bugün

ağır siklet ingiliz boksör. henüz yenilgi almamış olan , sikletin en kalıplı adamlarından biri.
klitschko yu mağlup ederek kemerlere konan azman.
Zaten ben daha 1. Raundda fury yener demiştim.

Yersen.
sözde şampiyonu dalga geçerek yenmiş gerçek boksör.

demek ki kliçkonun önüne adam çıkmamış.
Genç yaşıyla maçı almıştır 12 yaş ciddi bir yaş farkı. Kariyerinde başarılar diliyoruz ne diyelim.
Fazla heveslenmemesi gereken boksördür
bir sonraki maçını anthony joshua ile yaparsa şayet şampiyonluk sevinci kısa sürecek olan boksördür.

Hıyar ağası kliçko'dan söke söke aldı kemerleri, o ayrı konu.
Dubai'li bir milyarder, Vladimir Klitschko ile özel yatında boks maçı yapmaları için ikisine tam tamına 349 trilyon teklifte bulunmuş.

http://www.hurriyet.com.t...=tek-bilet-1-milyon-dolar_
Kendisi kemer sahibidir ama en iyi ingiliz boksör david haye'dir. Joshua fury bunlar daha toy.
görsel
29 ekim 2015'de kazandığı ünvanı kontrattaki rövanş şartına rağmen çeşitli bahaneler ortaya sürerek yaklaşık 1 yıldır savunamadığı için ünvanları elinden alınacakken bir de kanında vada testinde kokaine rastlandığından ek ceza da alacak boksördür. bir kariyerin nasıl yanlış yönetileceğine dair adeta ders vermiştir son zamanlarda. çok saygı duyulan (stili sevilen demiyorum) ve 9.5 yıldır ünvanlarını koruyan bir rakibi yenip 3 kemerli bir şampiyon olmuşken; inanılmaz bir hızla dibe vurmuştur.

aldığı aşırı kilolar, maça bir türlü hazır hale gelememesi, medya önünde rakibi vladimir kliçkoyu aşağılaması ve en son promotörü tarafından "mental ve fiziksel" olarak hazır olmadığı için maça çıkamayacak hale gelmesinin bildirilmesi yetmezmiş gibi bir de kokain işin içine karışmıştır.

açıkçası benim felsefem şudur; özellikle bireysel spor yapıp da kokain kullanan sporcuya acınmaz, büyük bir aptallıktır yaptığı çünkü. Hadi takım sporcusu olsan anlarım, tüm oyuculardan numune almıyorlar, yırtma şansın var. Ama doping ajansının kıskacında isen; önceden hakkında zaten şüpheli bir durum varsa ve büyük bir maçın arefesinde halen kokain kullanıyorsan 3 ihtimalden bahsedilebilir;

a. salaksın
b. yaptığın işi ciddiye almıyorsun, profesyonel değilsin
c. psikolojik sorunların var.

Tahminim Fury daha çok 2 ve. 3. durumların bir karışımını yaşıyor, zaten bipolar rahatsızlığı izleri taşıdığı da söylenir.

bugün de ilk önce boksu bıraktığını içeren bir tweet atmış, insanları trollemesinin ardından da çark etmiştir. sanırım göründüğünden de daha derin ruhsal sıkıntılar yaşıyor, son bir yılda yaptıkları hayıra yorulacak şeyler değil .

Neticede zaten stili ve izlemesi çok zevkli olan bir boksör değildi. Gördüğüm en kötü ağır sıklet ünvan maçlarından biriyle (belki de en kötüsü) unvana ulaşmıştı ve üstüne üstlük dengesizlikleri ile 1 yıldır sıkleti kilitlemişti. yakında kemerleri alınır, boşa çıkartılır ve artık ağır sıklet boksu izlemeye başlarız.
uyuşturucu tedavisi görmek amacıyla tüm unvanlarını bırakmış boksör.

http://www.ntvspor.net/di...-57ff48c512ffc0e61c44f140
boş bi balondur. teknik sıfır, oyun zekası, çeviklik hepsi sıfır. dikkat ettiyseniz hep ayyaş gibi dövüşür. uzun boyunun avantajını kullanır. hep aynı taktik kolunu uzatıp mesafeyi koruma. inanın bana eğer boyu 2.06 değilde 1.86 veya 1.96 gibi ağırsiklette çok karşılaşılan bi boy olsaydı, bu kazandığı maçların yarısını bile kazanamazdı. işte bu yüzden mike tyson ve rocky marciano birer efsanedir. mesele bu başarıları kısa boyla yapmakta.
espn ile 80 milyon sterline anlaşmış.

https://www.ntvspor.net/b...-5c6aaf95bf79102588ec499a

görsel
Muhteşem mükemmel ötesi bir tekniği olan boksördur. Deontay wilder'la yaptığı maç efsanedir. Gerçi wilder'in elinden ucuz kurtuldu. Son anda maç berabere bitti. Bence Tyson furyi puanla yenecek boksör yok şu anda.
deontay wilder ile 22 şubatta Las Vegastaki Grand Garden Arena da rövanşa çıkacak olan, çok sevdiğim boksör. hayat hikayesi herkese ilham verebilecek güzellikte. 22 şubatta maçını canlı izlemek çok güzel olurdu tabiki yenilirse benim için ağır travma olur. canlı izleme konusunda emin değilim. deontay wilder çok iyi boksör ama felaket itici. umarım fury kazanır.

görsel
Mike Tyson ile olan röpörtajında Mıke “ Andy Ruiz ile nasıl dövüşürdün ? “ diye sorunca tek kolumu arkaya bağlar öyle dövüşürdüm diyen efsane. Olabilitesi de var çünkü öyle teknik dövüşçü.

Mayweather’in ağır siklet versiyonu. Tek farkı onun gibi counter punch yerin daha taşaklı şekilde birebir aksiyonun içinde. Rakibi tellere üstüne yürüyüp baskı yaparak kıstırır. Rakibin can havliyle attığı iki üç yumruğu gardıyla bile durdurmaz. Dodge ettirip peşine direği yapıştırıp kızdırır. Rakip iyice sinirle güçlü bir tane sallarsa onu da ekarde edip kroşeyi çenesine gömer. Sonra iki adım geri kaçar ve rakibi takip etmek gibi bir hataya düşerse ileri kurt gibi adımlayarak sol direk ve peşine sağ düzü geçirerek yamultur.

Klitchkho ve Wilder’a yaptığı gibi Joshua’yı da taşşak geçe geçe yenecek boksördür.
Sözlüğün faşist ırkçılarından yalnızca birisi .
joshua ile maçını tüm dünya merakla bekliyor.
400 pounddan 250 pounda 1 seneden az bi sürede düşüp deontay wilderla dövüşmüş beraberlik olsada rövanşta ezmiş efsane çingene kral.
Kariyerinin son maçına çıktı, namağlup emekli olup 31 milyon sterlin daha kazandı.

https://www.posta.com.tr/...rlin-daha-kazandi-2514310