bugün

en sevdiğim kitaplardan biri.
Çocukluğuma dair güzel anılardan biridir tom sawyer.
daktiloda yazılan ilk roman.
efsane rush şarkısı.
Kitaplardaki o karakterlere imrenmisimdir hep.
Sanırım yeni bir kitap acma vaktim gelmis.
çok beyin siken bi ritm düzeni olan şarkı. davulunu az insan gibi yaz da benim gibiler de kepaze olmasın lan.

(bkz: neil peart)
Lost sonrası ismi pek anılmayan yakışıklı kişinin oynadığı karakter.
Rush grubunun moving pictures albümünde yer alan, sanat eseri.

Bir şarki neden hiç eskimez? Veya neden her gruba ışık tutar? Işte bunun sırrı, kayıtlarinda olduğu gibi konserlerinde de aynı ton ve ritmde calmalaridir.
Hayatımın şarkıları arasında yer alan, vokalinden/davul ve gitarina kadar kusursuz çalarlar.
James ford'un seçtiği isim.

(bkz: lost)
(bkz: sawyer)
en sevdiğim kitap. bana okumayı sevdirdi.
(bkz: rush) ın tom sawyer' ın özgür ruhunu anlattığı şarkısıdır.
*
no, his mind is not for rent to any god or government.
Ilkokulda hep okumamizi istediklerin baydır kendileri. okumadim. Eksilmedi bir seyim.
tulumum, gömleğim ve saçım * yüzünden tüm gün benzetildiğim çocuk kitabı kahramanı... swnh

görsel

bu bebe nası recm etsin yhaaaa?
daktiloda yazılan ilk romandır.
Gece gece dile takılan rush şarkısıdır. Ne varsa bu seksenlerde var diyorum kimse anlamıyor, dinlesem tüm uykum kaçacak.
ilkokulda bir çoğumuzun sınıf kütüphanesi sayesinde tanıştığımız, bizlere kitap okumayı sevdiren bir mark twain romanı.
hep okumak istediğim ama asla bitiremediğim kitap.
hic birimizin olamayacagi cocuktur bu. bizler bir tom sawyer olarak bu hayata veda edemeyecegiz.
geçen sene ingilizce olarak okuduğum kitap.
ççocukken okuyup. maceralara dalmak için kamcı görevi görmüş kitap tabi daha sonra normal bir türk gencinin asıl macerasının osymile olduğunu anladık. ama ney ise.
çocukken en sevdiğim ve defalarca okuduğum kitaptır. neredeyse ezberlediğim halde sevdiğim bölümlerini tekrar tekar okuyup hayallere daldığımı hatırlarım.
yaramaz, zeki, meraklı ve teyzesinin baş belası olan Tom ve becky'e olan aşkı...
sanırım hayalllerimde yaşattığım çocukluk aşkımın başrolünü oynuyordu tom...
harika bir kahramandır. özellikle 13-14 yaş çocukları için. genelde hep siyasi tarih, tarih,gündem le alakalı kitaplar okumama ragmen hayatımda 2 defa okudugum tek kitaptır.
piç kurusunun tekidir ama severiz kendisini,yetimdir boynu bükük büyümüşür,allahtan teyzesi kemalettin tuğcu romanlarıda ki gibi değilidir.kitabını okusam,filmini ve çizgi filmini izlesem sıkılmam kendisinden...muhtemel türk olsa tarlabaşında otururdu,keraneye flan takılırdı ya da besiktaslı olup çarsının basına gercerdi.
rush in rio konserinin açılışında söyledikleri şarkı. o brezilyalılar ne kadar güzel eşlik etmektedirler üstadlara. harbiden arjantin metalcilerinden sonra brezilyalı rockcıları takdir ettim. müziiğin kalbi güney amerika'da!
sürükleyici bir kitap.başrolde ki eleman bir çocuk bu kadar mı yaramaz olur dedirten cinsten.
(bkz: düşman başına)