bugün

turkceye zamanotesi olarak cevrilmis , paramount pictures ve mutual pictures 2003 yılı ortak yapımı , bir richard donner sinema filmi.basrol oyuncuları paul walker frances o'connordur.
ayrıntılı bilgi için http://www.imdb.com/title/tt0300556
acer in yeni model serisi.
AS3810TG-354G32N modeli en favori olanı.
bu model serisinin en önemli özelliği 8 saat kesintisiz pil ömrü.
marc zuckerberg'in sosyal oyuncağına eklediği yeni özellik.
daha rahat röntgenleme imkanı veren yeni facebook özelliği.
timeline… ne ola ki bu diye araştırdım. facebook’da geçmişte payalaşılan her şeye daha kolay ulaşımı sağlayan bir facebook aparatı diyebiliriz kendisine, türkçe bir isim de var bu icadın “zaman tüneli”. sanırım facebook güncellemeleri arasında en elle tutulur olanlarından birisi ve şu anda gelişme aşamasında. facebook’un developer ekibi tarafından deneniyor ve bulunan hatalar kapatılıyor.

24 eylül’de haberim oldu bu yeni güncellemeden, 22 eylül’de mark zuckerberg tarafından san francisco’da tanıtıldı. ne güzel’de erkenden haberim olmuş değil mi? i̇şte kısa bir süre içinde nasıl timeline’ye sahip olacağımı öğrendim ve uyguladım.

evet şimdi asıl yazma sebebime doğru ilerliyorum. artık her şey hazırdı timeline’me yayınlayabilirdim. sonra düşündüm, dedim kendi kendime “ne yapmışım ben eskiden acaba, ne paylaşmışım”. bakmaya başladım ve yaklaşık 1-2saat boyunca yaptığım saçma sapan şeylere baktım ve güldüm, aynı zamanda sildim. bir anda kafama bir şeyler dank etti; “ergenlikte çok eziyet çekmişim -kafama dank eden şey tek bu olsa keşke- çektiğim bu eziyeti, sosyal ağ aracılığıyla tüm çevreme de çektirmişim.”

toplu özür ve teşekkür merasimi yapmak istiyorum şu an kıssadan hisse de yapacağım azıcık.

tüm akrabalarım ve arkadaşlarımdan özür diliyorum öncelikle tüm ergenlik sivilcelerimle ve bunalımlarımla sizlere internet üzerinden eziyet ettiğim için. zaten bayramda seyranda buluştuğumuzda eziyet çekiyordunuz bir de facebook’tan eziyet etmişim.

mark’a teşekkür ediyorum buradan bu timeline icadın sayesinde ergenliğin ne büyük bir eziyet olduğunu öğrettin bana.

kıssadan hissemiz neymiş burada; ergenlik çağında facebook zararlıdır, kullanılmamalıdır, kullananlar uyarılmalıdır.

kendisi aynen şunun gibi bişeydir:
görsel
beta olmaktan çıkıp herkese açılmaya başlamış facebook özelliği. ayrıntılar için: http://www.teknohaberim.c...ni-yaynlamaya-baslad.html
facebook'un herkesin kullanıma açtığı yeni özellik. nasıl açılacağına ve nasıl kullanılacağına dair rehber için: http://www.teknohaberim.c...-gereken-her-sey.htmlnull
michale crichton'un 1999 yılında yayımlanan aynı adlı romanından 2003 yılında beyaz perdeye uyarlanan film. paul walker, gerard butler, billy connor var ama mantık yok, tarihi gerçeklere uygunluk yok, kalite yok değilse de az var. tarih ve bilimkurguyu birleştirmek gibi süper bir fikri hiç etmişler maalesef.
Tarih ve bilimkurguyu aynı potada eriten başarılı bir film. Belki başyapıt değil ama keyifle izlenecek bir film. Age of empire severlere hitap eden bir yapım.
Zaman çizgiside denebilir.
(#35759966) bir kadının arkasından atıp tutarken onun da en az kendisinin kadar şerefinin olduğunu hatırlaması gereken yazar. Sizin çevrenizde bu şekilde mi bir yerlere geliniyor diye Sormak istiyorum kendisine.

Beybi!
akp genclik kollari baskanidir kendisi, evet.
Post prodüksiyon sektöründe, çekimleri dizdiğimiz kurgu programında ki bölüm.
türlerine göre beş milyon adım öne çıkmış sözlük yazarı.
yazılarını okumamak içten değil.