bugün

yer yüzünün en lezzetli kahvesidir.
foşik te ce.
içilebilen en güzel kahve şeklidir.
Günde en az 4-5 fincan içtiğim enerji kaynağım. Severek içiyoruz.
Bazıları için aşk gibi deli bi şeydir.

insan, birazdan kahve içeceğim diye heyecanlanıp, dalga dalga yayılan mutlulukla gülümser mi?
Aşıksan evet!

Aşkişkom, aşkiloşkom, kahvişko...
ehehehe...
Yapan olsa da içsek dedirtir.
Benim için “Bunu içmeden uçamıyorum” içeceği. Sade Türk kahvesi sevenlere gelsin o zaman. Olsanız yapardım, elime yapışmaz ya.

(img:#1837750)

Edit: makine yapıyor, ondan elime yapışmaz yani. *
son zamanda baya popüler olmuştur.
Çocukların beğenmediği kahve * .
Sen Çilekli milkshake ini içmeye devam et.
sigara ile gitmeyen şey. sanki mentollü sigara ile alkol almak gibi.
içine şeker atıldığında tadı berbat ötesi olan bir kahve çeşidi. illa tatlı ile tüketilmek isteniyorsa sade kahve yanına bir parça bitter çikolatası yakışır. harika bir çift olurlar.
kahve kültürüm olmadığı için kırk yılda bir içiyorum. ancak sade olmalı ve yanında ülker antep fıstıklı çikolata olmalı yoksa gitmiyor. ponçik mideme acı kahve eziyeti çektiremem.
Yanında bitter çikolata ile güzel gider. Bir de kahve keyfine eşlik edecek bir dost olacak.
Her gün 1 kahve her derde deva derlerdi inanmazdım.
şekersiz içildiğinde kilo vermeye yardımcı olan kahve türü.
içimi en güzel kahvedir.

günde en az bir adet şekersiz içilmelidir.

yapımı da basit diye düşünülür ama kıvamında pişirmek zordur.
günler önceden öğütülmüş kahveleri kap kaynar ocaklarda, yavaş yavaş ve sıp sıcak su da demlenmeye devam eden, bayat, acı, aromasız yapılan şey değil türk kahvesi...

hemen öğütün, buz gibi su ve bakır cezvede orta ateşte yapın da keyfine varın derim.

afiyet olsun.
Bu ara canım fena çekiyor. izmirde beraber içmek isteyen varsa yazsın.
%100 arabica çekirdeğinden öğütülenini türkiye'de bulmak zordur. Genelde brezilya'dan ithal edilen ucuz maliyetli olan rio minas çekirdeğinden öğütülür. Abd'de falan yüzüne bakılmayan çekirdektir bu. Ayrıca ekstra ince çekilen tek kahvedir. Türk kahvesi yerine Etiyopya kahvesini tercih ederim. Ancak içmiyor da değilim.
4yıldır öğlen ve öğleden sonra içtiğim o on dakikalık zaman diliminde kendimi dinlememe yarar sağlayan kahve.
her gün öğle yemeğinden sonra içtiğim muazzam kahve.
Sade köpüğü bol.

Afiyet olsun.
Sade ve çift kişiliktir.
Bir ara günde 2 3 tane içerdim. Şantiyede bile süpervizör abilerle gidip mutfakta kendimize türk kahvesi yapıp içerdik. Ev hanımı olmamıza ramak kalmıştı.

(bkz: Swh)
Minyatur kahve. fincani Cok kucuk oldugu icin avuclanip icilmek zorunda kaliniyor.