bugün

şeriat gelince türk bayrağının değişeceğini düşünerek yapmıştır. şeriatı savunan bir adamdır. cumhuriyet rejimi düşmanıdır. haberlerdeki görüntülere bakılırsa yaşını başını almış kişilerdir. ancak şöyle sağlam bir tokadı hakederler. türk bayrağının kutsallığını öğretmek gerekir.
Seccade cok değersiz bir sey mi ya? Ustunde namaz kilinan seye hakaret olsa ebu cehil resimleri olurdu zamaninda. camiler, seccadeler bu kadar önemli olur muydu? Yapmayin etmeyin, değersiz bir seyin ustunde namaz kılınmaz. Adam onu temiz degerli bir sey olarak görse namaz kılmaz.
şerefsizliği tartışmalıdır ama namazı şov haline getirip getirmediği araştırılmalıdır.
Insanlari gaza getiren hadisedir. Namaz kilinan yerin temiz olmasi gerektigini nereydese herkes yazmis. Olaya bir de su acidan bakmak istiyorum tamam bayrak da onemli ama orda adam dininin farzini yerine getiriyor. Simdi yuz yil bile etmeyen bir bayrak mi yoksa din mi dersen ben din derim. Din toplumlari birlestirir de ayirir da. Irkcilik gibi seyler de ayni gorevi yapar ama dinin biraktigi etkiyi hicbir sey birakamaz bence insanda. O acidan adamin yaptigi tabiki de savunulacak bir sey degil ama dini icin yapiyorsa ben yine de hos karsilayabilirim. En azindan kici pislenmesin gibi bir amaca hizmet etmiyor. Kaldi ki adam orda taptigi akp bayragini da yere koymus bence amac dinin sartini yerine getirmek bayraga saygisizligindan degil yani. Daha fazla buyutulmesi gezi parki direnisi gibi baska yerlere cekilebilir, aman diyim. Amac her seyden onemli.
Nasil oluyorda hala bu durumu savunabiliyorlar anlamis degilim bayragimin ustune oturaninda ustune basarak namaz kilaninda onlari savunaninda cahillik yapmayin bayrak inmez ezan dinmez diyen bir ceddin evlatlariyiz.
görsel

bayrağın ne şekilde ayaklar altına alındığını görmek isteyenler bunlara baksın. eğer üç gram şerefiniz varsa namazını eda eden o insanlara ettiğiniz küfürleri bu insanlara da edersiniz. etmezseniz orospu çocuğusunuz. hadi bakalım.
namazın gereği olan temizlik şartını sağlamaya çalışmaktadır. millet yere tükürüyor işiyor napsın yani gidip mındar yerde mi ibadetini yapsın. biliyorki o bayrak dualarla kazanıldı bira şişeleriyle değil. sizin buna tepki göstermenizdeki ama allaha yemin olsun ki şii sünni çatışması başlatmaktır.

http://galeri.uludagsozlu...1na-alan-akpciler-462582/ işte görün vatanseverleri.
seccade üzerinde genelde kabe resmi olur. bu demek değildir ki; kabeye hakaret ediliyor. bayrak üzerinde namaz kılmak asla onursuzluk olarak nitelendirilemez. namazın yüceliği ülke bayrağının yüceliğinden kat be kat üstündür. namaz a ve islam a mesafeli olanların bu durumu anlamakta güçlük çekmesi normaldir.
öfffffff....

dikkatinizi çekerim adam türk bayrağı üzerinde namaz kılıyor. namaz nedir nasıl ve niçin kılınır falan onlara girmeyeceğim.

ama namaz kılarken belli şeylere dikkat edersin. üstün başın temiz olmalıdır... hertürlü pislikten arınmak lazımdır falan. kafanı koyduğun yer ister seccade olsun ister başka bi bez tertemiz olmalıdır ki, namazın sayılsın.

şimdi de bana, bayragın üzerinde namaz kılmak kötü bişey midir? yoksa dolaylı yönden bayrağı yücelten bi davranış mı?

azalarak bitin. azalın ve bitin.

tanım: olağandır. bayrağın şanındandır. yerde serilmiş bayrağı alıp öpüp katlayarak cebine koyan başbakanın ülkesinin insanıdır.

başlık başa. olsun...

edit1: başlığı açan arkadaş mesaj attı. bi yanlışlık oldu silindi entry amacım kaçmak değildi diye. linki de eklersen sevinirim dedi.

aha link...:http://www.enozelhaber.co...rinde-namaz-kildilar.html

edit2: yaptığınız yorumlar uğur dündar'ın namaz kılan çocukları nasıl sunduğunu aklıma getirdi. şok şok şok flaş flaş flaş... bi an, akp'lier namaz değildi bayrağı yırtıp parçalayıp yakmışlar gibi sandım..

edit3: arkadaşlar namaz büyük başganla bağ kurduğun en yüce olgudur. başkanın karşısına günde 5 kez tertemiz çıkarsın. kinden, kibirden arınırsın af dilersin. adamlar bayrağına kutsallık yüklemiş, sen hala kalmış askerimin kanı, şehidimin malı diyosun. o kanı eylemlerde türk bayrağının yanında pkk bayragı açan arkadaşlarına da hatırlatacaktın bi zahmet.

kötü bi düşünce yok. sırf istemediğiniz taraftan diye kendinizi kandırmayın.

