bugün

entry'ler (179)

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

unutun gitsin, herşey biter çünkü zihninizde boşuna yer kaplamalarına gerek yok.
evet asabiyim, kızgınım, taze bitti çünkü.

çorum türkiye nin başkentidir

çorumlu'ya sormuşlar, başkent çorum demiş.

ben beyaz atlı prens çok beklettim mi

-ben beyaz atlı...
+he gördük koçum.
-şey prensim ben?
+belli fakir bi memleketin prensisin, ayda kaç kazanıyon sen
-neden ki ama şimdi
+at mı kaldı olum, insan bi jeep e atlar gelir, tabi bekletirsin bu zamanda ata biner de gelirsen
-?
+ şu hareketlere bah

parayı içkiye sigaraya kitaba yatıran akademisyen

belli ki kendince hayatın tadına varmaya çalışan akademisyendir.

18 yaşında 2 evi 1 arabası olan genç

sanılanın aksine kızların -aklı başında kızların- övünerek söylenildiğinde anında sırt çevireceği gençtir, yazıktır günahtır.

cep telefonu yokken nasıl yaşardık

daha az yalanla yaşardık. şimdilerde teknoloji gelişti, her yerden ulaşılabiliyoruz diye gırla yalan söylüyoruz azıcık yalnız kalıp, başımızı dinlemek uğruna.

alaybey

çok çok çok sevdiğim, sevilmesi gereken isim.

kilolarıyla barışık şişman kız

yalan söylüyordur.

eski sevgilinin ardından söylenenler

-sorun şu ki, yeni bir ilişkiye başlayacağım ama aklıma sen geliyorsun, yapamıyorum.
-niye ayrıldın o zaman?!

28 yıl sonra suçsuz olduğu anlaşılan tecavüzcü

vardır bunda da bir hayır.

türkiye demokrasiyi hak etmiyor

atatürk cumhuriyeti kurduğunda lise mezunu bile olmayan vatandaşlarımız, demokrasiyi iliklerine kadar benimsediler ve sahiplendiler. şimdi ise çoğunluğu üniversite mezunu cahillerden oluşan bir toplumumuz var. evet bu yüzden biz sadece demokrasiyi değil, hiçbirşeyi haketmiyoruz.

kendisini ezmeyen makinisti döven adam

arkadaşlar bu adam gerçekten ölmek isteyen bir adamdır.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum sözlük, buraya aşkımı itiraf edecektim ama kendime yakıştıramadım, o yüzden de vazgeçtim.

askerler katledilirken bir şarkıcının olay olması

üstelik kendisine ateş açılması günlerdir dillerden düşmezken, bir şehrin insanlarını sokağa düşürecek kudretteyken hatta açılan bu ateş, zamanında kendi adamlarının onu terkeden kadınlara açtığı ateşler göz ardı edilmektedir.

laikliğin bekçisiyiz

laikliğin bekçiliğini orda burda uyuşturucu çekip, sarhoş olarak mı yapiyosun? merak ettirir.

anne babasına adıyla hitap eden ergen

ebeveyn tarafından ağzının üstüne 2 tane çakılması kaçınılmaz sonu olacak ergendir.

türbanlıların daha saygıdeğer insanlar olması

kime göre saygıdeğer? neye göre saygıdeğer? saygıdeğerlik göreceli bir kavramdır, türbanlı olsun olmasın, saygıdeğerliğin karşılaştırılması yapılamaz tahminimce.

annenin türkçeyi katlettiği laflar

fizik tedavi ve rehabilitasyon dedirtene kadar canım çıktı. fizik tedavi ve rehehebelehübele. ah anne ah, hiç olmazsa çocuğunun okuduğu bölüm olduğu için söylemeye gayret et şu kelimeyi!

ölüneceği bilindiği halde yaşama sebebi

inancımıza göre sebepsiz yaşamak yerine kendimi öldürürsem çok büyük günaha girmiş olacağım, işte sözlük öleceğimi bile bile sadece bu sebepten yaşıyorum.

eski sevgiliye dair unutulmayan detaylar

babanızın sevdiğiniz tek yönü olan birayla sigara karışımı o başka hiçkimsede olmayacağını düşündüğünüz kokusunu, her an sevgilinizde de hissedebilmeniz.