bugün

büyük bir icat demek gereksiz; gereksiz demek haksızlık.
kimliğimi tamamen gizleyerek içimi dökebildiğim yerdir. isteyenler takip edebilir. *
adres almaya gerek duymadığım, gerek duyacağımı da sanmadığım sitedir. banane kim ne yapmışsa yapmış! bir de kimin ne yaptığını bilmek için internetten onları mı takip edeceğim feryadını ettiren sitedir bana.
sene 2011 q4, hala sadece; kim sıçıyor, kim nerde kiminle ne yemek yedi, kim kiminle sevişiyor yazıları olduğu zannedilen site.
kullanmayı bir türlü beceremediğim hala ingilizce yayın yapan site oysa facebook türkçe.
bu aralar her yerde çıkmaya başladı. yok şundan haber alacaksınız bizi takip edin falan lan ne oluyor ya. magazin sunuyor twitterdan takip edin, futbol yorumluyor arada twitterdan takip edin diyor bunun gibi bir sürü şey çıkmaya başladı. ulan kullanmıyoruz amına koyim zorla hayatımıza sokmaya çalışacaklar? ne yani girip herkes gibi binlerce takipçisi olan kişileri takip edip 5-6 takipçiyle takılalım mı? yok teşekkürler.
Bu siteyi bir Türk yapsaydı , dalga geçer *
Aman fani dünya
"sana benzer kullanıcılar" fasilitesinde bana benzeyen kullanıcı olarak taksim delisi cenk'i reva görmüş site. yo yo kırgın değilim, sadece üzgünüm...
Daha abazalarin girmedigi sosyal paylasim sitesi.
an itibariyle sıçışlarda. hiç bir ayar değiştirilemiyor.
"@ " tan ayrılmaz, anlayanlar retweet etsin bakalım kaç kişi anlıcak" geyiği dönen platform. yeter lan. takipçi kazanıyım diye yaptığınız maymunluğa bak. skicem etinizide tırnağınızda.
yine bir overcapacity.
bazen insana barın kapısından çevrilmiş hissi veren site.
bir arkadaşa bakıp çıkacaktım ben oysa.
içinde ünlüler varmış, bir şeyler yazıyorlarmış diye duyup kayıt olmuştum bu siteye. evet ünlüler var gerçekten. hepsi iyi kötü bir şeyler konuşuyorlar. ama cidden boş konuşuyorlar ya. ünlü oldukları için kayda değer konuşmak zorunda değiller belki. ama bir sürü insanın okuyacağını bile bile onca saçmalamak nedendir anlamadım ben.
retweet ve mention olaylarının ego tatminine yaradığı site.

az önce 4 RT'cik alan bir tweetimin ardından bile yaşadığım his buna kanıttır efendim.
işten anlayan birine satılmalı bir an önce.
bir hesaba uzun süre girmedikten sonra banlayan site. ve evet beni banladılar, o yüzden yeni bir tane açmam gerek sözlük. açar açmaz sözlük yazarlarının twitter sayfaları başlığına eklerim, yeniden followlaşırız sözlükdaşlar. *

edit: yıllar sonra edit: https://twitter.com/tuncelmert
aslında pek özelliği olmayan ama çok güzel zevkli bi yer güzel yani bukadar.
facebook listem artık bana yabancılaşmış sınıf arkadaşlarımla doluyken, twitter listemde "sınıf arkadaşı olmak istediğim" insanlar var!

fark burda! severim çok...

edit: eksileyenler kesin facebook arkadaşlarım.
facebooku kapattı kapatalı yalnızlık gidermeye birebir yarayan sosyal paylaşım ağı.
van depreminde hatırı sayılır bir birleşme, dayanışma ve yardımlaşma örneği göstermiştir. @ordayım @burdayım diyenler ise içlerine kaçmış, bi haber alınamamıştır. sosyal medyanın iyi amaçla kullanılabilirliğini kanıtlamıştır.
ergenlerin facebook'tan sonra el attigi yeni mekan. hadi hayirlisi.
iyi güzel ama provokasyon amaçlı da kullanılan site.

az önce bir kişi gelip "müge anlı'ya destek veriyorum, şu anda van'dayım, doktorlara saldırıyorlar burada. bir arkadaşımın burnunu kırdılar, sonra da çıkıp devlet nerede diyorlar. birazdan burnu kırılan doktor arkadaşın fotoğrafını ve videosunu yayınlayacağım." dedi. tabi bunu gören provoke olmaya meyilli kitle hemen rt'lere başladı. vay kürtler şöyle, vay hepsinin hamuğa goym vs hakaretler olmaya başladı. sonra bu fotoğraf ve video yükleyecek arkadaş hadi görüşürüz arkadaşlar dedi ve gitti.

fotoğraf ve video yok. ortalığı karıştırdı ve gitti.

diyeceğim o ki herşeye inanmayın twitter'da.
şimdilerde linç kampanyalarının oluşturulmak istendiği, kokoşların RT'lerle karalama ve dezenformasyon yaptığı platform.
özellikle deprem, şehit haberleri gibi dramatik zamanlarda bilgi karmaşasına sebep olan sosya medya aracı.