bugün

problem değil, çok bilinmeyenli denklemdir.
kişisel kanaatimce, medya dayatması sonucu oluşturulmuş problemdir.
(bkz: bazıları balık etli sever)
aslında problem olan bir şey yoktur. herkesin görünümü kendisini ilgilendirir, kadınlar böyle mutluysa erkeklerin de bunu kabullenmesi gerekir. kadınlar, erkeklerin göbeğine bir şey diyor mu? oysa ki türk erkeklerinde de en az balkon tipi göbek mevcuttur ve hiç hoş görünmemektedir.
kendinle barışık yaşamayı öğrenemeyen türk kadını profilidir. daha sağlıklı olma adına değilde güzel görünmek adına vaktini diyet listelerinin tasnifiyle geçiren, bu arada ruhunu ve yüreğini güzelleştirmeye çalışmayı es geçen, sünger beyinli erkeklerin rağbet ettiği sünger beyinli dişilerdir.
(bkz: dostum balık etli demişsin ama bu balina)
kendilerinin yarattıkları problemlerdir. bizim oralarda mantıcı derler bu gibilere. börek çörek gördü mü dayanamazlar, sonra çıkıp pilates topu, aerobik ekipmanları alırlar. belediyenin yaptığı koşu pistlerinde sıkça rastlarsınız bu gibilere. genelde akşam yemeğinden sonra eritme amaçlı çıkarlar, sindirme sonuçlu olacağını unutup. bir insan kiloludur ve kilolarıyla barışıktır, yesin, helal-i hoş olsun ama hem kilo vereceğim diyip hobidi gırtlak nefes almaksızın tıkınırlarsa gözüme görünmesinler.
birçok kesim tarafından ticari bir unsura dönüştürülerek üzerinden para kazanmak ve bir sömürü unsuru haline getirilmek istenen, büyük ölçüde de başarılmış durum.
Sadece türk kızlarına özgü olmayıp genel anlamda bayanlara özgü bir problemdir. Bu da erkek egemen dünyanın dayatmasıdır. Kadınlar hassas varlıklar ve siz beyler , gözünüzü dört değil beş açıp , yanınızda sevdiğiniz insan varken üstelik , köşedeki mini etekli uzun bacaklı hatuna bön bön baktığınız zaman, duygularımızı incittiğinizin farkına bile varmıyorsunuz. Kadın da bu durumda size güzel görünmek için değil, o an kırılan duygularını toparlamak için, kilo verme çabasına girişiyor. Bir kere daha tekrar edeyim, sadece türk bayanları için geçerli değil bu durum.
tamamen ilişkilerle alakalı problemdir. sevgilisi olmayan kız bunalıma girip bünyeyi yemeğe verir; sevgilisi olan kız "nasıl olsa sevgilim var. beni çok seviyor. her halimle beni beğenir" diyerek bünyeyi yemeğe verir. en sonunda g.tüm gibi olur çıkar.

edit: biyolojik yapı gereği "öküz gibi yiyip kilo almayan" arkadaşları tenzih ederim.
kilo eşit olarak alınsa sorun etmeyeceğimde neden allahım neden hep göbek hep göbek. artık rakı göbeği bira göbeği esprileri de bayatladı safi sinir bir durum.
beslenme tarzından dolayı olan geleneksel sorun.
kilo problemi nedir oncelikle?

kilo problemi, insan yaratiginin olmasi gerekenden fazla veya az kiloya sahip olmasidir. buraya kadar her sey normal degil mi? fakat kilo problemi ayni zamanda kisinin normal birimlerdeki kilosuna ragmen fazla veya az kilolu oldugunu dusunmesidir de ayni zamanda.

simdi bu tanima gore, turk kizlarinda bir kilo problemi var mi?

