bugün

Türkiye haber kanallarının hemen hemen hiç bilim ile ilgili haber yapmaması sorunudur. Yapılıyor o da ayda yılda bir oluyor ve kalitesiz oluyor.
Bir ülkede halk ne isterse ona göre haber yapılır ona göre dizi yapılır malesef.Bilimi sevse insanımız kesinlikle dizilerde ve haberlerde etkisini görürdük.
Büyük bir eksikliktir.
--spoiler--
türkiye'de projesi kabul edilmedi dünyada birinci proje seçildi
--spoiler--

ya da

--spoiler--
türkiye'de iş bulamadı nasa'da çalışıyor
--spoiler--

bizim bilimle ilgili haberlerimiz bunlar.
Bizim ülkemizde artık normaldir. (bkz: aziz sancarı Nobelden önce tanıyan insan sayısı)
(bkz: papaz eriğini imam eriğine çeviren alet)
Türkiye'de bilim ile ilgilenen bir millet yok genelde hastalıklara koca karı ilaçları ile önlem alınırken henüz uzayla ilgili araştırmaları yapacak bir alt yapı bile yok. Bilimle ilgili bu duruma tepki bile göstermeyen bir millet olduğumuzdan dolayı da bilimle ilgili hiç haber yapılamayacaktır.
evlilik programlarının, saçma salak yarışma programlarının eksik olmadığı televizyonculuk anlayışının var olduğu yerden bilimle ilgili haber yapılmasını beklemek absürd olur. he bana kalırsa hala bekliyorum.
kaçırılan ince noktadır. oysa papaz eriğini imam eriğine çeviren proje yapıldığında tübitak avaz avaz bağırmıştı.
bizim çomarlar bilgi nedir bilmez bilgiden korkarlar. bilgi olmayınca bilimden, yahu ne bilimi. çomara diyorum muaviye kim biliyonmu sen, adam diyo abi entellik yapma nerden bileyim.

ama altının gram çeyrek ve yarım fiyatlarını iyi bilirler.
bir haberi meydana getirebilmek için öncelikle onun haber niteliği taşıması gerekir ülkemizde bilim üretilmediği için haberi de yapılmıyor doğal olarak.
Türkiye'de bırak bilimle ilgili , Adam akıllı haber yok ciğerim . Sen neden bahsediyon ?

Anca kedi ağaçta madur , ineği sinek ısırmış , eşek tavuğa dadanmış .
Biz Allah vergisi üç beş Adamın sayesinde bugün ayaktayız ayaktaysak . Sayın seyirciler diye cümleye başlayıp afedersin ama boktan haber yapanlar yüzünden haber felan izlemiyorum . Hiç te s2mde değil , babane Lan adanadaki çingen kavgasından .
mevzular çok derin. Henüz sıra gelmedi.
görsel
Bilimle ilerleyen ülke gördün mü? Hak,din,güzel islam.
Geçende bir muhabbeti dönmüştü sözlükte sanırım bir kitaba 25 tl veren adam diye.Yahu arkadaş temelde okumayı seven bir toplum değiliz ki, bilimde memlekette prim yapsın.düşünsenenize primetime kuşağında bilimsel haberlerin verildiğini.Halk yayın binasını taşlar.Halk suçlumudur bu durumda ? Tabiki değildir.Suçlu,Bunu izleyin bu güzel diye tv kumandasını halka doğrultan medya supervizörleridir.Yoksa milyon liraların döndüğü dizi piyasasında bugün bir bilim adamına dizi teklifi gelse ufak bir kerrat cetveli hesabı ile adam mesleği bırakır maazallah!