bugün

the charlatans'ın son yayınladığı albümü You Cross My Path'in kapanış şarkısı. çok neşeli bir son sunmuşlardır bize bu şarkıda. albümü de böyle güzel sonlandırırız işte dercesine.

This is the end
I'll take a bow
With one reprise
Where I come from I don't see the sun
With friends I've followed
I wandered lonely as a cloud
oooh
cause I never with

I looked
through the stars
This is the end

This is the end
of all I know
Can't let you tell me what to do
Oh I will never be put down

Oh I will only be set free
This is the end for You and me

This is the end
I'll say goodbye
The final curtain

I look at all the amputees,
on the strip
And think, this is the end

This is the end of all I know
Can't let You tell me what to do

Oh I only want to be set free
This is the end for You and me

This is the end
I'll take a bow
With one last reprise
nhl 07 soundtrack'lerinden biri olan anti flag şarkısı.

Seems every station on the TV
is selling something no one can be
If every page was torn from the magazine
would cash still drive the media machine?
The products, damage and pursuit are endless
identity can leave you selfless

We will not witness this anymore
This is the end for you my friend
I can't forgive, I won't forget
on and on, we sing our songs and
on and on, the wars wage on and
on and on, we sing our songs for more
for more

Your eyes are open but you can't see
your mouth is moving but you don't speak
a blitzkrieg of images to break your will
I hope you choke on every pill

on and on, we sing our songs and
on and on, the wars wage on and
on and on, we sing our songs for more

I can't forgive, I won't forget...

On and on, we sing our songs and
On and on, the wars wage on and
On and on, the wars wage on and
On and on, your wars wage on and
On and on, we sing our songs for more
We sing our songs for more
bu yılın en komik filmi , aslında bazı kişilere göre basit film olabilir ama bu ekip gerçekten çok yaratıcı film yapımcılarıyla dalga geçmeleri muhteşem düşünce ve en güzeli de kendileriyle dalga geçmeleriydi. izlenilmesi gerek. özellikle bazı sahnelerde gülmekten karın kası yapabilirsin.
"machine head" adlı trash metal grubunun on numara şarkılarından birinin ismidir...
vizyona gireceği günü iple çektiğim sanırım tek film. oyuncu kadrosunu görünce sevincimden gözlerim doldu sözlük. bu ekip hep bir arada film çekse ben hep o filmlerin vizyona gireceği tarihi iple çeksem keşke..
oyuncuların kendi isimleriyle oynamaları ve daha önce oynadıkları filmlere göndermeler yapmaları dışında vasat film. eğer o oyuncuların oynadığı filmleri izlemediyseniz çok sıkıcı gelecektir.
buraya kadar ismiyle vizyona giren, bel altı esprilerle örülü eğlencelik hollywood filmi.

kısa bir kritiği: http://sinemayazari.blogs.../2013/09/this-is-end.html
özelllikle emma watson'a tecavüz tartışması, insan kafasıyla futbol oynama ve Jason Segel'in yapma silahla "aptal orospu çocukları" diyerek bizimkilere ateş edip göt olduğu sahnelerin yardığı görsel efektli, bol ünlülü kmedi filmi.
--spoiler--

ev içindeki James Franco ile Danny McBride boşalma muhabbetinde kendinizi duvarlara vurmayın...

--spoiler--
rihanna bile var lan dedirten film. bissürü süper oyuncuyu toplamışlar. sonuç olarak da ortaya güzel bi film çıkmış.

dikkatinizi çekerim. türkiye iyi oyuncular bir araya geldiği zaman ortaya cennet mahallesi ve akasya durağı çıkıyo.

