bugün

siyasi ve toplumsal görüşlerimizde bazı ayrılıklar olmasına rağmen ; toplumun bir yarasına parmak basıp, canlara can katmış bir merhumenin ardından kendine bile hayrı dokunmamış kimi arkadaşların eleştirilerini esefle izliyorum.
ölmeden evvel yakalandığı hastalık nedeni ile saçından utanan ve başını kapatan misyoner. Allah'ın sopası işte.

edit:başını kapatan derken, saçını gizleyen diyelim.
ölmüş gitmiş, arkasından olumlu yada olumsuz görüş bildirmek hakkı vardır insanların. ölmüş olması sebebiyle artık rahat bırakılması gerekir ama bazı yanlış bilinen şeyleri de açıklığa kavuşturmak lazımdır. türkan saylan laik, demokratik, çağdaş, atatürkçü bir bayan olduğu için linç edildi demek ne derece doğru? pkk'nın illegal gençlik kollarına ve kck'ya yönelik operasyonlarda türkan saylan'ın burs verdiği 80'den fazla öğrencinin, daha doğrusu militanın var olduğu tespit edilmiş. güzel ülkemizde gerçek sandığımız birçok şey yalan aslında. vatanseverlerin darbe yaparak vatanın anasını ağlattığı güzelim ülkemizde bu şaşırtmacalar da tanıdık geliyor aslında.
kendisiyle ilgili söylenebilicek çok sey var. ne mühim işler başarmış olduğu zaten artık herkez tarafından biliniyor( verdiği karşılıklı burslar hemde ödemesi oldukça güç olanından, pkk ya verdiği müthiş destek vs say say bitmez) tabiki deve kuşu gibi kafasını kuma gömmeyenler için... fakat kendisi ile ilgli şöylede bir şey dikkatimi çekmiştir. ölmeden az evvel ayakta dahi zor duruyorken "ben daha ölmeyeceğim, daha yapıcak çok işimiz var" diye seslendi kendileri amacına olan aşkına şaşırmamak mümkün değil buda bukadar "temiz" işi nasıl başardığını açıklıyor efendim. kendisinden alınıcak tek ve minicik bir ders varsa budur...
Türk ve müslüman ahlakına aykırı bir görüş sahibi insan. Evet artık hiçbirşey eskisi gibi değil, daha çağdaş olunmalı. ama çağdaşlık ahlaksızlık değil, çağa uyumlu hareket etmektir. Yani teknolojiden, yeniliklerden ve yeni görüşlerden sonuna kadar faydalanmaktır. Kadın erkek eşitliği, doğudaki kızların eğitimi gibi. Ama sen tutup üniversitede bir kadın ve bir erkeği çağdaş olacağız diye aynı evde barındırır, çocuklarımızın okul sıralarında namaz kılmasını değil bale yapmasını istiyoruz dersen ve bir öğrencide zerre kadar dine eğim görürsen ve burs vermessen, işte o zaman sana asla saygı duymam, duymuyorum... Allah yinede rahmet eylesin...
kendisine hakaret edenler kendisine misyoner pkk'li din düşmanı felan diyorlar. peki kendisine bunları diyenler ne kadar müslüman? hani islamiyette ölen kişinin ardından konuşulmazdı. o yüzden ettikleri tüm hakaret kendilerinin ne kadar müslüman olduğunu gösteriyor. bıkmadınız ölen kişinin ardından konuşmaktan sevgili dinsizler.
başörtü ve din düşmanı bir kadındır, telef olmuştur.
önceleri çok desteklemiştim ama deniz baykal'ı öldürme vb kurduğu cümlelerdeki rahatlıktan sonra kirli yönü olan bir insan olduğunu, gözüktüğü gibi masum olmadığını düşündüğüm kadın.
şak şakçılığını yapanların bile iğrenç yüzünü görüp ulan ben buna mı el çırpmışım dedikleri kadın.
hakkında densiz densiz konuşan , dini iğrenç hislerine alet edip kemoterapi gördüğün için taktığın bandanayla bile baş örtüsü takmak zorunda kaldı diye alay konusu yapan örümcek beyinlilerin hepsinin, senin sayende kökünün kurutulduğu leprayla başbaşa kalmaları dileğiyle. Güzel insan nur içinde uyu sen.
çocuklarımızı bale kursuna gönderelim gibi bir söz sarfedip türkiye nin sosyo-iktisadi durumundan habersiz herkesi zengin olduğunu zanneden, postmodern dünyada kafayı ilericilik-gericilik kavramıyla bozan kişi.
ömrünü cüzzamlı hastaların tedavisine adamıştır.
belki de, bazılarının; onu ölmeden soktuğu cehennemden; o hastaların, o hastaların yakınlarının, onların da yakınlarının hayır dualarıyla çıkacaktır.
--spoiler--
ömrünü başörtü düşmanlığına adamıştır.
ömrünün son yıllarında başını örtmeye mecbur kalmıştır.

