bugün

dış saldırıymış. ülkeye bak la, dışardan ozursalar ekonomi çöküyor.

yavşak da çıkmış dış saldırı diemiş. madem öyle müsade etmeyeceksin.

osurulua ülke ekonomisi deviriliyorsa sen o rade ne ettin muhittin.
insanları tedirgin ve mutsuz yapmak için ortaya atılan iddia.
En fazla starbucks sayısına sahip ülkeyiz. Her 3 kişiden birinin arabası var. Nasıl kriz bu.
kriz beyinlerde oturduğum 2 bloklu apt 40 daire var otoparkında yüz kusur araba
oturanlardan 3 dr 2 muhasebeci 6 memur 6 kadarı işçi statüsünde geri kalanlar 55 yaş üstü
nasıl kriz var ben anlamıyorum
starbucks
tarzı yerleri söylemeye gerek yok
hadi hayırlısı.
ben market sektöründe çalışıyorum ve sektörde hissediliyor. Geçen sene bütçenin %5 önünde gidiyorduk şimdilerde bütçenin %10 gerisinde kalıyoruz. Millet artık boğazından bile kısıyor.
görsel
Kriz de var keriz de çok şükür.
kriz mi ülkede kriz olsa bla bla bla. o arabalar evler telefin çanta senin değil be kuzum. bankanın. adam audiye biniyor hava yaprağım ödemmemiş daha 36 taksidi var baksan residencede oturuyo o ev senin değilki daha 100 ay var senin olması için. bizim halk afedersin el şeyiyle gerdeğe girilmeyeceğini anlamıyor. bal gibi de hard kriz var sadece olmayan parayla serap yapıyolar. bakın kağıt paralara gıcır gıcır karşılıksız para basılıyor. devlet baba parası yiyen miras yedi gibi herşeyi satıp satıp yedi. imf den borç niye alsın ben olsam kıbrısı ingiltereye satarım. parayıda 80 milyona böler veririm. o zaman gör ülke ekonomisini. faiz belasına bulastı halk piyasa şişti ihracat bitti ithalat uçtu. duyumlarıma göre madeni para kalkacak yerine çokomel kullanılacakmış.
yok be oğlum, enflasyon bile tek haneli ne krizi.
Son bir yıldır memlekette en çok sorulan sorudur.
Aslında ülke bu konuda ikiye bölünmüş gibi. Durumu iyi olanlar kriz deyince gülüyor.
işleri kötü olan kriz diye ağlıyor.
Yani kişiye göre değişkenlik gösteren durum.
Durumu iyi olanlar sadece yurtdışı kaynaklı şirketlerde çalışanlar.

Türk sermayeli bütün şirketler sıkıntı çekiyor.
Kriz ortamı Türkiye'nin normali olduğu için her iki cevapta doğrudur.
işsizlik oranı %13.9
Tarım dışı işsizlik oranı %16.5
Üniverisite okuyanların yüksek lisans yapanların açıköğretimde olanların işgücünde sayılmadığını düşündüğümüzde ortaya felaket bir oran çıkıyor.

Son yılda iflas eden , konkordato ilan eden şirketlerin listesine açıp bir bakın. Bu işsizlerin bakmakla yükümlü olduğu kişileri de hesap edersek. Durum vahim.

Yaşadığım yerde insanlar her gece çöplerden plastik kağıt topluyor. insanlar utancından gece vakitlerinde yapıyor bir de bunları , ekonomi kötü demek vatana ihanet değildir ayrıca gerçekler konuşulacak ki çözümler üretilsin.
Ben zenginim benim için yok.
Uludağ sözlük bitti mi?? gibi yıllardır dilden dile dolaşan bir hurafe.
Lakin avm'ler, lokantalar hep dolu. Trafikte lüks arabalar cirit atıyor.
kalp krizi dahil var olan bütün krizler bu topraklar maalesef mevcuttur.
her evde buzdolabı var amk ne krizi...
görsel
gelen Zamlardan sonra, artık herkesin birbirine sorduğu soru.
güncel Önemli Başlıklar