bugün

24 nisan günü dokuzuncu stüdyo albümleriWhat the Dead Men Say piyasaya çıkmış olan metalcore GRUBU.
Albüm 20 yıllık maceralarının özeti gibi, her albümden iyi olan parçaları yeniden yorunlamışlar sanki. Tarz olarak metalcore ama yer yer progressive ÖĞELER, melodic death metal, black metal, death metal öğeleri duyuyoruz. Metalcore dinleyicisi değilimdir ama trivium her metal müzik severin dinleyeceği bir grup olarak siviriliyor.

1. IX 01:59 instrumental
2. What the Dead Men Say 04:45
3. Catastrophist 06:28
4. Amongst the Shadows and the Stones 05:40
5. Bleed into Me 03:49
6. The Defiant 04:29
7. Sickness unto You 06:14
8. Scattering the Ashes 03:25
9. Bending the Arc to Fear 04:46
10. The Ones We Left Behind 04:57
46:32
son albümleri sin and the sentence'dan endless night isimli şarkıya klip çekmiş olan grup.

şarkıyı da oldukça severim.

--spoiler--
I try to change
But the dawn escapes again
I fight another endless night
--spoiler--
the heart from your hate, beyond oblivion, strife, thrown into the fire, shogun gibi enfes şarkılarını her gün dinleyerek günlük dozumu almamı sağlayan ilâh gibi bir grup.

enstrümanlarına müthiş hakimler. metallica balonundan sonra yerine bu adamlar geçecektir.

strife ve beyond oblivion şarkıları şiddetle önerilir.

edit: down from the sky, brave this storm, in waves, built to fall, until the world goes cold, broken one, the things that killing me, kirisute gomen, into the mouth of hell we march, shattering skies above, vengeance falls, silence in the snow, endless night, black, dead and gone, beauty in the sorrow gibi parçaları da dinleyin tabii. hepsi birbirinden güzel hangi birini sayayım amk.
allah gibi gruptur.
Master of puppets'ı en iyi coverlayan gruptur. Utanmasam orjinalinden daha iyi diyeceğim.
son albümü hiç olmamış gruptur.

herkes popa dönecekse işimiz var.
asıl adı törövöum olup fotoğraftaki dayının söylediği gibi okunan, gürültülü müzik yaparak eve ekmek götüren, 3-5 çapulcudan oluşan, düğün, kına, nişan ve özel günlerde çözüm ortağınız.
görsel
Keko grubudur.
Metalcore , thrash metal tarzında müzik yapan başarılı bir gruptur. * * * * *
Güzel müzik yapıyorlar dinleyin.
2 Ekim'de Silence In The Snow adında yeni bir albüm çıkaracak olan metal grubu.

(bkz: silence in the snow)
Master coverıyla aşmış grup.
canlı performansları epey bi güzel olan grup.
Matt heafy'nin inanılmaz brutal vokali, corey beaulieu'nun efsane soloları, paolo gregoletto'nun hobbit boyu ve nick augusto'nun mükemmel tekniğiyle metalcore/thrash metal'e yeni bi soluk getiren gruptur.

Bateristleri sürekli değişmektedir. kronolojik sıralaması travis smith > nick augusto > mat madiro şeklindedir. Mat madiro kim diye soracaksanız, saydığım diğer bateristlerin teknisyenidir. Setupı bakımı cartı curtu bu adam halletmektedir. Corey gibi sert ve taşşaklı bir lead gitaristin yanına rampa saçlı küpeli (bkz: oğlancı) baterist almaları trivium'un sert sahne performanslarının sonunun gelmesi demektir diye yorumluyorum.

Dinlemeye başlayanların The Deceived (Chapman Studios) ile başlamasını tavsiye ederim. Dying in your arms şarkısını da kızlarımız pek bir beğenmektedir.
Üç yol ağzı anlamına gelir. Ayrıca Amerikan metalcore grubu. Brutal vokali ve inanılmaz davul ritimleriyle gönülerde yer etmiştir.
Şapka çıkarılacak bir metalcore/thrash grubu. Teknik yetenek üst düzey. zamanında çok dalga geçilen metal müziğin popculari damgasi yiyen ve bunu diyen kişiler tarafından dinleniyor olması. Zirveyi alacak grup.
"this is me dying in your arms." diye bağırtan metal grubu.
Konserlerde çalacağız, söyleyeceğiz diye ayrılan grup. 2000 sonrasının en başarılı üç beş grubundan biri olduğu su götürmez ve gerçekten işe kendini adadıkları çok belli. Bir de şu tough guy havalarını bıraksalar çok hoş olacak çünkü bildiginiz sevimli lan bunlar. Ehem neyse Türkiye konseri oldu mu bilmiyorum ama oldu galiba. Orada bulunmak isterdim. Uydurmayayım ama rockn coke ta isimleri geçiyormuş sanırım, umarım gelirler de yeni nesil Dövmeli ve canlı performansta gitarda ne çaldığı belli olmayan müzisyen akımından kestiğim umudu geri kazanırım.
Brütal ve clean vokali başarıyla icra edebilen bir soliste, genç olmalarına rağmen teknik konusunda aşmış müzisyenlere, melodik ve hırçın bir sounda sahip metalcore topluluğu. Günümüzün ve geleceğin en yaratıcı ve sağlam grupları arasında gösterilebilir.
1999 çıkışlı metallica ve megadeht i örnek alıp onların izinden ilerleyen ve ileride metal müzik adına büyük adımlar atacağına inandığım grup.
Wake (the end is nigh) isimli şarkısıyla uçurmuştur.
Ember to inferno, ascendancy, the crusade, shogun, in waves'ten sonra vengeance falls'u piyasaya sürmüş amerikalı grup.
sosyal medyada oldukça aktif olan tam bir sevgi pıtırcığı, aşk adamı matt heafy'nin çeşitli sitelerdeki hesapları:

facebook: http://t.co/f37eE3eY

spotify: http://t.co/37NlNzun

tumblr: http://t.co/Tq4zugKt
In wavesten sonra, şimdi yeni albüm geliyormuş facebook sayfalarında duyurduklarına göre.
canlı vokalleri bence albüm kayıtlarından daha iyi olan grup. çok sevmem dinlemem ama gördüğüm kadarıyla adamlar iyi, yalnız yeni metallica tanımlamasını kabul etmem mümkün değil.

canlı vokalleri daha çok sevdim çünkü daha gerçekçi vokaller. yani albümde vokalleri brutal yapacağız diye çok mekanik bir hale getirmişler, insan sesi gibi değil hiç. bense yeni albümleri bile sevmiyorum bu nedenle; ben o çiğ, o ham halini seviyorum bu müziğin.
istanbul'daki konserlerinden sonra minnak metalcilerimizin hayran olduğu gruptur. acıdım şuan matt'e. valla.