bugün

öyle ki gel beni öp deseler öpmem, saygıdan mı bilmem de, sevmiyorum abi, itici geliyolar ninja turtles da sevmem ben.

edit: türbanlıysan niye eksiliyosun, istesen de öpmem..
kime göre saygıdeğer? neye göre saygıdeğer? saygıdeğerlik göreceli bir kavramdır, türbanlı olsun olmasın, saygıdeğerliğin karşılaştırılması yapılamaz tahminimce.
--spoiler--
kurtuluş savaşındaki türk kadını buna örnektir.

http://www.harikaresim.net/img529.search.htm
--spoiler--
kardeşim o zamanda açık kadın mı vardı ki?
maalesef öyle değildir.
saygıyla korku arasındaki ince çizgiyi ayıramamış insancık söylemi. afedersinizde ben korkuyorum onlardan rüyalarıma felan giriyorlar.
insanların saygıdeğer olup olmamaları kafalarına örttükleri ya da örtmediklrei bezlerle ölçülmediğinden,geçersiz önermedir.
islam dini başörtüye değil kadına değer verir. başı açık bir kadın da müthiş derecede ahlak sahibi olabilir. kapanması veyahut da kapanmaması onun bileceği bir iştir. başı açık diye ibadeti kabul olmaz demek allah adına konuşmak demektir ki bunu yapan çok sakal yığını insan var, şirke girer.
insan kişiliğiyle saygıdeğer olur hangi türbanlının o... gibi güldüğünü duydunuz?duyamazsınız .
yanlış önermedir. çoğu atatürk'ü sevmez. laik devletle kavgalılar. tamamına yakını akp'li. benim kriterlerime göre saygının "s"sini haketmiyorlar.
kesinlikle genelleme yapılamayacak bir önermedir. bazıları çok iyi bir kişilik bazıları ise şeytandır şeytan.

görmeyen bilmez tabi.
normal insanların daha saygıdeğer olmalarından farklı değildir.
Saygı hakedenindir. Türbanlı türbansız farketmez.
(bkz: ula smayil hec kafan calismayi)
yalandır, yanlıştır.
--spoiler--
çoh güzel de oldu. çoh güzel iyi oldu tamamı. şimdi meselam türban olayını çok karıştırdılar. ha aralarında bi fuarg kaldı. o fuargınan çok güzel oldu. meselam herkesin hayatına kimse karışamaz .ha nasıl karışamaz. ben bu şekıl geynirim. bu bayan şu şekıl geynir. şu şekıl geynir. ha hiç kimse kimseye karışmaya bi hakkı yok. özgulüğü bidir .ha başörtü, kurban olduğum yaresulallahtan gelebilir amma lakin ki öyle değildir. yani yorumlamam bu kadar. hadi hayırlı işler
--spoiler--
çok saygıdeğer insanlardır, yiyişmeyi ve çatal göstermeyi çok severler.

http://galeri.uludagsozlu...ere-olan-ilgisi_77905.jpg
görsel
http://galeri.uludagsozlu...1-ka%c5%9farlar_86734.jpg
türk toplumunun yine her zamanki gibi "kim daha ahlaklı, daha namuslu" yarışına karşı söylenebilecek bir cümledir.

lakin bir tutarlılığı yoktur; insanları bu kadar sığ kavramlarla birbirinden ayırmaya, yüceltmeye çalışmak saçmadır. çeşit çeşit açık insan olabileceği gibi, aynı şekilde türbanlı insanların içinde de her türlüsü bulunmaktadır.
görsel
hani kafaya takılan şeyin hiçbir önemi yoktu diye düşündüren fikir. hani der ya türbanı savunanlar sürekli "önemli olan türban değil, türbanın altındakidir" diye, e önemliymiş demek ki. o bez parçasını takmak kişiyi daha saygı değer yapıyormuş işte.
(bkz: görürsem söylerim)

(bkz: sözlük şeytan işi sen git namaz kıl)
yanlistir... olayin aciklamasi ise;

Simdi guzel kardesim, turban dedigin olay kadinin basini ortmesi, sacini gostermemesi... Ama neden? Erkekler tahrik oluyor diye bunu yapiyorsa birak erkekler olarak bu bizim sorunumuz olsun... Sana ne sana bakip tahrik oluyorsam? Hatta bununla ovunmen, sevinmen gerekir, cunku guzel bir hatun oldugunun gostergesidir bu...

Ancak maalesef bir suru insan neden basini orttugunu bile bilmiyor. gerek yobazin gazabindan gerek babanin ofkesinden urken zavalli kadinlar aile baskisiyla o rezil carsafin icine giriyor... Peki sorarim, bu mu saygi degerlik? Diyeceksin, peki ya kendi istegiyle girenler? Onun da cevabi var,

Onlar ya cirkindir, onu gizlemek icin girmistir carsafa ya da din emrettigi icin... Cirkin olduklari icin girdilerse carsafa, bu kendinden utanmadir, saygi degerlikle alakasi yoktur. Ha din emrettigi icin girdiyse vay haline. Hangi din kadina iskence yapar ki? Hadi onu gectim hangi kadin, kendini niye ezdirsin? Din gibi bir dogmanin icinde sikisip kalmis, koyun olmaktan oteye gidememis bu kadin saygideger sifatini hakketmez...
yanlış bir söylem.ailemin çoğunluğu başörtülü olmasına rağmen yanlış olduğunu söylüyorum. saygı başka türlü kazanılır çünkü.fakat şu da var ki bazı piçler genelleme yapıp kendince örnekler vererek işi hakarete vardırıyor.sen git de anana bak demezler mi adama
olabilir efendim böyleleri dinden kime zarar gelmiş önemli olan işin tadını kaçırmamak nedir ne olacak türbanlı olunca insanlığından vaz mı geçecek yada insan sıfatından yararlanamayacak mı...
eşeğe altın semerde vursan eşek yine eşek demek geldi içimden başlığı görünce. insanları dış görünüşleriyle yargılamak moda oldu artık.
alakasız bir genellemedir. saygı dış görünüşle değil ahlak ve davranışla değer gören bir kavramdır.