bugün

metallicanın izinde giden,onlar tarafından veliaht olarak gösterilen, metalcoreden trashe zıplayan mütiş yetenekli gençler grubu.
çok hızlı riffler üzerine brutalimsi bir vokal koyarak gayet güzel işler çıkaran grup. ayrıca metallica'nın varisi falan değildir. her yeni ve iyi gruba bu sıfatı yapıştırmak saçmalıktır unutulmasın daha bi kaç sene önce in flames'e de aynı sıfat verilmişti sonuç : (bkz: reroute to remain)
metallica, megadeth gibi thrash devlerinin izinden giden, hayvan gibi yetenekli 4 gençten oluşan floridalı thrash/metalcore grubudur. florida ekolünün verdiği bir death metal hazzı da vardır, şarkılarda. hissedilir açık birşekilde. 86 doğumlu matt heafy, grubun beynidir. ritim/vokal/solo gitar işini çok iyi yapmaktadır. albümlerde onun brutalini duysak da canlı performanslarda brutal vokali, diğer gitarist olan corey yapmaktadır. az daha geliştirse corey brutalini süper ötesi olur. yetenek var kuşkusuz, bundan bir 10 yıl sonra bu adamları dünyanın en iyi gitaristi,basisti,davulcusu yapacağız orası kesin.. yalnız şunu farkettim, şarkılarda. bir müzisyen gözüyle bakıyorum. the shogun albümünde resmen, riffleri kasmışlar. kasmışlar ki kimse bizim parçamızı coverlayamasın diyorlar sanki! sololar, riffler davullar uçmuş zaten... paso teknik sololar, paso kasıntı riffler... hal kalmaz adamda onu çalarsa!
iron maiden'ın ozzfest'te seyircilerden yumurta yemesi üzerine o günler boyunca konserlerine iron maiden t-shirt'leriyle çıkan, ellerinde edd figürleri bulunduran, kuliste duvarlara iron maiden posterleri asan; bu yüzden de tekrar ozzfest'e davet edilmeyen ama bundan dolayı gurur duyduğunu açıklayan grup.

tavırları ve müzikleri için kutlanası adamlardır. vokal sorununu da yakında aşacaklarına inanıyorum.
latince kökenlidir. (bkz: #5779119)
çoğulu "trivia" dır ve safsata anlamına gelir. (bkz: safsata)
a gunshot to the head of trepidation şarkısı bir harikadır. mutlaka dinlenmelidir. klibi de çok güzeldir. merak edenler için;

http://www.youtube.com/watch?v=77rnv5xuxra
yeni albümden in waves isimli parçayı yayınlamış grup.

http://www.youtube.com/watch?v=1-1Lwf2SlMc
"hızlı koşan atın b.ku seyrek düşer" atasözüne örnek olarak verilecek grup. güzel başladı ama ne yazık ki pek olmadı gibi.
yeni albümden dusk dismantled isimli parçayı da yayınlamış grup.

http://www.youtube.com/watch?v=kU6-NrUZG_o

in waves adını verdikleri 5. stüdyo albümleri 9 ağustos'ta çıkacaktır.

ayrıca önceki 4 albümlerinden sadece the crusade başarısız olarak görülmüştür. ember to inferno, ascendancy ve shogun albümleri müziklerinde birçok kez doruk noktaya ulaştıkları albümlerdir. ember to inferno ve ascendancy albümlerinde grup üyelerinin ortalama 18 yaşlarında olduklarını da unutmamak lazım, yani önlerinde daha çok yolları var.
yeni albümü internete düşmüş olan grup.

(bkz: iiiin vooooyyyvvss)
ascendany ile sempatimi kazanmış, shogun ve in waves'la birlikte gönlümü fethetmiş olan abdli grup. son albümde ısınamadığım tek parça 'in waves' oldu, diğer parçalar gerçekten enfes. matt'in vokalini geliştirmesiyle birlikte çok iyi bir sound yakalamış grup umarım bozmadan böyle devam ederler.
son albümü ile metallica sömürgeliğinden kurtulmuş daha güzel şeyler yapmış olan yetenekli gençler topluluğu.
görsel
ascendancy'den sonra pek zevk vermese de metalcore'un başarılı gruplarından. hi-voltage festivali kapsamında megadeth,comma,kurban ve gitarizma ile sahne alacak gruptur.
amerikan metalcore grubudur. brutali pek kullanmazlar. megadeth hayranıdırlar ve günümüzün metallica sı olmak için çalıştıkları anlaşılmaktadır. megadeth'in alt grubu olarak bir çok konserde çıkmış, 19 haziran 2012'de istanbul'da hi-voltage festivalinde de yer almışlardır. sahne performansları üst düzeydir ve oldukça popüler bir gruptur metalcoreun en sevilenlerindendir.
istanbul'daki konserlerinden sonra minnak metalcilerimizin hayran olduğu gruptur. acıdım şuan matt'e. valla.
canlı vokalleri bence albüm kayıtlarından daha iyi olan grup. çok sevmem dinlemem ama gördüğüm kadarıyla adamlar iyi, yalnız yeni metallica tanımlamasını kabul etmem mümkün değil.

canlı vokalleri daha çok sevdim çünkü daha gerçekçi vokaller. yani albümde vokalleri brutal yapacağız diye çok mekanik bir hale getirmişler, insan sesi gibi değil hiç. bense yeni albümleri bile sevmiyorum bu nedenle; ben o çiğ, o ham halini seviyorum bu müziğin.
In wavesten sonra, şimdi yeni albüm geliyormuş facebook sayfalarında duyurduklarına göre.
Ember to inferno, ascendancy, the crusade, shogun, in waves'ten sonra vengeance falls'u piyasaya sürmüş amerikalı grup.
sosyal medyada oldukça aktif olan tam bir sevgi pıtırcığı, aşk adamı matt heafy'nin çeşitli sitelerdeki hesapları:

facebook: http://t.co/f37eE3eY

spotify: http://t.co/37NlNzun

tumblr: http://t.co/Tq4zugKt
Wake (the end is nigh) isimli şarkısıyla uçurmuştur.
1999 çıkışlı metallica ve megadeht i örnek alıp onların izinden ilerleyen ve ileride metal müzik adına büyük adımlar atacağına inandığım grup.
Brütal ve clean vokali başarıyla icra edebilen bir soliste, genç olmalarına rağmen teknik konusunda aşmış müzisyenlere, melodik ve hırçın bir sounda sahip metalcore topluluğu. Günümüzün ve geleceğin en yaratıcı ve sağlam grupları arasında gösterilebilir.
Konserlerde çalacağız, söyleyeceğiz diye ayrılan grup. 2000 sonrasının en başarılı üç beş grubundan biri olduğu su götürmez ve gerçekten işe kendini adadıkları çok belli. Bir de şu tough guy havalarını bıraksalar çok hoş olacak çünkü bildiginiz sevimli lan bunlar. Ehem neyse Türkiye konseri oldu mu bilmiyorum ama oldu galiba. Orada bulunmak isterdim. Uydurmayayım ama rockn coke ta isimleri geçiyormuş sanırım, umarım gelirler de yeni nesil Dövmeli ve canlı performansta gitarda ne çaldığı belli olmayan müzisyen akımından kestiğim umudu geri kazanırım.
"this is me dying in your arms." diye bağırtan metal grubu.
Şapka çıkarılacak bir metalcore/thrash grubu. Teknik yetenek üst düzey. zamanında çok dalga geçilen metal müziğin popculari damgasi yiyen ve bunu diyen kişiler tarafından dinleniyor olması. Zirveyi alacak grup.