bugün

samsung s3 mini ve benzeri s4 mini gibi cep telefonları.
sürekli düğün dernek gibi gittiği yerlerde bol bol fotoğraf çektirip paylaşmak.
yusuf güney,sagopa kajmer ve mustafa ceceli favori sanatçılarıdır.
gerçekten kapanan hariç çoğu gerçekten azgındır baya bildiğiniz erkek delisi ilk olarak da evlenmeyi düşünürler.
ha birde mesela hoşlarına gitmeyecek hareketler yaptınız yada tipinizi fln beğenmediler size karşı öyle leş davranırlar ki nerede islam ahlakı dersin kısacası benim gözlemlerim bunlar.
kadın olmalarına rağmen internetteki erkekleri burada zırlatacak kadar s.kmeleri.
Turban degil tesetturluyum neyseki. Bunlara da yazıklar olsun.
oy verdikleri iktidar olduğu için kendilerini memleketin sahibi sanmaları ve bundan dolayı çok şımarık olmaları.
insanlar ile empati yapabilmeleri.
ahlaklı olmaları.
oturmasını kalkmasını bilmeleri.
şirin olmaları.
biraz saf olmaları.
eğer aile baskısıyla kapanmış ve erkeklerden belli bir yaşa kadar uzak durdurulmuşlarsa, ünide ilk kendisine güzelsin diyen erkek için yelkenleri suya indirirler.
genel bir özelliği yoktur. yani en genel özelliği inançlı olmaları diyeceğim ama üstü başörtüsü altı değişik şeyler olan kızları gördüğüm için yapamıyorum.

hani esmer, kumral diyemezsin, diyebileceğim tek şey "allah korkusundan örtünüyorlar." diyebilirsin lakin ortam o kadar bozuk ki onu bile diyemiyorsun.
nişantaşı, sahil çocuğuna aşık olup, makarnacılarla birlikte olmak.
kıskandıkları kapanmayan kızlar onların gözünde satılıktır cariyedir köledir dindarlıkları kindarlıkla karışmıştır. azda olsa iyi niyetle inancı için kapananda vardır başkalarını yargılamazlar ama sayıları azdır bunların.
Facebook da, profil fotoğrafı olarak kesinlikle ve kesinlikle kırmızı gül yahut bebek resmi bulunur.
Bilinçli olanları var. Bir de olmayanları, etraftan gördükleriyle, ona buna bakarak başını kapatanlar, hatta bazen kapatmayanlar ama kapalıyım diyerek diğerlerini de lekeleyenler. Peki bu neden başkalarını ilgilendirir? Hadi ilgilendirdi diyelim onları böyle eleştirmeniz, laf yapmanız kimi değiştirir? Allah herkese göz vermiş, akıl vermiş. Düşünebilen herkes doğruyu yanlışı ayırt edebilir. Senin benim laf sokmamla kimse değişmez. Önemli olan insan olabilmek.
ulan şu türbanlı kızlarda bi tüm erkekler beni istiyor tüm erkeklerin gözü uzerimde ben kendi namusumu koruyom ben kendime mukayet olmasam bunlar beni yer tavırları çok sıktı be. ayriyeten ben kızım her turlu yolumu bulurum hiç kendimi gelistirmeme gerek yok gibi saçma bi dusunceeri mevcuttur .. hayır yavrum dışarda senden 10 kat güzel ve bilgili kızlar var ve biz sandığın gibi her kıza atlayan erkekler değiliz hoş suç sizde değil sizi böyle yetiştiren ana babalarinizda yazık sizi böyle yetiştiren ana babaya ..
ülkemizde çok şükür böyle bir grup var bunlar sınıf uzmanı; türbanlılar, kadınlar, erkekler, kürtler, aleviler, solcular... oturup genel özellik tespiti yapıyorlar.

Not: ironi.
Türbanlıdırlar.
din olarak islamiyeti seçmiş olabilirler ama tam emin değilim
namuslu olmaları (istisnaları vardır).
ahlaklı olmaları.
yılışık olmamaları.
bazı karaktersiz insanların, kendi haklarında ileri geri konuşması (istisnası yok.).
Türbanlı = mini etekli.
Nasıl yani ? Şöyle ki : Allahın , kadınların kafasındaki kılı erkekleri cezbettiğini söylediğine inandığı grup ,bu grup karşı cinsin dikkatini "bak ben inançlı,temiz bir kızım." diyerek çekmeye çalışması ; diğeri ise , erkeklerin dikkatini sadece ve sadece vücudu ile çekmeye çalışması.
ikisi de orta yolu tutturamadığından eşittir.
Not : istisnalar kaideyi bozmaz.

Türbanlıların diğer özelliği dinlerinden bir haber olmaları.
Örnek bir diyalog :
-Dövme gühan ya !
--Günah olduğuna dair bir ayet yok.
-Nasıl yok saçmalama.(bir kaç dakika sonra)
-Al bak ayeti buldum.
-- Aferin ama o ayet değil hadis.
sessizlik...
önemli olan insan olabilmektir.
Kokmaları, bıyıklarını traş etmememeleri, insana benzememeleri.
Hiç türbanlı arkadaşım olmadı lan resmen özelliklerini bilmiyorum.
Herkes beni sikmek istiyor tripleri.
bazı karaktersiz insanlar neden türban takanlara tuhaf bakıyorlar anlamıyorum.
kadin olmalaridir, diger kadinlardan bi farklari yoktur, kicindan fark bulup genelleme yapan kucuk insanlari yanlarina yaklastirmayanlari ayni zamanda zekidir
Hepsi demiyorum ama benim tanıdıklarım hep bir süre sonra siktiriyor genelde arkadan kızlık bozulmasın diye.
kapaliyim. converse giymiyorum. erkek arkadasim yok. face profilimde gül yada bebek yok. acik kizlarda benim kardesimdir ve arkadaslarimin nerdeyse hepsi aciktir. ailem kapanmak için kesinlikle baski yapmadi. kendimi kimseden ustun gormuyorum bi başka biri Allah katinda bende daha iyi olabilir olurda. kendi küçük beyinlerinizle genelleme yapmaktan vazgecin. soylediklerinizin hiçbiri ne bende nede kapali bi başka tanidigimda yok.