bugün

Hastaneden eve donerken gazetecilere, 'Biraz daha yasamam gerek' demiştin.... yordular seni hocam... yoruldun ve gittin direnemedim değil mi? Kendini topluma adamış, alçakgönüllü, Kemalizm'in meşale taşıyıcısı, çağdaş Türk kadını toprağın bol, mekanın cennet olsun.... Mücadeleciliğini her zaman örnek alacağız.

edit: dilediğiniz kadar eksileyin, çok umrumdaydınız... değişmeyecek bu düşüncelerim hiç bir zaman... Atatürkçüyüm, Atatürk Kadının fikir ve düşünceleri doğrultusunda hiç bir zaman şaşmayacak doğrularım... çok da tın diyorum ...
vefatıyla gerçek terazinin olduğu yere göç etmiştir.
vefatıyla birlikte vakit gibi şeriatçı kağıt yığınlarının bayram edeceğini düşününce içimi daha bir acıtan hayırsever, büyük insan.

toprağı bol olsun.
hakkında türlü iftira kampanyaları başlatılıp, birçok belgede cımbızla bazı cümleleri alıp, ondan sonra "misyoner" damgası vurulan ulu insan.

bazı dick -alm. kalın- kafalıların "mit raporu var hakkında misyonerlik yaptığıyla alakalı" diyerekten çarşaf çarşaf yazılar döşenip, tükürükler saça saça karalama kampanyası düzenledikleri kadın. mit'e de misyonerlik konusunda ihbarlar yapan kendileridir varsan baksan. mit araştırma yapmış mı türkan saylan ve çydd hakkında misyonerlik ihbarı için? yapmış! sonuç raporunu da açıklamış mı? açıklamış! ne demiş özetiyle raporda? "yapılan ihbarları destekleyecek hiçbir bulguya rastlanmamıştır" demiş.

ama dick -alm. kalın- kafalı ibibik bu rapor hakkında "mit türkan saylan hakkında misyonerlik yapması konusunda araştırma yaptı, rapor hazırladı" derse tek başına, algılarda istedikleri sonucu yaratabilirler ki zaten dick -alm. kalın- kafalıların yaptıkları da bunlar.

gerek türkan hoca, gerekse de çydd, bu konuda mit'e dava açmış, mit de "biz görev sorumluluğu içerisinde araştırmamızı yaptık, dava açılması gereken mit değil, raporu çarpıtıp yayınlayan medya kurumlardır" görüşünü savunmuştur. bu görüş üzerine de ilgili iftirayı atanlara karşı açılan tüm davalar da türkan hoca ve çydd lehine sonuçlanmıştır! bir programda bunlar ali bulaç'ın gözüne sokulunca "ehehe türkan hanım'ı tenzih ederim ama misyonerlik büyük bir problemdir, eheheh" diyebilmiştir sadece.

türkan hoca yargılanmalıymış, lan ibibik suçu ne?

etyen mahçupyan adlı büyük(!) demokrat diyor ki, "türkan saylan "ülkemizi sattırmayız, böldürmeyiz, devrimimizi * korumak zorundayız" demekle ergenekon'un ideolojik bir parçası olduğunu itiraf etmiştir" bu mudur türkan hoca'nın suçu? ulan çerçeve -bak burası çok önemli, iyi anla bu kısmı- etyen mahçupyan'ın çizdiği çerçeveyse, herkesin ergenekoncu olması, ergenekonculuktan gurur duyması gerekir.

dick -alm. kalın- kafalı zihniyete göre suçludur. aşk mektupları, burs verilen öğrenci listeleri elinden alınacak kadar suçludur.

misyonerlik yapıyor diye 7 cihana haber salıp, iftira kusanlar da teşvikiye camii'ne gidip cenaze namazına katılsınlar!

aaa pardon bu din alimlerinin hepsine göre türkan hoca'nın cenaze namazı da kılınmaz değil mi?

kılınmaz değil mi dick -alm. kalın- kafalı?

kınalarınız hint kınası olsun, uzun süre çıkmasın!
türkiye'ye bugün gelmiş bir insan olsaydım da, adam öldüren ve 14 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz etme suçu sabit olan** bir insanın körükörüne savunuculuğunu yapan bir topluluğun bireylerinden biri olmaktansa, ülkesindeki kız çocuklarının beyinlerini safsatalarla yıkamadan okuyabilmelerine ön ayak olarak, insanlara ışık olan bu değerli insanı desteklerdim mutlaka.