gunumuzde degisen beslenme aliskanliklari ve yasam kosullarindan tutun da, sosyal statu, dengesiz beslenme, stres ve genetik gibi etkenler neticesinde bircok insanda kilo problemi gorulmektedir. bunun yaninda son zamanlarda dikkat ceken sifir beden olma aski da oldukca goze carpiyor. bu da yalnizca turk kizlarinda gorulen bir durum degil. ozellikle avrupa ve amerika gibi onemli kitalarda yasayan insanlarda bu durum cok ciddi bir sekilde gorunmektedir. bati ulkelerindeki kimi benzer kimi de farkli etkenler neticesinde kilo probleminin ciddi sinirlara dayandigini, ozellikle amerika birlesik devletlerinde obez oraninin ciddi bir sekilde yuksek olmasi bu konunun en buyuk ornegidir.

turk kizlarindaysa kilo problemi diger ulkelerdekiyle yarisamayacak kadar azdir. sonuc olarak kilo probleminin kuresel bir problem olsa da turk kizlari bu pastadaki en yuksek paya sahip olan topluluklardan degildir kanaatimce. ozetle, sisko kadin yoktur az votka vardir. bu durumu degerlendirmelisiniz, ornegin benim favorim balik etli kadinlardir. ruhi son 3 satiri sen yazdin, ben basarili bir diyetisyenim unutma.
isviçreli bilim adamların yapmış olduğu son araştırma sonuçlarına göre "çok yemekten" oluyormuş efenim. vallahi ben onların yalancısıyım. *
(bkz: ben bilmem beyim bilir)

edüt: imla
Batı, sorunlarını meziyet olarak görürken; doğu, meziyetlerini sorun olarak görür teorisinin kanıtlarından biridir.
bunun sebebi türk erkeklerinin balık etli kadınlardan hoşlanması olabilir. ''kadın dediğin etli butlu olucak, elinin attın mı ses gelecek.'' diyen türk erkekleri şimdi bizim kilo problemimiz olduğunu mu söylüyor?! * * *
asla çözülemeyecek sorundur. camız gibi yediriyorlar çünkü ülkemizdeki kezbanları. ege kentlerinde böyle değil genelde ama ülkenin geri kalanında, herhangibir çocuğun dişleri çıkar çıkmaz külbastısıydı, adanasıydı, yarım ekmeğiydi ağzına tıkılmaya başlanır. çocuğun etli etli olması bir meziyet olarak görülür ama o mide bulandırıcı sarkık vücutlında sahip oldukları tek meziyet üstlerinde oturdukları yastığı bir kağıda çevirmektir.
(bkz: gömleği gösteren ütüdür kadını gösteren götüdür)
ingiliz kızları göz önüne alınca komik kalan iddia. bu konuda türk kızları, anglosaksonların eline su dökemez. hepsi mi çirkin ve dobiş olur. valla bak. gidin görün.
türk erkeklerinin sürekli yedirmesiyle de alakasının olduğunu düşündüğüm durum. ya kardeşim bir insan mangal yakıp, başında saatlerce is kokup duman altında kaldıktan sonra hiç bir şey yemeden, çevresindekilere yedirmekten zevk alır mı ? alıyoruz işte, ne yapalım türk'üz. sonra yiyen kadıncağızın suçu ne, güzel pişiriyoruz neticede, kanımızda var. *
sebebi inatcı türk genlerindeki kiloya meyildir.evet efendim türk kadınlarının taa dogu türkistan'lardan gelen genlerinde kiloya meyil vardır,yapıcak bişey yoktur,boğazı kısmaktan başka.
'türk erkekleri sanki dört dörtlük' diye aklımdan geçirmeme neden olan eleştiridir. haftada bir yıkanan var , dişleri sigara ve çaydan sararmış var , kuaföre gitmeyen var , saçlarına hiç önem vermeyen , giyime dikkat etmeyen , tırnak kesmeyip kırılmasını bekleyen , burun kılları taşmış olan var. daha neler neler. bence önce kendimizden başlayalım. * *
gördükleri her erkeği yemek gibi bir düşünceleri olduğu sürece devam edecek olan hede.