bugün

sade içmeyi tercih ettiğim içecek.
doğru yapıldığında tüm kahvelerden güzeldir.
lokumla öyle gidiyor ki.. ah ah, olsa da içsek.
Aslen yunanlara ait kahve. Tırkolar onu yunanlardam çalmıştır.
Içme amacım sadece fal baktırmak olan kahve çeşidi.
günde 1 bardak sağlık için içiniz.
bakır cezvesiyle, gümüş tepsisiyle, buz gibi suyu, çifte kavrulmuş lokumuyla bir ritueldir türk kahvesi, yapmasını bilene, sohbetini sevene.
genelde brezilya ya da arap yarımadası kahvesidir aslında.
kahve biraz taze oldu mu yani böyle telvesi tane tane çıtır çıtır oldu mu daha güzel oluyor.
hafif kavrulmuş türk kahvesinde 50, orta kavrulmuş kahvede 59 ve çok kavrulmuş kahvede 65 farklı tat ve koku maddesi bulunmaktadır. ayrıca hafif kavrulmuş kahvede ekşi, tatlı, meyvemsi özellikler bulunurken orta kavrulmuşta kavrulmuş, baharatımsı, odunumsu, meyvemsi ve tütünümsü özellikler, çok kavrulmuşta, acı, baharatımsı, odunumsu ve toprağımsı tat ve koku bulunmaktadır.

unesco somut olmayan kültürel miras listelerine girmiş tek yerli ürünümüzdür.

türkçe günün ilk öğünü anlamına gelen 'kahvaltı' sözcüğü kahve içimi öncesi yenen şeyler demektir. yine türk kahvesi, kahve falı ile geleceği anlatmak için kullanılan tek kahve türü olup kahvehane adlı işletmelerin doğmasına yol açmıştır. dini bayramların ve kız isteme törenlerinin geleneksel bir öğesi olmuştur. türk atasözünde de bu kültür desteklenmiş ve bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır denilmiştir.

güzeldir, severek içeriz. yine de çok abartmamakta fayda var.
Biraz huzurum,biraz bağımlılığım diyebiliriz.
sütlüsü daha makbuldür.
Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır derler. Mehmet efendi Türk kahvesi favorimdir. Ailecek Eşref saati yaparız.
Kahve türlerinde en sevdiğim.Her gün mutlaka bir fincan itinayla içilir.
görsel
Gece gece...
doktorların bir ara şifa diye reçetelere yazdığı bize has içecek.
Mochanın 10 lira olduğu yerde türk kahvesi 20 lira olmalıdır.

Mocha kim ki türk kahvesinden pahalı olacak?
Kimsenin kendi hür iradesiyle içtiğini düşünmüyorum.
sade olunca tadı güzel olduğu anlaşılır.
görsel
Bugün ara verelim içmeyelim dedim, başlığı görünce dayanamadım.
Azı karar çoğu zarardır.
filtre kahvenin yerini tutmaz.
başlığı canlanınca bile buram buram kokusu gelmekte olandır. neyse kaldı 1 saat. 1 saatte yolda geçer. yarım saatte yemek falan de. 2.5 bilemedin 3 saat sonra benim olacaksın !1!!
Türk usulü ile yapılan kahvedir.

Yoksa, kahve ağacı türkiyede yetişmez.
berbat, hiç bişeye benzemiyor. türklerin bulacağı kahve bu kadar olur zaten. pis türkler.
Ev işlerini bitirdikten sonra gelinim mutfaktayı izlerken çok güzel gidiyor ben az şekerli seviyorum mümkünse yanında lokum veya bihterli çikolata olursa tadından yenmez.
Hem gündüzüm hem gecem...