hakça düşünen kimsenin farklı bir tepkide bulunacağını sanmıyorum.

islam dininin peygamberi de, müslüman bir cenazeye saygısından ötürü bir ateşperestin bile cenazesinde saygı duruşunda durmuştur. kaldı ki bu ateşperestlik meselesi uç bir örnektir; türkan hanım'ın dinini sorgulamak kimseye düşmez, özellikle de islam dinine inandığını iddia eden kimeye.

insan olmanın birinci şartı, önyargısız* insanlara saygı duymaktır.

böylece görmüş olduk, ne olur bir insan türban takarsa kamusal alanda.

al işte, imanı sorgulanır, hoşgörünün en önemli erdem olduğu islam dinine inananlarca.

yobazlık insanı insan olmaktan uzaklaştırıyor.

yazıklar olsun öteki dünya için bu dünyayı karartan mış gibi yaşayanlara.

huzur içinde yatın türkan hanım, üzerinde hakkınız kalan evlatlarınızın, vatanınızın, kendileri kabullenmese de cehaletin kırılmasını bir nebze de olsa sağlayarak hayatlarına en azından birer tuğla koyduğunuz insanlarınızın, herkesin, her türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşının başı sağolsun.
geçen ay vakit gazetesi, aslında bu kadar hasta değil tutuklanmamak için numara yapıyor gibi insafsızca başlıklar atıp, yazılar yazmıştı.

ölüm allah'ın emride ona şu son yapılanlar olmasaydı. insanlara yardım elini uzatabilmiş biri ne mutlu ona...
fikirler uyuşmasa bile ölen bir insan. dünya görüşü önemini yitiriyor, insan asıl mekanına göçünce.

allah affetsin.

editim : ne yani affetmesin mi?
büyük insandı. bir eğitim devrimcisiydi. aydınlıktı, güneş gibi ışık saçandı.

umarım ondan sonrakiler misyonunu devam ettirebilir.

allah gani gani rahmet eylesin.
sabah sabah hakkında bu kadar çok entry girildiğini görünce iyi bişey olmadığını tahmin etmiştim.çağdaş yaşamı destekleme derneğinde yaptıkları ve eğitime destek veren her hareketiye örnek bır cumhuriyet kadınıydı.hayatının son zamanlarını mutsuz geçirmiş olsa da yinede nur içinde yatsın.
son zamanlarda yaşadıklarının bir tanesini bile hak etmeyen, misyonerliğe kadar giden it sürüsü uydurmalarına rağmen dimdik ayakta kalan, ama huzuru özleyen, ve buna sabaha karşı ulaşandır. kardelenlerinle sonsuz huzurda takipçilerini izlemen ve gururlanman dileğiyle. nur içinde yat güzel kız.
allah'ın rahmetinin üzerinde olmasını dilediğimiz kadın. dini, fikri , söylediklerinin hiçbir önemi kalmadı artık onun için. bu dünyada yaptıkları, aldığı hayır duaları onun için geçerli olacak.

gerçek adalete kavuştuğu için de mutludur sanırım.
allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın.

yaptıkları karşılıksız kalmayacaktır.
turkan saylan anadolu'nun en ucra kosesindeki kiz yurdudur, turkan saylan parasizliktan okuyamayan binlerce gencin turkan annesidir, turkan saylan kanserle mucadeleyle gecen omrunu egitime adamis essiz bilimkadinidir, turkan saylan aydinlik turkiye'dir, turkan saylan ulke tarihinin en buyuk egitim gonullulerinden biridir, turkan saylan evini aramaya gelen polisleri yuhalayanlara "onlar gorevini yapiyor, lutfen" diyerek ders veren turk vatandasidir.

artik kanat takip uçmuştur..
mekanı cennet olsun.
vefatı hakkında haberturk'te yapılan bir yorum şöyledir:

--yorum--
sağlığında allaha inanmayan inananları hor gören zulum yapan birine allah şifa versin denmez.kendini asıl zannediyordu görsün kimmiş asıl.asıl olan allah'tır.
--yorum--

allah rahmet eylesin türkan hanım, hakkınızda pek bir bilgim yok, çydd ile hiç bir alakam yok, fakat bu yorumu yazan arkadaş gibi, siz de bir insansınız ve vefat etmişsiniz.