(bkz: ilah-i adalet)
--spoiler--
yaşasaydı bu düşünceye sahip hasta ruhlu, kendini müslüman (!) zanneden, beyin terk insanların onun başardığı, insanlığa ve bilime katmış olduğu faydanın yüzde 0,00000000000000001 bile gösteremeyecek olamanın elemiyle belki de ölebilirdi. kimsenin başıyla, kıçıyla uğraşmış bir kişi değildir, kendini tamamen topluma ve insanlığa adamıştı.

ilah-i adalete en güzel örnek;

(bkz: muhsin yazıcıoğlu)
şunların kafasını koparmak istiyorum diyerek başörtülü bayanlara saldıran ırkçı kadın.
ayrıca türkan adlı dizi denen saçmalıkta her hafta reytinglerin dibinde adeta sürünüyor. buna rağmen yayıncı kuruluş kaldırmamakta ısrarlı.
hani herşeyi ortada, kendini kanıtlamış bazı insanlar vardır ya, diğerleri g*tünü yırtsa da değerini kaybetmeyecek insanlar, onlardan biridir türkan saylan.

ve ilahi adalete girdiniz madem, o iş öyle kendi kafanıza göre yorumlayıp sonra ilahi adalet kalıbına soktuğunuz gibi olmaz.ilahi adalet nedir bilir misiniz? ilahi adalet onlarca gencin canını alan muhsin'in ölümü ve nasıl öldüğüdür.adam gibi örnek verin yoksa adamı örnek manyağı yaparlar.

ayrıca diyelim ki ayrım yapıyordu, fethullahın yuvaları nasıl başörtülü kızlara burs veriyorsa türkan saylan da özellikle başı açıklara ve dinci yobaz olmayanlara burs verebilir.bu çok normaldir.ne gibi mi ? yanı başında milyonlarca insan katledilirken susan ama mevzu din kardeşleri oldu mu gemiyle yardım götürmeye kalkan zihniyet gibi.o yüzden kapayın o çenelerinizi.ya da konuşun, nasılsa gerçekler değişmeyecek.
ayrıca türkan saylan'ın derneğinden burs aldığınız öğrenildiğinde türk hava yolları mülakatlarında ilk aşamada elenirsiniz.

edit: gerçekler acıdır, eksi oy alır.
genç kızlarımızın türbanlarından kurtularak bir kaç saniye içinde modernleşmelerini sağlayan bir düzenin ileri uç elemanlarındandı. dizisi de var, kanal d yayınlıyor reyting kaygısı gütmeden*.
başı örtülü öğrencilere hipnozla başını açtırdığı söylenen kişi.
başı kapalı olan öğrencilerin başlarını zorla, hipnozla açtıran prof.

kaynak: trt.
sadece anlatarak, kuru lafla değil, yobazlığı özünde yaşayarak kitleleri peşinden sürüklemişti. yobazlar için adeta bir ilahtı. Allah taksilatını affetsin.
masonik düzenin temsilcisi din ve halk düşmanı idi. toprağı bol olsun mu denir bilmiyorum.
hakkında atıp tutan hödüklerin onun tırnağındaki kir olamayacağı kadındır. kafir olma sebebi "ohhhhş gel sana okuyayım bebişim" diyen üfürükçüler ile "karı kısmının okulda işi ne!" diyen yobilere karşı cephe almasındadır. allah ki mutlaka onun günahları ve sevaplarını tartacaktır. siz bu esnada gidin bi çay koyun, arkadan da konuşmayın. *
örümcek kafalı yobazların, ardından salvolar attıkları saygıdeğer insan.
türkan hocanın bu ülkeye hizmetleri belli, ardından sallayan yobazların ne yaptıkları belli
güneş balçıkla sıvanmaz..
dizisi tutmayan kadın.
öldü gitti,bilime katkısı oldu ama islama zararı oldu.herneyse ruhuna rahmet.