bugün

an itibari ile başlattığım über kampanya. bir öğretmen adayı olarak zaten kendi yapacağım eylem, daha evrensel hale gelmeli.

öğretmenler, öğretmen adayları. türbanlı öğrencilerin tezat oluşları, ders anlatırken öğrencilere 3 saniyeden fazla bakmaya korkmaktan ötürü çoğu şey bizim performansımızı etkileyecektir. bu nedenle türbanlı kızlarımız sadece bayan öğretmenlerinin derslerine girmeli biz erkek öğretmenlerden uzak durmalı.

not: nasılsa bir kaç sene sonra ilkokullarda da türban takılacak.

okumadığınız entrynin şurasını okuyun bari : özetle anlatılmak istenen "dini bütün bir öğrenciye erkek öğretmen haramdır.
daha öğretmen olamadan, öğretmenliğin ne olduğunu bilmeden söylenmiş ergenlik sözü, öğretmenlik kutsaldır sevgili öğretmen adayım, din, dil, ırk ayrımı yapmaz, sana ayrımlı hayatında başarılar denilesi başlık.

bu tiplerin " seçmeli öğretmen " olması ve hiç tercih edilmemesi gerekmekte, bir insan bu kadar kör, öğretmenliği kavrayamayacak kadar " cahil " düz mantıklı olamaz.

öğretmenliği ancak rüyalarında görebilecek, anaokulu öğretmeni olmak isteyen yazar söylemi.
küçük kızlarımızın *(!) derslere bu şekilde alınmayarak günahlarına engel olacağımızdan dincilerinde desteklemesi gereken kampanya.
eğitim alamamış alsa da bir işe yaramayacak derecede sığ zihniyetteki, acınacak zavallı söylemidir.
kemalistlerin son zırvaları. daha dogrusu son çırpınışları.
bunlar daha iyi günleriniz. devamını bekleyin, bizde sizinle beraber beklemekteyiz.
demokrasiden, cumhuriyet'ten, Atatürk ilke ve inkilapları'ndan, hoşgörüden, insanlıktan bi haber kişilerin yapılmasını önerdiği kampanyadır.
"sizin özgürlük anlayışınıza sıçayım" denilesi kampanyadır. size ne lan kimin nasıl giyindiğinden? ben böyle geyinirim bu abla böyle geyinir..

not: akpli veya müslüman değilim.
(bkz: son kemalist çığlığı)
aynı kampanya mini etek giyen ve boynun da haç kolyesi olan kıza da yapılacaksa kabul edecegım durum. ayrım yapmayın o kızların taktıgı başörtü sizleri ne derece ilgilendiriyor? kimse kimsenin kılık kıyafetine karışamaz insanlar hür olmalıdır.
mini etek ve haç kolyesini türbanla bir tutan andaval mahlukatların karşı çıktığı hede. haç kolyesini bir yere kadar anlarım da, mini etek'in veya eteğin veyahutta herhangi bir kıyafetin neresinin dini bir simge olduğunu anlayamadım.

sen taktığın türbanınla, yazın 40 derece sıcaklıkta bile giydiğin pardüsönle okula geliceksin, her türlü öküzlüğü ve hayvanlığı yapıcaksın, itici yobaz tavırlarınla insanları sinir edeceksin sonra ''o mini etek giymeyecekse ben de türban takmam'' diyeceksin öyle mi ?

insanlık, özgürlük, eşitlik kavramları diyip duruyorsunuz da ; bu türbanlıların yaptığı insan ayrımını koynunda haç kolyesiyle gezen gavur yapmıyo. bare kamusal alanda türban takma da bu türbanlıların alayı hayvan demeyelim. gerçekten kültürlü, vizyonlu, insan ilişkilerinde nerde durucağını bilen ve seviyeli arkadaşlarım var, tesettür takan. ama her 100 türbanlıdan 2'si veya 3'ü böyle tabi.

ya öküze bir şey soruyorsun, suratına bile bakmadan kalkıp gidiyor. ondan sonra sen türbanlılarla nasıl konuşursun diyolar. valla komik lan. 4 te 3 buçuğu böyle bunların.
Müslüman olmayan ülkelerde dahi, başlatmanın göt isteyeceği kampanyadır.
mesela 'siz kimsiniz götler' adında başka bir kampanya ile cevap verilebilir bu duruma..
(bkz: osuruktan teyyare selam söyle o yare)
Cevap vermeye gerek olamayan kampanyadır. O adam cezayı bir masum öğrencinin eğitim görme hakkını engellediğinden almıştır.
sonuna kadar destek verdiğim kampanyadır. parlak parlak şeyler takıp gözlerimi alıyorlar. girmesinler abi. allahtan mühendislikte kadrolaşmaya pek gerek duyulmuyor da cüzzi miktarda ninjamız mevcut sınıfta. onlar da gelmesin. gitsinler. koca filan bulsunlar temiz temiz.