ama, emin olun türkan hanım, sizi tanımasam bile tanrı tanımamazlıkla suçlanmanıza rağmen, siz üstteki yorumu yazan kişiden daha müslümansınızdır.

yok eğer o daha iyi bir müminse sizden, o zaman ben müslüman değilim! ölünün arkasından böyle konuşulmaz kim olursa olsun!
''Sevgili gençler,
kendinizin bu ülke, bu toplum ve dünya için ne denli önemli olduğunuzu hiç aklınızdan çıkarmayın ve kendinizi çağdaş bir insan olmaya hedefleyin , kendinize güvenin, toplumunuzun sorunlarına çözümler üretin , mutlu olun.'' diyen kişidir. Vefat etmesi Türkiye'nin aydınlık tarafını üzüntüye boğmuştur. Zira o; ömrünü yalnızca bilime değil Türk insanının çağdaşlamasına, atatürk inkılaplarının korunmasına adamıştır.
türkan saylan, türkiye'nin aydınlık tarafıdır. türkan saylan, herşeyin bittiğini sandığımız bir anda başı dik bir şekilde karşımıza dikilen bir umuttur. bize güç verendir. o, ata'nın bıraktığı mırasa en güzel sahip çıkanlardandır. zaten 9 yılda 20000 öğrenciyi okutması bu mirasa sahip çıkmasının kanıtıdır. Allah rahmet eylesin Türkan saylan. bizde ata'nın bıraktıklarına, senin bıraktıklarını da ekleyerek devam edeceğiz yola, merak etme sen.
ölümüyle kardelenleri hüzüne boğmuş büyük insan. *
allah taksiratlarını affetsin.

edit:eksileyen geri zekalısın biliyorsun değil mi?
hayatının son günlerininde bile rahat bırakılmayan aydın insan. mekanın cennet olsun.
sabah ölüm haberini aldıktan bir süre sonra sözlüğü açtım 200 küsur yazı okudum ilk başalrda nerdeyse hepsi için oylama yaptım... sonra o kadar sıkıldım ki! insanların samanyolu haber, zaman, vakit, taraf, yeni şafak vb. yerlerden haberlerle ona utanmadan, bu kadar kolaymış gibi saldırmaları içimi acıtıyor gerçekten. çydd destekleyicisiyim, ailecek öyleyiz... ama onun dışında tvden izlediklerim dışında hiç bir bilgim yok hakkında. ha doğru tv kanallarını izledim o benim şansım... ilk başta hiç bir şey yazmasam mı acaba dedim, malum burda düz mantıklı çok insan var ve onlara laf anlatmaya çalışmanın sadece kendimi yormaktan başka bir işe yaramayacağını anladım ben artık. o yüzden susuyorum. içimde kalanlar içimde kalmaya devam etsin. belki günün birinde bu söyleyeceklerimi duymayı hakedenler muhattabım olur...
asıl imanın bu dünyanın varlıklarına yaratanlarından ötürü saygı duyulması gerektiğini anımsatan insandır kendisi.

cüzzamlı hastalara karşı çığır açan yaklaşımını öğrenmek isteyenler için:

--spoiler--
http://www.hurriyet.com.t...ndem/11675315.asp?gid=229
--spoiler--

aldığı bu "allah razı olsun"lar irticacıların ilenmelerinin üstünü kalın bir katmanla örtecektir elbette...
hakkında sık sık duyulan sözlerden biri için,
(bkz: başıma bir iş gelmeyecekse kendisini sevmiyorum)
son isteğinde bile türkiye'yi ve çocukları düşünen muhteşem insan. çydd varoldukça türkan saylan'da yaşayacaktır. ruhu şad olsun.
insanın iyi olma halleri= türkan saylan
yaşamı seyretmek değil,
yaşama katılmanın yüce olduğunu kanıtlayan değerli insan =türkan saylan
saygılarımızla.
yukarda buluşmak üzre!
karşıya geçmiş ve şimdi boyut değiştirmiştir.
yolun açık olsun!
her fani gibi ölümü tatmış olan kişidir. gözümde alenen din düşmanı olduğundan dolayı arkasından asla rahmet okumayacağım kişidir. ateşi bol olsun.