bugün

KarakterSiz insanlardır. Rahatsız ediyorlar bizi. Evet.
sözlükten temizlenmeleri lazım. bir sözlük keyfimiz var, onun da içine ediyorlar. trolllük yasaklanmalıdır. evet.
Troll kelimesinin anlamı, iskandinavya folklorunda yaşayan ve genellikle mağaralarda yaşayan çirkin yaratıklardır. Troll kelime anlamı olarak ise zarflamak, zarf atmak, ağ atmak, kandırmak olarak ifade edilebilir. Özellikle “ağ atmak” tabiri, aslında denizcilikte kullanılan Troll için bir ipucu oluyor. Ülkemizde sosyal medyanın oldukça sık kullanılmasıyla troll de hızla hayatımıza girdi. Geçtiğimiz günlerde tüm dünyada açılan troll twitter hesapları arasında, Türkiye en başta geliyordu.
görsel
kısa süre içerisinde koca sözlükte kalacak tek yazar tipi. Aklıselim adamların tamamı peyder pey gitmiş. Kalan bir avuç insan bir şeyler yazmaya çalışsa da her şeyin trolleneceğini düşünen andavallar yüzünden yazdıkları yalan olup gidiyor.

Bu tiplerden kurtulmanın çok basit bir yolu, başlıklarını engelleme sisteminin bir şekilde getirilmesi. Kaliteyi artırıcı önlemler almak yerine, sırf sözlükte daha fazla hareket olsun diye bu andavalları engelleyici önlemler alınmazsa, sözlük ölecek. allah aşkına Sol frame' e bir bakın. bundan birkaç yıl önce burası böyle miydi???

Yakın zamanda bu kendini eğlenceli sanan salaklar, tek başlarına kalacaklar. sonra troller birbirlerini trolleyecek, ortalık zekadan yoksun binlerce yazıyla dolacak.

Ya da boşver lan. Bana ne.
kısa süre içerisinde koca sözlükte kalacak tek yazar tipi. Aklıselim adamların tamamı peyder pey gitmiş. Kalan bir avuç insan bir şeyler yazmaya çalışsa da her şeyin trolleneceğini düşünen andavallar yüzünden yazdıkları yalan olup gidiyor.

Bu tiplerden kurtulmanın çok basit bir yolu, başlıklarını engelleme sisteminin bir şekilde getirilmesi. Kaliteyi artırıcı önlemler almak yerine, sırf sözlükte daha fazla hareket olsun diye bu andavalları engelleyici önlemler alınmazsa, sözlük ölecek. allah aşkına Sol frame' e bir bakın. bundan birkaç yıl önce burası böyle miydi???

Yakın zamanda bu kendini eğlenceli sanan salaklar, tek başlarına kalacaklar. sonra troller birbirlerini trolleyecek, ortalık zekadan yoksun binlerce yazıyla dolacak.

Ya da boşver lan. Bana ne.
komikler aslında.
sokakta görseler "abi kulun kölen olayım" diyecek çocuklar gelip oraya buraya eğlenmek için laf atıyor, küfürler ediyor.
hatta annelerine edilen küfürler bile hoşlarına gidiyor. neden? e biz sinirlendik ama adamın annesine neler yapıldı neler. umursuyor mu? yoo.
geniş insanlar demek ki. at koşturulur içlerinde. o derece.
Olmak isteyip de olamadığım, bir türlü bu sıfatı kendime layık göremediğim davranış biçimi. Tengri hakkıyla olmayı nasip etsin. Evet
apostle slotuna cekerler bunlari.
son zamanlarda sözlükte bol bol türeyen tek hücrelilerdir.
analarına küfür etsen teşekkür,yüzüne sıçsan yarabbi şükür diyecek kadar da gururlu ve mağrurlardır.
(bkz: Rasim ozan kütahyalı)
her eksi karma sahibi değildir. örneğin benden yola çıkarsak, donuza eklediğim 64-65 kadar köftenin 2' şer eksi oyu bile karmamı düşürüyor. bilgi entrysi giriyorum ama adam yine eksiliyor. bu yüzden de her eksi karmalı yazar troll değildir.
hemen yaratıcı başlık kısmını örneklendirelim. sgt gary roach sanderson yaratıcı başlıkları.

