bugün

Orta şekerli lütfen.
en sevdiğimdir. şeker konunca içemem. fal da kapatmam. ben gerçekten dümdüz türk kahvesi seven biriyim.
Pek sevmem ama,Mostar köprüsü gölgesinde ritüel yerine gelsin diye ..
benimki şekersiz olsun lütfen.
Bilakis kahvaltıdan sonra vazgeçemediğim alışkanlığım.
Kafein bombası. Sabah aç karnına bunu içiyorum, beynim çoşuyor. integral sorusunu kafadan çözebilecek kıvama geliyorsun. Biraz kalp çırpıntısı yapıyor ama olsun.
Günde 3-4 tane içiyorum sanırım öleceğim.
Yanında tatlı kullanmadığım kahvedir.çünki tatlı dilli bir beyim.

görsel
Ardından da kahve falı gelirse tadına doyamadığım şeydir.
Edit: kahve falı bana bakılırsa anlamında demiştim ama neyse kırmiyim özelden yorumliyim bari.
soğuk su ve düşük ateşte pişirdiğim en güzeli oluyor tabii mutlaka şekersiz olmalı, köpüğü baloncuk baloncuk değil, incecik zarif olmalı ayrıca fincanın üst kısmını boşluk kalkmayacak şekilde kaplamalı.

fakat dışarda içilenler çoğunlukla hayal kırıklığı olur, makine ile pişer ve şok ısıtma olduğu için bir dakika içinde soğur, içindeki kahve oranı yetersizdir, tadı kötüdür, üstelik en az 2 paket mehmet efendi türk kahvesi parası alınır. verdiğiniz paraya çoğu zaman değmez.

türk kahvesinin güzeli evde yapılanıdır.
ve evet, içilebilecek en güzel kahvedir kendisi.
biri sabah olmak kaydıyla günde en az 2 fincan içerim, içmediğim zaman strese giriyorum o derece..
Her gün 3 fincana yer var.
sade olanı makbuldür, hoşlanılan kişi ikram ederse iki kat makbule geçer.
Sevdigim ve cok da guzel yapabildigim kahve turudur.
Her sabah kahvaltıdan yarım saat sonra icmeden gune baslayamıyormusum gibi hissediyorum. Beni daha enerjik ve zinde hissettiriyor.
Ayrıca ben de makine kahvesini sevmiyorum maalesef istedigim aromayı alamıyorum bu yuzden genelde dısarda kahve icmem. Evde cezvede soguk su ve bol kahve ile yapılanı en makul olanıdır.
fal bakmayı bilene seve seve yapılır, diğerlerine yok.
Dağ çilekli türk kahvesi,
Güllü lokumlu türk kahvesi.

Bugün gördüm daha. Acil denenmelidir.
vayt çaklıtçılara inat her zaman içtiğim içirdiğim güzel kahve.
Karşılıklı içecek, inceden gıybetin dibine vuracak bir dost yoksa, tek başına içilmesi pek de keyif vermeyen sıvı.
Bi de rakıyı fazla kaçırınca çok iyi geliyor meret *
çok acı be içilemiyor.
Her haftasonu toplaşarak sohbet eşliğinde içtiğimiz milli içecek. Kokusu da, içmesi de, sohbete eşlik etmesi de bir başkadır.
3 fırtta bittiği için yapmaya üşendiğim kahve türü. Bir zamanlar kahvaltı/yemek sonrası olmazsa olmazlarımdanken artık olmasa da olur.
Sabah kahvaltısından sonra en iyi gelen şey.
görsel

Sade köpüğü bol.

Afiyet olsun.
çok severim fakat küçük fincanla getirmeleri beni üzüyor. neden güzel lan bir şeyi küçücük fincana koyuyorlar ki?
Günde iki fincan kahve, kan şekerinin dengelenmesine iyi gelir.
Orta şekerli olsun.