bugün

Bu hastalık çağın vebası gibi yayılan birşey. Bittim diye düşündüğün zamanlar var. Yaşamayan bilemez ki.
Ergenliğin bitimiyle bitendir bipolar falan değilse.
işimden alamadığım tatmin, son 4 aydır yedi gün çalışmam, sevdiklerimin yanımda olmaması, düzenli bir aile hayatımın olmaması, hasta olduğumda çorba yapanımın olmaması hatta ve hatta hastayken de işimi yapmaya devam etmek zorunda olmam, raporlar içinde boğulmam, eşe, eve barka da sahip olamayacağımı bilmem akabinde düştüğüm sendromdur. Okurken bile tükendiniz bence.
işinizi sevmediğinizi gösterir.
sendrom değil öyleyim. çıkış yok, bitse de gitsek.
Ne yazık ki benim uzun süredir, baş ettiğim hatta edemediğim hastalığım..

Kısacası hayatta hiç bir şey den zevk alamama hastalığı...

Yakalandığınız zaman işiniz biter...

Eğer işinize ailenize arkadaşlarınıza olması gerektiğinden fazla değer veriyor..
Onlar için özellikle işiniz için çok fazla efor zaman ve düşünce sarf ediyorsanız yakında sizde tükeneceksiniz..

Geçmiş olsun...
Yaşıyorum.

Canım hiçbir şey istemiyor.

Ne ders çalışmak ne gezmek ne başka bir şey.

Ders performansım zaten düştü, 10 gündür kitap yüzü açmıyorum.

Millete bakıyorum o kadar enerjik ki cıvıl cıvıl.

Bense sürekli yorgun ve uykulu hissediyorum.

Bitse de gitsem modundayım.
Hayatın boş olması durumu. Hiçbirşeye yetememe yetersiz görme.
Bir yakalanınca kolay kolay kurtulunmuyor.
türk halkı bu sendromu meryem uzerli ile öğrenmiştir.
Genellikle sağlık sektörü çalışanlarında görüldüğü söylense de bugün neredeyse tüm iş gruplarında görülebilir.
ciddiye alınması gereken bir durumdur. arkadaşların dediklerine bakılmaksızın uzman hekim görüşüne başvurulmalıdır.

ingilizcesi: burnout syndrome
Yollardır acısını çektiğim...

Asosyallik fena tetikliyor dikkat edin..

Bir tükenmiş olarak 30 lu yaş çok önemli..
Hayat şartlarının yurdum insanını sürüklediği sendrom.
Fakir dağa çabuk tükenir.. Farkında olmaz..

Fakir işte alışmış tükenmiş zaten.

O yüzden baba gibi de bu sendrom vardır..
Acınası bir psikolojik durum. Küfür etseler amaaan kim uğraşacak şimdi deyip devam ederler.
Yaşayan ölü gibi. Kurtulmak için beslenme, eğzersiz, yaşanılan çevre vs gibi radikal değişiklikler şarttır.
Ben de olan durum. Yaşımı hesaplıyorum kaza vs olmasa daha genç. Yoruldum. Gerçekten bu bir trip ya da şımarıklık değil. Dünyaya hevesim kalmadı. Durduk yere olmuyor. Öyle bir tükenmişlik ki bu buraya uzun uzun yazarım bile gelmiyor.
ihtiyaç duyduğunuzu düşündüğünüz şeylere sahip olmamaniza rağmen , belki olur beklentisinden dolayı gerçekleşen kaçınılmaz son.

çözümü : beklentiye girmemek, ihtiyaç halinden çıkarmak, elde edebileceklerinizi istemek.

o yüzden tükenmişlik sendromuyla, başarı ve tatminlik hissi arasında ince bir çizgi vardır.
iş aramak bir sıkımlık barutla ateş etmek olmayıp, makinalı tüfekle ateş etmek gibidir. bir sürü mermi sıkılır ki bir tanesi isabet etsin. bunun için maça hazırlanan sporcu mentalitesini benimsemek isabetli olur.
Hayatı ıskalamış insanların içine yuvarlandığı çağımızın illet hastalığıdır.
Benim yakalandığım illettir..

30 lu yaşlarda fazla işkolik olmayın.. Kendinize zaman ayırın..
Bu illetin dönüşü yok.
görsel

Ben.
Selamın aleyküm.
sonlarına doğru oturur iki satırlık vasiyetname yazarsınız, sonra fişi çekmek için yerinizden kalkarsınız.
Ağacı Kurt, insanı dert Yer.