın neredeyse en önemli istihbarat savaş alanıyken bizimkiler, "s..erim yerli üretimini, ben canlıya bakarım aga, yaz.. terete payı da yaz, telsiz de yaz, ödesinler a... koduklarım" bakış açısına sahip olduğundan, yerli üretimi teşvik etmeyi ipine bile takmıyor..

biz de, medenice profil fotoğrafı çekelim diye, yine yabancı menşeili bankalara bir de kart borcu dayıyoruz, toplum olarak...

bazen vatandaş olmayı, piranalarla dolu bir nehire atılan zavallı bir inek olmaya benzetiyorum..