bugün

emek verip büyüttüğünüz köyünüzü bir sabah kalkıp dümdüz görmenizle depresyona girmenize neden olan oyun.
Kpss'yi kazanamayınca sabah akşam oynadığım oyun malesef wow döneminde organize bir saldırı sonucu travian maceram sona ermişti.
9. server da daha yeni oynamaya başladığım oyundur.
normal traviandan sıkılalı çok oldu. ben buraya başka bişey söylemeye geldim.

buglu 500x, 1000x travian serverları var. amatörler tarafından yapılma. amatörler tarafından yapılma olduğu için süreklilik garantisi yok ama bi kaç gün de olsa en zevkli travian deneyiminizi yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. peki nasıl oluyo bu serverlar?

bi kere 500x 1000x falan olduğu için bekleme derdi falan yok. bastığınız tarla bina falan zınk diye tamamlanıyo. sonra oyuna ilk başlangıçta dahi üretimleriniz saatte 5000-10000'er falan oluyo. acayip bişey. bikaç saate mancınık çıkartılabiliyo lan.
geceleri siz uyurken köyünüzün yakılıp yıkıldığı oyundur.
http://www.youtube.com/watch?v=pQcgCh2-MA8

şu videoyla birlikte bir kez daha saygı duyduğum, gençliğimi çürüten oyun. allah belasını versin.
tam bir asosyalleşme gereci. elimi bir daha sürersem beni eşek adasına anadan üryan salsınlar. oynayacaksan c&c falan oyna, ne bileyim age of falan oyna mk. travian ne lan ? kısacası: sikkodur. sağlığa ve ortama zararı da cabası.
yaklaşık 8-9 yıldır falan oynadığım oyundur. şu an server 9'da 4 aydır emeklerimle geliştirdiğim 7 köylü (8.yolda)ve yaklaşık 8000 askerli bir roma hesabım var. birliğim de sağlam.
ailemin söylediğine göre benim üzerimde sigara kadar bağımlılık yapan ve onun kadar zararlı web tabanlı onlıne oyun. Hala oynuyorum sıkıntıya mahal vermeden.
Başladığınızda harika olan fakat daha sonra saldırı yiyince oyunu bırakmak istediğiniz bir köy kurma oyunudur.
üniversitede çayır çayır oynarken internet kafelere yüzlerce lira bırakmışken

şimdi evimde en hızlısından türk telekom interneti varken açmaya erindiğim ve hay böyle işin içine tüküreyim dedirten uzay zaman mekan para emek avcısı nalet oyun.

favorim hep s1 olmuştur.
Hala browser tabanlı oyun oynayan mı kaldı? dedirten oyundur. Lol, allods, Battle star galactika online, wow, rappelz, karahan gibi oyunlar dururken travian oynayan geri kafalı insanların toplandığı oyundur.
bağımlılık yapması ve köyümün yağma köyü olması yüzünden bıraktığım oyun.
Oyunda yağma köyü olup bırakanlar için 7-8 yıllık tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki travian açıkları hile niteliği taşır ve kullanıcıyı en üst sıralara taşıyabilir.
inanmayanlar için geniş anlatım http://okurakeyf.blogspot.../02/travian-hileleri.html
arkadaş ne oyunmuş, hayat gibi.
her oynandığında bir tane amaçsız ve kıskanç eleman bulaşır.
gene kapatıyorum.
bi oynatmadınız lan.
Uyku katili oyundur. Sabah uyanırsınız ( tabi gece uyuyabilmişseniz )daha elinizi yüzünüzü yıkamadan bilgisayarı açarsınız Saldırı olmuş mu, depolar dolmuş mu, yağmalardan ne gelmiş gibi nedenlerden dolayı. Uyurken millet sevgilisini düşünür, siz köyünüzü. Hele bir de telefondan da internet'e girebilmenin bu kadar kolay olmadığı zamanlarda oynamışsanız evden çıkmak istemezsiniz. Okula gidiyorsanız, bazen kaçıp köyünüze bakmaya gidersiniz. Servisten koşa koşa inersiniz. Lakin güzel oyundur, çok dost kazandırır hepsi bir yıl sonra unutulur. Bir de başkasının köyünü ele geçirme diye bir şey vardır ki insana orgazmdan daha çok keyif verir. Hele karşı tarafın en sağlam 15 tarlası köyüyse.

Uykunuzu çalar, vaktinizi çalar, bazen sinirlendirir, bazen güldürür. Köyünüz hayatınızdaki çok insandan daha önemli hale gelir. O yüzden başlanmaması gerekir.
bir dönem kredi kartı ekstresinin içine sıçan oyun. 3x te tozu dumana kattığım wowlar kurduğum oyun. nickimi vermiyeyim bilen bilir. ayıp olmasın. yağma köylerimden biri çıkar küfür falan eder ne lazım.
Travian'ın facebook sayfasındaki aşağıdaki yazıyı 3600 kişinin beğenmesi durumunda klasik Server açacağını söyleyen hede.
Ulan 1 senedir klasik server bekliyorum, bir de gelmiş adamlar pazarlığa çevirmişler işi.
Neyse, klasik Server isteyenlerin girip beğenmesi gerek sanırım.

Yazı bu:

Dear Travian Community,

Many of you have asked us if we would someday reopen a new edition of our Travian 3.6 Classic server. Here comes a chance for those of you who want to play this version one more time!

If this post reaches 3600 likes, we will setup a new international edition of this server in English! It is now up to you to make this happen, you have until the 11th of April to bring this post up to 3600 likes!

Good luck,

Your Travian team.

Facebook sayfasına girip bu yazıyı beğenin yoldaşlar. Yalnız 11 nisana kadar süresi var.
speed3x serverinin yakın zamanda açıldığı en kaliteli online strateji oyunudur.
şu an server 9'da sıralamamın 250 olduğu, 12 köylü ve 40.000 askerli deli gibi bi hesabımın olduğu oyundur. 4 tane 15 tarlalı köyüm var lan. wow kuran bi birlikte bulunuyorum ayrıca. ama amk oyuna en fazla zaman ayırmam geren dönemde işe girdim bakalım nası yapıcaz.

bu arada resmen psikopat gibi oynuyorum amk serverda baya nam saldım. tek başıma iki birliği yıktım lan. bi sürü birlik bize gel diye teklif yaptı * hatta dandik bi birlik dalga geçer gibi bize gel dedi diye yıktım onları.
t4.2'nin de gelmesiyle 3.6 hayalleri suya düşmüş yazarın artık uzaklardan seyrettiği oyundur. 7 yılımı verdim lan ben buna.
an itibariyle uzun aradan sonra tekrar başladığım oyun.
hala manyak gibi oynadigim oyundur.cok sariyor gelisince. suan tr13 te sozluk nickimle oynamaktayim bulun beni *
Klasik serverının 22 nisanda com3'te açıldığı oyun.

Silahsor_ kullanıcı adıyla bulabilirsiniz beni.
her yerden iğrenç iğrenç reklamlarının fırlamasından mütevellit yapımında emeği geçen herkese tek tek ana-avrat sövdüren oyun.