bugün

stuttgart'ın 1979 doğumlu milli kalecisi. fakat jens lehmann ve oliver kahn kurtları yüzünden hala pek şans bulamamıştır.
mekanik kaleci. tamamen doğal şartlar dışında eğitilmiş bir robottur.
aklıma rocky balboa ve ivan ikilisini getirdi.
stuttgart'da şampiyonluk sevinci yaşadıktan sonra valencia tarafından transfer edilen 28 yaşındaki alman milli kaleci.
kahn ve lehmann ölsede oynasam diyecek pozisyona getirilmiş alman kaleci. gerçekten de karizmatiktir.
galatarasay ın ilgilendiği söylenen bir başka kaleci.
tsg 1899 Hoffenheim'a transfer olmus kaleci.
hoffenheim 'a bonservissiz gelen ve 2010 yılına kadar sözleşme imzalayan kaleci.
sezon sonunda,yani 2 hafta sonra,tsg 1899 hoffenheim'dan bedelsiz ayrılacak alman kaleci.türk takımlarının dikkatine.
stuttgart'ta oynarken geleceğin bir numaralı alman kalecisi olarak gösterilen fakat o atılımı bir türlü gerçekliştirememiş kaleci.
galatasaray'ın ihtiyacını karşılayabilecek yetenek ve karaktere sahip kaleci. beleşe adam almayı severiz haldun olsa çoktan giymişti formayı.
Schalke 04 ile anlaşan 32 yaşındaki kaleci.
çok iyi kalecidir. yalnız ne zaman trt de almanya ligi özetlerini izlesem bu adamın frikikten ya da ceza sahasının çok gerisinden gol yediği haftaya denk geliyorum. belki senede en fazla 5-6 kez ceza sahası dışından gol yiyordur ama ben senelerdir ne zaman stuttgart , hoffenheim ya da schalke maçlarında denk gelsem uzaktan gol yediğini görüyorum. o yüzden içimde galatasaray-schalke maçlarında selçuk ya da sneijder bu adama uzaktan ya da frikikten gol atacak gibi hissediyorum. hani galatasaray uefa yı alırken mallorca yı deplasmanda 4-1 yendiği maçta 3 gol aşırtma golleriydi. unutulmaz maçlar belgeselinde hakan şükür demişti ki leo franco nun çok açılan bir kaleci olduğunu bildiğimizden hep aşırtma vuruşlar denedik. eğer ben de schalke maçından önce taktik konuşması yapacak olsam drogba , sneijder ,hamit ve selçuk a kaleyi gördüğünüz yerden hiç çekinmeden şut atın talimatı verirdim.
hayvan kaleci. manyak bişey yaa. tam bi makina. gördüğüm en iyi kalecilerden. manyak bi şey..
sanırım galatasaray bu akşam schalke'ye değil bu adama karşı oynuyor.
bugün doğum günü olan ünlü kaleci.
onur kıvrak'ın rol modeli olduğundan kuşkulandığım alman kaleci. şöyle ki;

timo hildebrand kariyerinin en parlak dönemlerini vfb stuttgart'ta geçirmiştir. hatta gereğinden fazla bile kalmıştır. bir ara oliver kahn'ın yerine konacak adam gözüyle bakılıyordu. o ara transfer olsa timo büyük takım görecek ve burada kendini daha da geliştirecekti. sonra ne oldu? ertesi yıl timo hildebrand'ın motivasyonu kalmadı. performansında düşüş başladı. bir sonraki yıl valencia'ya gitti ama orada da ondan beklenen çok farklıydı. motivasyon düşüklüğü, tanımadığı bir futbol ekolüne geçiş falan derken hildebrand tümüyle dağıldı. kadroya zar zor girer oldu. sonrasında tsg 1988 hoffenheim gibi parayla bir şeyler yapmaya çalışan, saçma sapan bir takıma gitti falan...

ve günümüze geldik. zamanında "10 yıl alman milli takımı'nın kalecisi" denen timo hildebrand neredeyse milli olmadan emekliliğine yaklaşıyor. demem o ki;

onur kıvrak'ın bir an önce galatasaray'a kapağı atması gerek yoksa sonu timo hildebrand gibi olacak. bir tek milli takım mevzuunda farklılık olur. onun da nedeni türkiye'nin almanya gibi kaleci fabrikası olmamasıdır.
bu sezon bitimi 37 yaşında emekli olan alman kaleci.