bugün

hasetlerinden çatlayasıcaların çıkardığı nümayiş karşılığı açılan tartışmadır. asıl meseledir. bağnaz yobaz tahammülsüz farklılıkları kabul edemeyen atatürk sömürgenleri olması kafidir efendim. bu insanlar önce başörtüsünü türban yapmışlar ona sövmüşlerdir. sonra türban ayrı başortusu ayrı biz türbana kızıyoruz dedi bunlar * sonra bunlar acımadılar ve dediler ki ben anadoluyu karış karış gezdim başörtülü kadın görmedim. (bkz: osman pamukoğlu) bu bir siyasi simge dediler sonra. ama (bkz: nuray canan bezirgan) o kıza sorduğunda cevap veremedi ne alıp veremediğin var diye? sonra bunların kızları bize zorla başortusu takmamızı dayatacaklar dediler.. bunların korkusu anlaşılmıştır. müslümanım diyorsun müslüman gibi yaşa deriz diye korkuyorlar. senin korkun allah'ın nizamı. açık ol açık. kimse size karışmayacak.
cemaatçi ve tarikatçı olmamaları, özgür, sosyalist, atatürk ilkelerine saygılı bir hukuk devleti hayali ile yaşamalarıdır. arapçıları ve gericileri bir hayli sinir ederler.
kısacası insan olmamaları. hayatlarını 3 delik faaliyetinden ibaret geçiren mahluktan başka birşey olmamaları.
başörtüsüne hakaret edemeyecekleri için türban diye bir kelime kattılar dilimize, oysa türban sih dinine mensup hintli erkeklerin başına sardığı sarığın adıdır,
bugünleri hesaplayarak 1950 lerde yapılan planlı bir harekettir, bakın 1950 den önce bizde böyle bir kelam yok,

bir insan başını örtmek istiyor ve örtüyorsa başını ister yandan bağlar, ister boyun altından bağlar, isterse tepede tavşan kulağı yapar öyle bağlar, sana ne?

ha tesettürlü olup neden örtündüğünü bilmeyenler var ve sen buna kızıyorsan, tart kendini, gerçekten islam adına endişelisin ve bunlar islama zarar veriyorlar diye mi düşünüyorsun? yoksa onları başörtülülere saldırmak için bahane mi yapıyorsun? ben de hata ettiklerini düşünüyorum ama bunun yolu devirip dökmek değil,

velhasılı, aslında olay dinden ve dindardan neden nefret ettikleridir, sebebi de budur; http://www.youtube.com/watch?v=7GGgYvvtTIM
bunlar birde siyasi simgedir yalanı uydurmuşlardır başörtüsü için. (bkz: osman pamukoğlu) hıaammına
türbandan değil, ardında yatan tek tipçi bağnaz dincilik akımından nefret edenlerden nefret edenlerin tek nefret nedeni, onların dinci faşizmi kurma yolunda engel olarak görülmeleridir. bu bağlamda, laiklerin yanısıra, kendilerinden olmayan dindarlardan da nefret ederler.
çünkü eşarp değil çünkü arap kültürünün bir parçası.
Yobaz başkası mutlu olacak diye ödü kopandır demiş Murat Menteş. Başka söze gerek yok sanırım. Avrupa da baş örtüsü serbestse biz hâlâ bunu tartışıyorsak bunu düşünün bakalım kim medeni.

eksileyen insanımsılar: sen istediğin gibi dolaşıyorsun. Ben istediğim gibi dolaşıyorum. Onlar niye dolaşmasın kafasında ki örtü beyni etkilemiyor merak etme. Şimdi git ve kıvrımlardan yoksun düz tarla şeklindeki beynini biraz daha düşünmeye zorla eşitlik nedir yobazlık nedir.
Bir kadının kendini, saçlarını saklıyor olması. Kendine resmen obje muamelesi yapıyor ve kendini küçük düşürüyor olması.
Ama tabiki bireysel nefretimiz bize türban takmak isteyenlere müdahale hakkı vermiyor. Bu da ayrı bir not.
ikiyüzlülük denen olguya çağ atlatmaları. sırası gelince kantinde orda burda gayet kaynaşırlar örtülü kızlarla, arkadaş falan olurlar da sanırım sanalda oluyor maskenin ardında kalan yüzlerini göstermeleri ancak.
Gösteriş yapıp bunu insanların gözüne gözüne sokmaya çalışmaları..

Dinde gösteriş olmaz mk.