bugün

yeni bir altıncı nesil yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
küçüklüğümün idolü. o programın eski bi çekim olduğunu öğrenince şok olmuştum.
"evet şuraya'da mutlu bir ağaç çiziyoruz" diyen ressam.
hergün televizyon karşına geçip "bugün bende aynısını yapıcam" dediğim ama her seferinde onunkinden çok farklı resimler ortaya çıkardığım ve imrenerek izlediğim ressam
(bkz: bob ross)
adını sevdiğim yazar. hoşgelmiş.
benim genç yaşta sanat aşkımı körükleyen ve resim yapmaya daha da çok ilgi duyarak ileride okuyacağım bölümü seçmemde bana yol gösteren, sevimli bir amca malefes kendisini bir kaç sene önce kaybettiğimiz değerli bir ressamdı.
bir zamanlar babamın özenip de "bişey yok bunda bende yaparım" demesiyle evin her yerini boya yaptığı annemin eve gelip de odanın halini görünce dumurdan dumura uğramasına sebep olmuş üstelik yapılan resimde bi boka benzemediği *
görülünce babamın malzeme eksikti ondan olmadı demesiyle beni gülme krizine soktuğu TRT 2 de çıkan ressamdır efenim.

(bkz: bob ross)
güzel nickli nesildaş. hoşgelmiş.
bize mutluluğun resmini çizecek olan 6. nesil yazar. hoş gelmiş...
anladığım kadarıyla hiç de atatürkçü olmayan yazar.
itüsözlük değil eski lafmacun yazarı. ayrıca hoşbulmuştur.
(bkz: van dyck brown).
tam başlığını okurken özel mesajı gelmiş yazardır. anlaşılan kalbi temizdir, teşekkür edilesidir.
Ona söylenecek şey, tek teklime ile : sanatkar.
bir zamanlar her daim izlediğim ressamdır.
"şuraya biraz çalı koysak nasıl olur,fırçamızı pataklıyoruz"..
(bkz: hey gidi günler)
sevimli, kıvırcık saçlı, öldüğünü duyduğumda depresyona girdiğim ressam..vay bee..
mantıklı yazar, severim kendisini.
aklı başında bir yazar.
ölmemişmiydi o.
(bkz: reankarnasyonla yazar olmak)
Bob Ross, (d. Bob Norman Ross 29 Ekim 1942, Daytona Sahili, Florida, ABD – ö. 4 Temmuz 1995, Yeni Smyrna Sahili, Florida, ABD), Birleşik Amerikalı ressam ve televizyoncu.

Bob Ross, yarım saat içinde doğa resimleri yaptığı, uzun yıllar devam eden Resim Sevinci programıyla tanınmıştır. Özgün adı "The Joy of Painting" olan bu program, Türkiye'de de TRT 2'de yayınlanmıştır.

Ressam, yakalandığı Lenf Bezi Kanseri nedeniyle, 1995'te hayatını kaybetmiştir. Hazırladığı televizyon programları hâlâ dünya genelinde yayımlanmaktadır.
--spoiler--
şeriat düzen, toplum huzuru ve bekasıdır. şeriat kanunla eş anlamlıdır. peki kanunlar özgürlüğü kısıtlıyor, kanunlarda baskı var diyebilirmiyiz? iranda ki şeriat zamanla şekil değiştirmiştir. şeriat te aslolan insan huzurudur. önce bir şeriat ne öğren öyle karşı çık.
--spoiler--

seriata nefret ve ilkel sistemi diyen kimse seriati bilmezken seriata sirf kuranda yazdigi icin toplum huzuru ve bekasidir diyenler seriat duzenini yalayip yutmus. hirsizlarin elini kesmek niye daha once benim aklima gelmedi demeyin cunku ilkel donemlerdede yemek calanin dilini keserlermis.

birde bana turk ruhundan pek anlamiyor demis. turk ruhundan az cok anlayan ama bedevi ruhundan pek anlamayan bir insanim.
çocukken nedense açıp yerimden kalkmadan izlediğim amcadır kendileri. ama işinin hakkını fazlasyla verdiğini hala düşünüyorum.
resim yapmayı öğrendiğimiz amca. ayrıca yeni yazarımız. hoşgelmiş.