bugün

Oturup sadece diyalogları için izlediğim tek dizi. Rust amcanın sesi de dizinin felsefi atmosferine pekala yakışıyor.
ikinci sezonunda frank semyon Rolüyle Levent üzümcü Barındıran dizidir.

görsel
Atmosfer yaratma açısından son dönemlerde meydana çıkmış en başarılı dizidir. Aynı zamanda Rust karakteri televizyon tarihine geçebilecek kadar eşsizdir.

-- 5.bölüm spoiler--

Marty'nin kızı iki erkekle basılmış, adam kızına tokat atınca birde suçlu durumuna düştü. Bu kadar modernlik de iyi değil.

--5.bölüm spoiler--
Enteresan yeni bir dizidir. Rust cohle karakteri çok ilginçtir. Izlenilir.
2. sezondan tam olarak ne anlatmak istediğini anlamadığım dizi.
başıma bir şey gelmeyecekse ben 2. sezonu çok beğendim. favori karakterim frank. ayrıca colin farrell için de r.i.p mustache. çoğu yazarın aksine 2. sezonun konusunu biraz ben de durgun bulsam da oyunculukları ve işlenişin gayet iyi olduğunu düşünüyorum. yani sonuçta bir dram dizisinden başka bişey beklemek aptallık olur. ayrıca 1. sezondaki felsefik konuşmaları arayanlar 2. sezonu dikkatli izleselerdi eminim bu sezonda da bulurlardı. uzun lafın kısası bir bok beğendiremiyoruz s. gidin izlemeyin kötüleyecekseniz.
dizide inandırıcı olamayan tek şey woody harrelson'un çıtır çıtır hatunlara çakıyor oluşudur.
intro müziğiyle beni benden almış dizi. yeni başladım, vizesine çalışmaya başlamam gereken 9 ders yok çünkü.
Bana bu diziyi izleyip, birinci sezonuna da ikinci sezonuna da ayrı ayrı hasta olan insanlar lazım. Oturup saatlerce Rust'ın hayat felsefesinden, Frank'in çöldeki yürüyüşünden, Velcoro'nun rüyasından konuşabileceğim insanlar. Çevremde çok az böyle insan var. Ben ölüyorum bu diziye, hastasıyım ama hakkında kimseyle konuşamıyor olmak beni üzüyor. True detective seven insanlar kıymetli ve sayıları çok az. Onları üzmeyelim
“In eternity, where there is no time, nothing can grow. Nothing can become. Nothing changes. So death created time to grow the things that it would kill and you are reborn but into the same life that you've always born into.” Böyle bir replik geçen 2010’ların kaliteli ve mutlaka izlenmesi gereken dizilerinden. Polisiye ve felsefe harmanlanmış. Türün sevenleri çok rahatlıkla açıp izleyebilir hemen.
Müzikleri çok güzel olan dizi. Özellikle şu müziğiyle beni benden almıştır.

işte o müzik: https://youtu.be/p4zluA60hjs
s2e4'de çatışma kayıpları şu şekildedir;

amarillo ve ekibinden 5 kişi öldü.

Skorlar:

woodrugh : 3 ( 1 tanesi pencerede, 1 tanesi bezzeridesi vurmaya çalışan kartel kılıklı herif, 1 tanesi de amarillo. hoş amarillo'yu velcaro ile vurdular ama skoru ona yazıyorum.

velcoro : performans düşük hep karavana attı, kartelin birini omzundan yaraladı, amarillo'yu ise woodrugh ile beraber vurdular. skor 0

bezzerides: skor 1

Yancı polis : bunun ismini bilmiyorum buda birini indirdi. sonra head-shoot yedi.

amarillo ve ekibi ise toplam 5 kişiden oluştuğu gözlemlendi. 7 tane polisi öldürdüler. sivilleri saymada üşendim ama ez an 7-8 tane öldüğünü tahmin ediyorum. otobüs şoförü, son sahnedeki rehine ve kazadan sonraki yaylım ateşi.

totalda 15 kill yapmışlardır kansıındayım.

yani

amarillo ve saz arkadaşları: 15

bezzerides ve saz arkadaşları : 5

k/d ratio : 3.00

eyyorlamam bu kadar.
Felsefeyle yoğrulmuş muazzam dizi. Rust'ın şu sözünü alıntılamak ve üzerine düşünmek lazım:

"Bence insan bilinci evrimin trajik bir yanlış adımıydı. Kendimizi çok iyi tanıyan insanlar olduk. Doğa kendinden ayrı bir doğa görünüşü yarattı. Biz doğa kanunlara göre varolmaması gereken yaratıklarız. Bizler bir benliğimiz olduğu yanılgısına kendini kaptıran şeyleriz. "
https://www.youtube.com/watch?v=xg2jXDINve0
http://m.youtube.com/watch?v=p4zluA60hjs