bugün

samsun adlı vasat kentin en ağababa isimlerinin kökeni olan şehir.
gezilesi, gezilesi ve tekrar gezilesi şehir.
(bkz: sümela manastırı)
lacivert bir denize sahip olan mükemmel bir şehir. doğası ve insanıyla.
gitsem 2 günde sıkılacağım şehir.ama özletiyor deli gibi kendisini.
yemek konusunda berbat ötesi olan bir şehir. trabzon'un yöresel yemekleri değil kasteddiğim. doğru düzgün yemek yapabilen bir yer yok koskoca şehirde. pide olayına hiç girmiyorum zaten. ömrü hayatımda görmedim ben böyle kötü pide yapan bir memleket. ekmek desen aynı şekilde. bu şehrin tükettiği una yazık oluyor gerçekten.
bir başkadır benim memleketim. maalesef ki sadece bebekken gittiğim için hatırlamıyorum ama çok güzel diyorlar. cennetin bir parçası.. bir gün mutlaka gidip göreceğim..
(bkz: boztepe)
(bkz: akçaabat köftesi)
doğu karadeniz in güzel illerinden biridir. tek sorunu insanları dinlemeyi fazla bilmiyor. siz bir şey anlatmaya çalışırken onlar çoktan kafalarında yazıp çizmiş oluyorlar ve size konuşma fırsatı vermiyorlar. *
2 aylık görev süresi boyunca beni kendine hayran bırakan karadenizin nazlı kızı. sümela manastırı bir harika. uzun sokağıyla, parkındaki çay bahçeleriyle boztepesiyle gidip görülesi yer.
dönemlik, tatil amaçlı ziyaret edip dönenler için harika;
öğrenci, memur gibi dışarıdan (özellikle büyükşehirlerden) gelenler için işkence bir şehirdir. cehennem diye anlatılan diyarlardan bir köşedir. tavsiye edilmez efenim; bu şehir sümela manastırlarından, uzungöl'lerden, bilmemnegüzel doğa harikalarından oluşmuyor. havaalanından çıkışta sizi sağlam bir fabrika dumanı bekler, gerisini merak eden gelip görsün.
fıkralara konu olmasını gidenin bileceği, öğrenci iken askerlikten çok anlatılacak olaya ev sahipliği yapan, of luların şeytana pabucunu ters giydirir denmesi hak vericek noktadadır.
Reis'in yerinde rakı balık yapılabilecek güzel yurdumun güzel şehridir. Hiç aklımdan çıkmaz bundan bir iki sene evvel araba pazarında adamın biri yanıma gelip "bu arabayı sataymusun" diye sormuştu. Komik şehirdir azizim.
ismini duyduğumda bile beni alıp götüren, hemen her sene gitmeme rağmen yıllardır gitmiyormuşum gibi gözümde tüten, akrabalarımın çoğunun yaşadığı, yeşil ve mavinin bolca olduğu, vakfıkebir ekmeği, akçaabat köftesi, mısır ekmeği gibi doyulmaz lezzetlere ev sahipliği yapan memleketim, canım.
heryerdir.
(bkz: bize heryer trabzon)
antik ismi ile, trebizond. Zamanında anadoluyu zorlayan bir imparatorluk sahibi şehir.
"öğrenci nasıl ve nerede iyicene bir soyulur?" sorusunun cevaplarından bir şehir.

esnafıyla, belediyesiyle sömürüyor bu akp kalesi bizleri. yıldık yıldık...

edit: genç trabzonlu vatandaş hazmedemeyip eksiledi. senin cebinden çıkmıyor paralar tabi.*
üniversitesinde okuyan öğrencilerin çokca sövdüğü ancak dört dörtlük insanların olduğu güzide şehir. bu şehirle ilgili eğer severseniz bu şehri mesut olursunuz sevmesseniz işkence çekersiniz sevmesseniz eğer katlanırım nolucak diyebilen yoktur.
tam bir avrupa kenti.
eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında ''bu ev kiralıktır'' yazılı bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evin camında ''bu da'' yazısını görürseniz bilin ki trabzondasınız.
imparatorlukların çökertildiği yerdir.
Memleketim. Anlatılacak onca şey olmasına rağmen Trabzon dendiğinde kolbastının ya da cinayetlerin hatırlanması pek bir fenadır. Halbuki Trabzon şehirden öte bir alemdir gidilesi, görülesi.
havaların halen daha ısınıp güneşi bize göstermediği yerdir.sanarsın mayıs'ta değil kasım ayındayız.
23 - 30 temmuz tarihleri arasında yapılacak avrupa gençlik olimpiyatları'na hazırlanmakta olan kent.
takımını bu gece karşılayacak ve bağrına basacak şehirdir.
bir fenerbahçeli olarak ak parti'nin yine birinci parti çıkacağını düşündüğüm şehirdir.

seve seve yine fenerli bir başbakana kul köle olacaklar.
rte'nin Trabzonspor formasıyla miting meydanına gelinmesini yasakladığı şehir. en kutsal değerli rte tarafından çiğnenen şehir.

"Trabzon'da Trabzonspor forması giyememek hayaldi, gerçek oldu.