düzeltme ve not: ilk defa aldığım eksiler bu denli hoşuma gitti. sağolun gençler.
öğretmen olmuşta adam olamamış yazarın kampanya saçmalığıdır. bir eğitimci olarak ilk siz ayrım yaparsanız öğrenciler ne yapsın? ayrıca süper mini etekli veya göğüs dekoltesiyle 1 km öteden farkedilen öğrencileri bayıla bayıla derse alırsınız değil mi? kıt görüşlü bağnaz insanlar!!

not: türbanlı değilim.
kimsenin eğitim hakkı, üzerinde bulunan siyasi ya da dini bir aksesuar yüzünden engellenemez. benim anladığım demokrasi budur. sen verdiğin ders ortamını bir anda mülkiyetin dahilinde sayıp, o bölgeye başı kapalı bir insanın girmesini engelliyor, bunun üzerine fotoğraflarını sanki sapıkça bir şeyler yapmışlar gibi çekip yayınlıyorsan, sende ciddi anlamda bir sorun ve eleştirdiğin diktatör profili var demektir. insanlar dinlere, siyasi görüşlere, ırklara ayrılıp bunların bir temsili olmaktadır. bu noktada bütünleyicilik sağlayacak tek şey hoşgörü ve eşit yaklaşımdır. sen boş yere profesör olmamışsın, okumuşsun, didinmişsin, artık öğrenmekten ziyade öğretecek üstinsan konumuna gelmiş, bu sıfatla anılmaktasın. örnek olmak zorundasın, bütünleyici olmak zorundasın. kızların başörtüyle dersine sokmayan profesör, sen çok yanlışsın.

ileride ilkokullarda kız çocuklarının kapanabileceği söylenmiş. o zaman geldiğinde(açıkçası ben istemem), biz kalkıp ailelerini eleştirebiliriz. çünkü bu bir okul forması gibi zorunlu kılınamayacaktır asla. tamamen ailelerin yönlendirilmesi ile oluşacak bir durum, beyin yıkama ve çocuğun gelişiminde önemli olan ilk bilgilerin suistimal edilmesidir. biz yine eleştireceğiz. fakat bu demek değildir ki, olasılığı ortalamanın üzerinde seyreden bir geleceğin erkenden intikamını almak için şimdiden kızların başörtüsünü kafalarından almalıyız yahut çıkarmaları karşılığında eğitim şansını vermeliyiz.

kimse kimseye zorla başörtü takamayacağı gibi, kimse de kimsenin başörtüsünü çıkartamaz. bunu, eğitim alabilmenin şartları arasına koyamaz.

özgürlük yalnızca cinsellik alanında yapılacak devrimleri, kırılacak tabuları kapsamaz.

not: ateistim.
DEMOKRATiK BiR EYLEMDiR GEREKLi COGUNLUK SAGLANIRSA GiRMESiNLER EFENDiM. DEMOKRASi iŞTE. YUZDE 51 i BULURLARSA.
görsel
-o halde içeriği;
-okula pijamalarıyla gelenlerin gelmesi yasaklanmalı. çünkü eğitim ciddi bir meseledir. ciddiye almayanlar gelmesin okula.
-okula assolist gibi giyinenlerin gelmesi yasaklanmalı. çünkü okul, eğitim görmek isteyenler içindir, şarkı söyleyecek gibi giyinenler için değil.
-okula bikini açıklığında giyinenler de gelmesin. çünkü okul eğitim yuvasıdır, vücut teşhir etme merkezi veya striptiz yapma yeri değil.

olan kampanyaların da başlamasına neden olacak kampanyadır.

amaç başörtülülerin cahil kalması, islam ile eğitimin yanyana gelmeyecek iki kavram gibi gösterilmesi, değil mi?
hem başörtülelrin okumasına engel ol, sonra da "başörtülüler cahildir." de. ne kadar da mantıklı bir durum.
sen yeryüzündeki tekstil ürünlerinden nasibini almamış biriymişçesine çıplak geziyorsan, buna laf edenlere "kendi bedenim" diyorsan, neden aynı anlayışı tesettürlülere göstermiyorsunuz? o da onun vücudu; isterse kendi lahana gibi sarar,isterse battaniyelere dolanır. sana ne bundan?
geri kafalılıktır. insanlar özgür şekilde istediği gibi gezebilir. isterse çıplak gelir isterse çarşaflar ve yorganlara sarınarak kapanır gelir.
eğer öğretmen olacaksa bu başlıktan sonra hiçbir üniversiteye alınmaması gereken ve mini eteklilerin sokaklarda dolaşma özgürlüğünü savunup daha sonra bir başkasının özgürlüğünü elinden almaya kalkan insan zihniyetidir.
neden? yoksa öğrencileri taciz eden öğretmenlerden misin? mini etekli kızlar daha şehvetli dimi! kapalı olanın sana yarayan görüntüsü yok.
bir öğretmen adayı olarak desteklemediğim kampanya. rennan pekünlü gibi faşist kafaların düşüncesidir bu ciddiye almaya gerek yok.
(bkz: itin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı)