bugün

perverso şarkısı çok hoş olan ve şarkıyı horozla düet yapmış gibi söyleyen şarkıcı.
sesi arkadaki ritmin önünde ve çok seri söylediği için, şarkılarının hipnotize özelliği olduğunu düşündüğüm, Tayfun Duygulu'nun italyan versiyonu zat.
Ayrıca ismini ezberleyemeyip sadece gördüğümde hazırladığım ender insanlardandır kendisi.
(bkz: sere nere)
(bkz: imbranato)
(bkz: ed ero contentissimo)
(bkz: le cose che non dici)

gibi şarkıları gerçekten çok güzel olan italyan şarkıcı. ayrıca aseksüelmiş galiba,bir ara 7 senedir kimseyle ilişkiye girmedim gibi bir demeç vermişti.
kanımca en güzel şarkısı siyah geceler, siyah akşamlar anlamına gelen sere neredir. sözleri de şöyledir:

ripenserai agli angeli
al caffè caldo svegliandoti
mentre passa distratta la notizia di noi due
dicono che mi servirà
se non uccide fortifica
mentre passa distratta la tua voce alla tv
tra la radio e il telefono risuonerà il tuo addio

di sere nere
che non c'è tempo
non c'è spazio
e mai nessuno capirà
puoi rimanere
perché fa male male
male da morire
senza te

ripenserei che non sei qua
ma mi distrae la pubblicità
tra gli orari ed il traffico lavoro e tu ci sei
tra il balcone e il citofono ti dedico i miei guai

di sere nere
che non c'è tempo
non c'è spazio
e mai nessuno capirà
puoi rimanere
perché fa male male
male da morire
senza te

ho combattuto il silenzio parlandogli addosso
e levigato la tua assenza solo con le mie braccia
e più mi vorrai e meno mi vedrai
e meno mi vorrai e più sarò con te
e più mi vorrai e meno mi vedrai
e meno mi vorrai e più sarò con te
e più sarò con te, con te, con te
lo giuro

di sere nere
che non c'è tempo
non c'è spazio
e mai nessuno capirà
puoi rimanere
perché fa male male
male da morire
senza te
senza te
senza te
senza te..
sesi çok itici olan artist
Gipsy kings yerine bursa'Da konser verecek sahıs. ulan parama mı acıyım 29 haziran dream theater konser biletime mi teselli olayım bilmiyorum.
(bkz: 25 Ağustos Tiziano Ferro Istanbul Konseri)
perdono sarkisi ile bir zamanlar gundeme bomba gibi dusmus italyan popunun guzel orneklerindendir. pek yakisiklidir da ayni zamanda.
jamelia ile yaptigi duet de sevenlerini * bir zaman oyalamistir. eski gunlerinden pek eser yoktur simdilerde.
sabahın bir vaktinde, aklıma lise yıllarında severek dinlediğim perdono şarkısı gelen italyan şarkıcı. şarkı halâ keyif veriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=-t2-Re4IYqQ
Sesi çok kuvvetli olaan italyan sanatçı.Lise yıllarında en çok beğendiğim şahıs.Şimdilerde biraz ihanet ediyorum galiba.
yaptigi en ilginc sarki kanimca primavera non e piudur. o nasil vokaldir, o nasil dusustur, o nasil artistir. resmen koparmistir sarkida. giristen belli zaten...

http://www.youtube.com/watch?v=MXzFNACZOQk
kaliteli müzik yaptığı tartışmasız olan sanatçı. ciddi anlamda çekici bir adam. bir dilin* bir insana en fazla ne kadar yakışabileceğinin da göstergesidir kanımca. ti voglio bene şarkısı ise hem sözleri, hem hissiyatı hem de yaratıcı videosu ile gayet başarılıdır.
f1 pilotlarının karizmatik isimlerine alternatif olarak gösterilecek ad-soyaddır.
1980 doğumlu italyan pop müzik şarkıcısı.
hayatımıza perdono şarkısı ile girdi.
sonraki en büyük patlaması perdono remix ile oldu.
sonrasını hatırlamıyorum.
ismiyle kafa karışıklığı yaratabilen şarkıcı. ilk çıktığı yıllarda metroda gördüğüm iki gencin konuşması düşüncemi doğrular nitelikte:

- abi tiziano pedro diye bi şarkıcı çıkmış duydun mu?
-yoo. adı ne ki şarkısının?
-ferrono.
bir zamanların italyan popüler şarkıcısı. geçenlerde italyan bir kız arkadaşımla konuştuğumda sanatçının son durumunu sormuştum. hatunun cevabı aynen şöyle 'hani sizde de bir ara tarkan diye bir sanatçı vardı birkaç şarkısıyla bir ara avrupada popüler olnuştu ama sonra balon gibi sönmüştü tiziano da aynen öyle ismi kaldı sadece'.
italyanca bildiğim halde şarkılarını anlamadığım italyan şarkıcıdır.
perdono gibi bi şarkısı vardı ne oldu ona duruyo mu?
alejandro'nun yazısından sonra hakkında bilgilendiğim biri *
"Ulan bu da "gay"miş... " Moda oldu herhalde ben gay"im demek... Yoksa popülerliğini yitiren sanatçıların son umudu bu?
"Gay" olduğunu açıklamaktan mutluluk duyan bir başka popülerliğini yitirmiş şarkıcı. italyan kökenli sanatçı bir dönem "Perdono" şarkısı ile hayli popüler olmuştu. Ricky Martin baktı yıldızı sönüyor "Ben gayim " diye fırladı. Şimdi de bu. Aslında bu ne kadar ikiyüzlü bir toplumda yaşadığımızın ispatı. insanların zayıflık olarak adledilen özelliklerini duymaktan haz alıyoruz. Bu yüzden bu açıklamalar yapılıyor. Hiç bir erkek sanatçının "Bende keser sapı gibi mal var" diye açıklama yaptığını duydunuz mu?
"Aaaaa...Öküz" denileceğini bildiği için duymayacaksınız da. E ne oldu? pipisinin çalışmadığını öğrendiğinde sorun yoktu da pancar motor gibi çalıştığını öğrenince mi sorun oldu... ikiyüzlü toplumuz biz...
italyan asıllı çok sempatik bir sanatçıdır.

Rosso relativo şarkısını başa sarıp sarıp yüzlerce kez dinlemişimdir.ancak italyancayı katletmiştir.kendisinden daha güzel konuşabilirim italyancayı.

şarkıları çok güzel yinede.
yıllar önce perdono diye bir şarkı dinlemiştim bu bey mi söyledi hatırlamıyorum * eğer oysa eline koluna diline ses tellerine adım attığın ayağına şarkıyı yazdığın kaleme sağlık ağabey.

edit: perdono'yu perdoso yazmıştım.
az önce durduk yerde aklıma gelen italyan popçudur. öyle ki açtım twitter'ı, kendisine "gece gece durup dururken aklıma geldin. nerelerdesin sen allah aşkına ya, başına bi şey gelmedi di mi canım, iyisin ya?" diye tweet yazdım. tweeti türkçe yazdım, inşallah anlar.
bi tiziano ferro vardı noldu ona? sorusunu akla getirmiştir.perdono parçasını az dinlemezdim .