bugün

tofaş kuş serisi'nin steyşın vagon şekli.çok yakıt tüketmesi ve hız yapıldığında arkasının savurması ile ünlüdür.
türk olmayan italyan olan otomobil asıl adı fıat regata 100 weekend olmaktadır. yıllar öne avrupada üretimi sonlanmıştır. ama o eski teknolojiye rağmen koç tarafından türk halkına sunulmuştur.
bagajına insan bindirilen otomobil modeli.
tofaşın kuş serisinin, genellikle esnaflar ve aileler tarafından kullanılan, en çok iş yapan, iş aracı olarak kullanılan emektar modelidir. saygıyı hakeden duyguları olan otomobiller serisindendir çünkü insanoğlunun çok kahrını çekmiştir.
1997 yılında 1989 modeline sahip olunan lakin bir akşamüstü durduk yerde sokak arasında arabanın içine gelen yanık kablo kokusundan huylanılarak kaputu açılan, açılan kaputun ark yapan kablolara yanması için oksijen sağlaması ile birlikte alev alan bir kova su dökülmek sureti ile tamamen yanmaktan kurtarılan araçtır. güzeldir, süperdir hatta a.q...
çok hor kullanılmadıkça size hiç problem çıkartmayan otomobildir.yeri gelmiş 500-600 kiloyu,hiç tınmadan taşımışlığı vardır.tek kusuru çok yakmasıdır.o da teknolojisine göre normaldir.parçası bol,ucuzdur.her türlü arızasını bir tornavidayla dahi tamir edebilirsiniz.araba kullanmayı bilen birinin elinde, kıçını başını da savurmaz öyle.son olarak üretilen,1.6 i.e 2000 modeli hala elimde olup,kız arkadaşıma bu arabada araba sürmeyi öğretmişliğim vardır.ama ne yazık ki, 1 ay sonra kendisini gömüp,yerine multijet fiat doblo alacağım efsane arabadır.

(bkz: doğal seleksiyon)
sahip olduğumuz 2 arabadan birinin modeli.

(bkz: 90 model sarı kartal)
gaza basınca yanlayabileceğiniz en ucuz araçtır.
şöförlük öğrenimi için birebir otomobildir. kartal kullanabilen şöför adayı yeni nesil arabaları uçurur.
1996 2002 yılları arasında kullandığımız araçtır. içerisinde bulunan kalorifer ısıtma sisteminden dolayı kalorifer musluğunun arızalandığına ve vitesin elde kaldığına şahit olduğumdur. tofaş'ın türk milletine bir nevi kazığıdır. sw tarzı bir araç olmasından mütevellit köylerde ve kayısı, fındık, çay ve tütün gibi işlerle uğraşan insanlar için vazgeçilmez bir araçtır ve bu tarz kesimlerde fiyatı hala düşmeden tercih edilmektedir.

tavsiyem; kullanmayın, kullandırtmayın.
Türkiye de tutulan bir araba modeli.

Bir kaç yıldır sahip olduğumuz arabadır.
Accent era dan daha rahattır benim için.
Accent e binince tuhaf oluyorum, kartalı tercih ediyorum bu sebeple.
görsel
zamanında gazetede yayınlanan reklamıyla yarmıştır.

--spoiler--
hemi de dikiz aynası var
--spoiler--

http://www.gecmisgazete.c...r_goster.php?kupurid=7009
orjinalini bulmanın zor olduğu model. herkes çaça peşinde artık.
görsel
kral arabadır güzel gider çok savrulur yakıtıda iyidir hani.
Tek kelimeyle bir döneme damgasını vurmuş yavaş yavaş piyasadan silinen efsane arabadır.
Şehir içinde kullanılabilir.
Köylük yerlede kullanılabilir.
Arka koltuğu yatırılıp yük bindirilebilir.
Pazar günleri ma aile pikniğe gidilebilir.
Bagajında yolculuk yapılabilir.
Bmv x5 in zor çıktığı rampa kolayllıkla çıkılabilir (benzin de geçerli)
20 liralık gaz atılıp yüzlerce kilometre yolculuk yapılabilir.
50 ile giderken 200 km ile gidiyormuş hissi verebilir.
Eğer vites in canı isterse geri geri bile gidebilr.
Arka çekişli ve station vagon olduğundan dolayı efsane yan verebilir.
Hele o içerisindeki cehennem sıcağından kurtulmak için acılan camların verdiği doğal klima havası.
Herkez bilmez. Reisdir bu araba reis. özledim mide bulandırıcı kokunu özledim. özledim ulaaaan.
(bkz: optimus prime)
ikinci el piyasasında şaşırtıcı bir şekilde canlılığını koruyan bir araçtır. bu araçtan daha modelli iyi kötü donanımlı ismi çok bilinmeyen araclar öldüm fiyatina bile satilamazken tofas kartal dolar kuru gibi ikinci el piyasasini arttiriyor. kabaca bakildiginda basit ötesi olan tofas kartalin ragbet sekilde aranilip sorulması hayret vericidir. 2021 yılında ayni şekilde, uzerinde değişiklik yapılmadan üretilse, bu piyasada satılma durumu dahi var.
motoru pek çok modern arabadan daha sağlam arabadır.
Çocukluğumun 1995-2000 yıllarına denk gelen bölümü bu arabanın bagajında geçti.
station şahin. bağa bahçeye, arada da sağa sola gitmek için kışın bir tane almayı düşünüyorum. renault 12 dağlarda daha iyi ama tofaş asfaltta daha konforlu o yüzden kartal almak istiyorum. hem gerçekten reno 12 kalas gibi, kartal hiç yoksa biraz daha konforlu.
(bkz: before the doblo)
3 sene boyunca kullanmak zorunda kaldığım kas yapıcı araçtır. evet kol kaslarından memnun olmayan arkadaşlar varsa 1 sene kadar kartal araba kullanırlarsa istedikleri kaslara rahatça ulaşabilirler. kesin bilgi yayalım.

görsel

before & after temsili.