bugün

"yaratılmışların en kudretlisinin daha kudretlisi benim" vs "hayır, yaratılmışların en kudretlisinin daha kudretlisi asıl benim" karşılaştırması.

bana göre de siyam kedileri seçilmiş ırktır mesela. yaratılanların en kudretlisi olan kedilerin daha da kudretlisi onlardır. şüphesiz koca evren onların yüzü suyu hürmetine yaratılmıştır. chinchillaları da gördüğünüz yerde öldürün.

edit: bu nerden baksan 4. ya da 5. entry idi anlaşıp mı gitmişler acaba, nasıl benim başıma kaldı bu başlık?
yahudilerin devlet kavramı, devletin çıkarları ve menfaatleri hakkında asla taviz vermemesi ve ben kimseye köpek olmam, herkes benim köpeğim olsun gibi düşünceleriyle önde olduğu karşılaşma.
Türk satın almak için, yahudi de satmak için vardır.
adam gibi adam olmadıktan sonra, yemişim milliyetini.
hiçbir bağdaşlığı olmayan karşılaştırmadır.
birisi din, birisi millet. sen ne kafasındasın be hey insan?
türk: adalet, doğruluk ve mertliği düstur edinmiştir.

ben başka ülkede yaşıyorum galiba dedirten entrydir.
elmayla yarım kilo kıymayı karşılaştırmak ne kadar doğruysa, bunları karşılaştırmakta o kadar doğru.
(ön ek: Terörist tanımı kullandım filistinliler için bu yahudilerin bakışıdır benim değil)

Türk'ün oy verdiği hükümet teröristiyle anlaşır, kolkola girer, cenazelerini gömer, öpüşür koklaşır. Yahudi'nin oy verdiği hükümet Teröristinin anasını beller, anasını bellerken de gözü hiçbir şey görmez.

Türk'ün oy verdiği hükümet Erkekler için bile askerliği kaldırmaya uğraşır, askere ne gerek var, Teröriste zaten ülkeyi satıyoruz, bir avuç paralı asker bize yeter der (o da halk kalkışırsa polise yancı olsun vursun diye), aynı coğrafyada bulunan yahudinin oy verdiği hükümet Kadınları bile askere alır.

Türk'ün oy verdiği hükümet kentsel dönüşüm bahanesiyle gariban Türk'ü şehirden kovup zenginlere bölgeleri peşkeş çeker, Yahudi'nin oy verdiği hükümet Terörist olarak gördüğü arapları kovup kendi Milletine ev yapar.

Türk'ün oy verdiği hükümetin yaptığı ve fahiş fiyatlarla sattığı düşük maliyetli konularda selde Türkler ölür, Yahudi'nin oy verdiği ve düşük ücretle tahsis ettiği konularda ise bir tane yahudi herhangi bir doğal afete kurban gitmemiştir, bırak doğal afeti, terörist olarak gördükleri insanlar ancak iki roket atar arada bir.

Türk'ün oy verdiği hükümet zamanında Güngören patlaması gibi olaylar yaşanmışken ve yaşanmaya devam ediyorken, bunun çözümü olarak Apoyla masaya oturmak bulunmuşken, Yahudinin oy verdiği hükümet teröristinin attığı roketlere karşı demir kubbe diye bir teknoloji gelişir, teröristinin attığı roketler yerleşim yerlerine yaklaşmadan havada vurulur
çalışkanlık ve zekada yahudilerin havada karada alacağı karşılaştırmadır.
türkler imparatorluk kurarlar, yahudiler acıtasyon yaparlar.
aradaki farklı bilmem ama bundan yüzyıllar önce ispanya da doğranan yahudileri türkler kurtarmışlardır.

2.dünya savaşında 20 bin e yakın yahudiyi bizzat almanların trenleriyle yine türkler kurtarmışlardır.

yani bir taraf sürekli zora girmiş diğer taraf ise kendine yakışanı yapıp sürekli yardım etmiştir. bu yüzdende türkler her zaman öndedir.
iki türk bir araya gelirse devlet, iki yahudi bir araya gelirse şirket kurar demişler.
ırken türk dinen yahudi olanlara ise hazeri (hazar türkü) denir.