bugün

torrent' ten oyun indirmek biraz risklidir. indirdikten sonra oyununuz çalışmayabilir, crack inin içinde olduğu başka bir dosyayı da ayrıca indirmeniz gerekebilir. ayrıca torrent dosyalarını sadece indirip hiç kendi dosyalarınızı başkalarıyla paylaşmassanız, diğerlerinin download hızlarını olumsuz etkilersiniz.

eğer hiç denememiş ve " abi ben uğraşamam anlamam o işlerden limewire iyi " diyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz.
yüzyılın icadı.
Arkadaşımın sayesinde 3 sene önce kullanmaya başladığım şu anda kardeşimin bile dizi boxseti indirebildiği programdır.Yalnız sadece torrent tek başına hiçbir anlam ifade etmez.Kaliteli bir torrent sitesinin üyesi olmanız da gerekir. (bkz: torrent siteleri)
sadık dostken, düşman kesilebilen ve internette gezinmenizi tamamen engelleyen araç.

zamanında 200-250 kb hızla indiriyordu, en dandik torrent 50 kb ile tintin inerdi. bilgisayar 24 saat açık kalabildiğinden sorun yoktu, 10 kb'la bile olsa iniyordu mis gibi. ama şimdi? torrent açıldığı an internet kilitleniyor. sörfü falan geçtim, yeni pencere açıp google yazmak dakikalar alıyor... google'a zaten giremiyor. bütün sayfalar "yükleniyor" oluyor falan.

bağlantı hızım benden habersiz değiştirildiyse, bilemeyeceğim. fakat 10 gb'lık şeyi rapidshare'den, premiumsuz indirmek işkence arkadaş. şu an 100.0 mbps olarak görünüyor. internet hızı olarak zaman zaman saçmalasa da gayet iyi kerata, yine ara sıra 200 kb'ı gördüğü oluyor indirirken. bittorrent kullanıcısı olarak büyük sıkıntıdayım sayın sözlük, zamanında "sen söyle abi indiririm ben kendim" diyen torrent, şimdi internette gezinmeme izin vermiyor. ve takdir edersin ki 9 gb'lık şey 2-3 günde ancak iniyor, bende öyle yani. o süre zarfında da bilgisayar başında mal gibi oturamam ki be sözlük... ühüh...
rapidshare'ın download çilesini zevke dönüştüren programdır.
sayesinde internette indirmediğim oyun kalmayan paylaşım ağı.
zamunda gibi bir siteyede üye olduktan sonra tadından yenmeyecek indirme şeysi.
tadına ancak torrentleech.org, arena-tr.com gibi davetiye yoluyla üyelik kabul eden sitelerle varabileceğiniz p2p protokolü.
internet'ten sonra bilişim anlamında en büyük 2. buluş. bulan kişi sözüm sana öldüysen mekanın cennet olsun, ölmediysen tuttuğun altın olsun. t.şağını da gezdiren yesin keraneci seni.
torrent olayında ne çektiğiniz kadar nereden çektiğiniz de çok önemlidir. bazı siteler vardır 5 yıllık torrent ilk günkü hızıyla gelir genellikle private trackerlardır örneğin; torrentleech, bazı siteler vardır milyonlarca seeder gösterir ama aslında sizin bağlandığınız seeder sayısı elin parmaklarını geçmez bir torrenti çekmek yüzyıllar sürer bunlarda public trackerlardır örneğin; mininova. kısacası torrent'in nimetlerinden faydalanmak için private bir tracker'a üye olursun hem indirir, hem gönderirsin herkes mutlu olur.
6 gb'lık pro evolution soccer 2010'u 2 saatte indirmeme olanak sağlayan, insanda otu boku arşivleme isteği uyandıran dosya paylaşım hedesi. ayrıca bu torrent bizi kendini bir bok zanneden rapidshare'dan kurtarmıştır. daha ne olsundur.
torrent adına diyebilceğim tek şey http://www.zamunda.net Hala üye alımı açık mı bilmiyorum ama ben temmuzda üye olmuştum . Site ücretsiz . inanılmaz dev bir arşivi var . Ve torrent 'leri de çok hızlıdır . Benim bağlantım Netlimitsiz ve ben şu an 550 kb civarında sorunsuz indiriyorum .
torrent programı olarak (bkz: bitcomet), torrent sitesi olarak en iyisi ve en fazla kaynak barındıran http://btjunkie.org, diğer ikisi ise http://thepiratebay.org/ ve http://isohunt.com/ 'dur.
an itibasriyle 550 gb indirdiğim program.*

tanım: zamunda.net veya isohunt gibi sitelerden indirilen programların uzantısıdır.
(bkz: interneti indirmek)
not : ortak kullanılan nette kullanmayı bilmeyenlerin elinde canavara dönüşür. zararı çoktur, hızın yarısını bile kullandığında bağlantıyı mahveder.
10Mbit bağlantıyla saniyede 1.1MByte download yapılabilen tek bölge.
müthiş paylaşım ağı. indireceğin dosya ne kadar çok açık -aktif- bilgisayarda mevcutsa, indirme hızınla da alakalı olarak transfer o kadar süratli olur.
(bkz: seed)
http://download.utorrent.com/1.7.7/utorrent.exe
bu adresten indirdiğiniz torrent programında dil seçenekleri çok ilginç. yaklaşık 10 dil seçeneği var , türkçe olmamasına çok şaşırmadım ama asıl şaşırtıcı olan kurdish dil seçeneğinin olması.
grup seksten sonraki en büyük buluş.
sayesinde bir çok anime, film ve diğer herşeyinden yararlandığım hatta şu an Fullmetal Alchemist Brotherhood'u çekmekte olduğum internetin olmassa olmazlarından muhteşem alış veriş kaynağımız.
Kotasız internetin can dostudur.
limewire'den sonra lisanssız ve korsan paylaşımlar için kapatılması gündemde olan mükemmel icat.
her ay format atarım pc'ye. önce windows'u sonra torrent'i kurarım. tanrısallaştırırım o'nu.
bu program öyle bir program ki:

hani o kalbe bağlanan alet var ya zig zag çizince hayat var anlamına geliyor heh işte bu torrentte tam tersi eğer düz çizgi varsa hayat var anlamına geliyor bu programda.

bu programı yaratana tekrar teşekkür etmek istiyorum.