edit:4 kib. öptüm..

son edit: bu arada uğur dündar ders saatinde çatıda namaz kılan çocuklarla uğraştığı kadar, ders saatinde eyleme katılan çocuklar hakkında da haber yapar mı acaba? yok lan ne arar onda o zeka...
her ne olursa olsun bir milletin bayrağı ayaklar altına alınamaz.

köküne kadar akp liyim amk. yanlıştır. cahillik ve saygısızlıktır.
bayrağa ve vatana hakarettir. ama insan vahabi, suudi hayranı olunca bayrak, millet vatan bu kavramların hiçbir önemi kalmıyor tabi.
namaza mani değildir. temizse suret yoksa tabi ki kılınır. ama bayrağı yere sermek hiç hoş değil. toprakta bile kılarsın namazını bayrağı niye kullanırsın?
temiz herşeyin üzerinde namaz kılınabilir kabul, insanların inancı ve değerleri üzerinden mesaj verme çabası zorlama.
provoke kokan hareketler bunlar. şehrin ortasında cami mi yok? seccade mi yok? orasından ibadet uyduruyor. çölde sanki. olmamış, yine yanlış. yine de umudumuzu kaybetmiyoruz. susuzluk hiçbir şey, hümanizm her şey.
(bkz: akp seçmeninin yere atıp çiğnediği bayraklar)
Rengini "türk- islam" ülküsünü yaymak için akıtılan kanlardan alan şanlı bayrağımızın üzerinde namaz kılmak,secdede alnı bayrağımızın alına sürmek, bayrağımızı onurlandıran bir davranıştır.

fakat; burada namaz kılan dayılar, sadece zeminin temiz olması açısından bayrağı zemin ile kendilerinin arasına bir tabaka olarak kullanmıştır. üzerine bastıkları nesnenin bayrak yada başka bir şey olmasının onlar açısından bir farkı olduğunu zannetmiyorum. Ki bu da bayrağımıza yapılan bir saygısızlıktır. Bayrağa gelene kadar, kısa bir arayış sonunda bayrak yerine civardan bulunan karton, üzerilerinde bulunan ceket vb. de kullanılabilirdi.

bayrak demişken (bkz: https://fbcdn-sphotos-g-a...55800046_1933612599_n.jpg)
Saygısızlığın daniskası. Tamam amcacım namazını kıl ama niye bayrağı kullanıyorsun başka bişey yok muydu orda gazete de mi yoktu?
namaz kılmak için seccade tarzı şeylere ihtiyaç olmadığını bilmeyen insandır tek şart ortamın temizliğidir ulaşımından yemeğine kadar her boku düşünen akp gazete kağıdı da dagıtabilirdi.
saygısızlıkla alakası olmayan hadise.
yok saygısızlıksa ak parti bayrakları üzerindede namaz kılınıyor.
naylon solcuların olmayan kafasını kullanmasını beklemiyorum tabi.

ama en azından gezi parkı eylemi için kızılayda bayrak yakan devrimciyi de unutmayalım.

http://www.haber7.com/gun...a-gerceklestiginin-kaniti

adamlar buna saygısızlık demedi , namaza dedi ya ben daha ne diyeyim.
(bkz: allah kabul etsin)

ter kokan bedenine bayrağı sarıp ya da tişört baskılı halde giyen çapulcuları rahatsız etmesi ne büyük bir oyunun içinde olduğumuzu göstermiştir. o bayrak yalnız vatanseverliği değil, dini de temsil eder. yoluna kurban olasınız...
namaz temiz yerde kılınır bayrakta namaz kılınması çok güzel olmuştur hem türk hem müslümanız mesajı verilmiştir .
yarrak olağandır.

yapılan yavşaklıktır.

bayrak kanunu denen bir şey var ulan başlatmayın namazınıza niyazınıza.

akp flamaları var, sik kafalılar,
siktirin gidin onun üzerinde kılın namazınızı.

adamların türk bayrağı ile ilgileri benim din imanla olan ilgim kadar ilintili ancak. sorun ise şu, ben inkar etmiyorum, direkt söylüyorum, bu ibneler ise oy uğruna ne bayraktan vazgeçiyor ne seccadeden.

siktirin amk bunu ancak sizin gibi mallar yer. gidin anlatın onlara. inandırması da kolay olur.
komünistlerin, dinciler bayrağın üzerine basıyorlar vatan millet sakarya edebiyatı yaparak ikilik çıkarmalarına neden olan aktivitedir.
doğruluğu yanlışlığı kişilere göre değişse de ülkenin bayrağını akp diye bir partinin bayrağıyla aynı seviyede tutanları görmemizi sağlamıştır.
bir şekilde kendilerini savunacak olan akplilerdir.

olağanmış, siktirin gidin bir zahmet. bakış açınız bu işte, akp'li ne yaptıysa olağan, savunulacak illa ki bir şey bulunur değil mi? bayrak kanunu falan da sayfa doldursun diye var zaten.

bu sevgi pıtırcıklarına tek bir sorum var; aynı şeyi chp'li, veyahut mhp'li birisi yapsaydı tepkiniz yine 'olağan bir şey' mi olurdu? ne müslümanlığını, ne milliyetini, ne de adamlığını bırakırdınız. kodumunun kolpaları.