(bkz: bekarete karşı feminikler)
(bkz: feminikler)
(bkz: 68 65 70 69 6e 69 7a 69 6e 20 61 6d 6b)
(bkz: 0110000101101101)
(bkz: fırlamanın sperm olması)
(bkz: beyler trollerle saklambaç oynuyorduk)

fazla yaratıcı devam edemicem.
Troll; Türkçe karşılığı ‘olta yemi’ ya da ‘oltayla balık tutmak anlamına gelen bir kelimedir. Denizcilik terimi olarakta kullanılır.
Birde şöyle bir anlamı var Trol'un. iskandinavya folklorunda genellikle dev ya da cüce olarak resmedilen, mağaralarda yaşayan efsanevî, çirkin yaratık.
Bıktırdılar artık. Şurada ağız tadıyla entry giremiyoruz. Evet.
Olmak keyifliymiş. Evet arada troll olmak lazim, ciddiyetsiz, saçma, utanmaz; Haydi hayırlısı.
Tepkilere cevap vermez asla.
hangi psikolojiyle, hangi motivasyonla yapıldığını öğrenmek istediğim, asla anlayamadığım insan çeşididir. bir insan yıllarca olmadığı biri gibi nasıl davranır, hiç bir çıkarı olmadığı halde neden negatif düşüncelerini aktarmaya vakit harcar, bundan ne elde eder... cidden anlamakta zorlanıyorum.
troll şu dur ki: neydi hocam, ya biliyordum gerçekten okumuştum inanın birden sorunca siz of ya yine eksi.
internet'te insanların keyfini kaçırmak için uğraşan kişi. forumlar, bloglar, sözlükler gibi çevrimiçi topluluklarda kasten alevlendirici, konu ile ilgisi olmayan mesajlar göndererek okuyucuları sinir eder.
Trolllük yapan kimse.

Çok düşündüm.
(bkz: trolljegeren)
Ortalık karıştırmak amaçlı yazı yazan kişi. Aslında troll olan bir kişinin asıl düşüncesinin ne olduğunu anlamak zordur. Çünkü troll de bazen kendi düşüncesini yazar.

Faydası yoktur troll olmanın. Sözlük ortamlarında sonu gelmeyen çaylaklıklara neden olur. Siliklere neden olur.

Biraz troll olarak tanınan bir yazar olarak, radikal bir karar alıyorum ve troll olmaktan vazgeçiyorum. Az ve öz yazmak tercihim olacak bundan sonra.
normal bir üslup ile entry yazsa yazamayacak, yazsa dahi kimsenin sikine takmayacağı tipler bunlar. düz yazarlığı deneyip bir bok olamamış silik kişilikler.

tabi ilgi orospuluğu da olunca nasıl ilgi çekerim diye düşünüp başlıyorlar entry sıçmaya.

bunun adı tam olarak entry sıçmak.

bunun 2 sebebi olabilir diye düşünüyorum ben. öncelikle yönetimin niye bu trollere izin verdiği çok belli. troller tepki çektiği için insanları sözlükte tutuyor ve sol frame akışını sağlıyor. yönetimin sesinin çıkmama sebebi bu. hatta takip ederseniz trolleri düz yazarlardan daha çok sevdiklerini anlarsınız. hatta bunun için başta oytunkaran olmak üzere bir çok yazara ufak tefek paralar verildiğini de biliyorum.

diğerleri ise trollerin ayrıcalıkları aldıkları yapay ilgiye sebep basit taklitçiler. zaten taklit ettiği insanlar da basit, haliyle basit taklitçi olmaları da çok normal.

neyse çok değil 1 yıl içerisinde burası connected misali izdivaç ve bir troll yuvasına dönecek, zamanla normal insanlar elini eteğini çekecek buradan. o zaman zall bir şeyler yapacak ama geç olacak.
bir an önce silik yemesi gereken vasıfsız kişiliklerdir.
Başkasına hiçbir şekilde laf atmadığı halde, kendi görüşünü belirten kişilere zıt fikirli kişilerce takılan lakap. daha önce de benzer bir olay yaşadım. kendim hakkımda bir tanım yazdım. ne kimseye laf attım ne de imada bulundum. ancak ne gariptir ki durduk yere ve zorlama ile üstüne alınıp da bana troll diyor birileri. yani demek istediği şey "ben nasıl düşünüyorsam sen de öyle düşünmek zorundasın. aksi halde ya trollsün ya düşman"

bu mudur hoşgörü? bu mudur hümanistlik?