güzel eğlenceli bi film.
durağan başlayıp dakikalar ilerledikçe kafadan koparan film. ben uzun zamandır böyle güldüğümü hatırlamıyorum, seth rogen'in 'sikseler gitmem' deyişi hala aklımdan çıkmıyor.
mutlaka izlenmesi gereken filmdir.
cok ıyı bır yapım olan adele sarkısı skyfall un gırıs cumlesıdır.
çok iyi komedi yapmışlar cidden. özellikle bsşları. sonlarına doğru azalıyor da oyuncuların hepsi ayrı ayrı iyi.
rezil bi film. Bunu izleyip gülen adam şafak sezer filmine de güler. Birinde türkçe küfür ediyolar birinde ingilizce. Başlarda ve bazı yerlerde biraz güldüruyor ama sonlara dogru fena Sıçmıslar. Oyuncular falan tamam da çok zorlama olmuş film komple.
Adamların cennet anlayışı da beyaz giyinip öyle parti yapmak amk, ne kadar geniş hayal gücü.
idare eder tadındaki film. gece 11.30 da sıkıntıdan kalktık gittik sinemaya. ne yapsak ne yapsak e hadi bunu seyredelim. kötü demeye içim el vermiyor lakin çok iyiydi gülmekten donuma sıçtım heey bana temiz bir don getirin dostum da diyemiyorum. filmin türünü bilmeyen bir insan aradan 10 15 dakika öncesine kadar komedi filmi olduğunu anlamakta zorlanabilir. aslında entresan bir konu var rihanna var emma var. daha iyi işlenip çok bomba bir şey yapılabilirmiş. mesela olaylar evde devam etse de dışarıya taşınmasa kişilerin ikili ilişkilerinden beslenip bir şeyler yapılsa daha komik olabilirmiş sanki. bir de rihanna erken ölüyor o kötü.
buna gulenin aklina gulerim filmi. baska da bir sey bilmiyorum.
jim morrison'ın çok naif söylediği tümce. kurban olunasıdır.
en eğlendiğim komedimsi film. türk komedilerinde, özellikle de şafak sezer eşliğinde eğlenemeyenler bir denesin derim.
taşaklı kadrosuyla zaman öldürmeye birebir gelen film. ilk on dakikada bu ne ya diyorsunuz ama marketten sonraki sahnelerde esas olay başlıyor. rihanna bile var filmde daha ne. ayrica genc kizlarin sevgilisi james franconun attirma konulu sahnesinde koltuktan dusurmektedir.
beatiful friend the end...

diyerekten akıp giden, jim morrison'un en iyi şarkısının ilk mısrasıdır.
Film baştan sona sürükleyici,bir an bile sıkmayan,doyurucu kadrosu,absürt olaylar,komik espriler ile seyirciyi bir an bile sıkmayan bir yapım This Is The End.Filmi izlemeden önce beklentilerim vardı dediğim gibi uzun zamandır bekliyorum ve izledikten sonra genel olarak beklentimi karşıladı derim,ben Jonah Hill'i çok sevdiğim için onun rolünün daha fazlasını olmasını isterdim tabi ayrıca çekirdek kadro dışında diğer tanınmış komedi filmi oyuncularının da filmde daha fazlasını olmasını isterdim mesela Michael Cera.Filmi izlemeden önce absürt bir film izleyeceğinize hazır olun yani her türlü saçmalığa ve abartıya hazırlıklı olun çünkü filmde gittikçe artan bir absürt dozu var.Filmin en iyi yanı hiç sıkmaması ve şimdi ne olacak dürtüsünü hiç kaybettirmemesi zaten çekirdek kadro da gayet iyi performans çıkartınca ortaya hem komik hem eğlenceli hem de sürükleyici bir film çıkmış.Ayrıca farklı farklı filmlere göndermeler yapmaları da güzel olmuş.Filmin bence ilk yarısı daha komik,ikinci yarısında ise biraz daha aksiyon ve heyecan ağır basmış sanki.Son olarak illa sinemada izleyin diyemem fakat evde izlemenizi tavsiye ederim,hem gülebileceğiniz hem eğlenebileceğiniz hem de keyifli bir vakit geçirebileceğiniz bir yapım.

7/10
bu senenin en iyi komedi filmlerinden biri. böyle müthiş bir kadrodan kötü bir film zor çıkar zaten.

--spoiler--
danny mcbride ve james franco arasındaki boşalma muhabbeti ve bütün grubun tecavüz konuşması efsaneler arasına çoktan girdi gözümde.
--spoiler--
hunharca güldürmüştür. ancak spoiler vermek gibi olmasın ama emma watson ve rihanna daha çok rol alabilirdi. vizyona gireli çok olduğundan mıdır nedir salonda 6 kişi vardı daha da ilginci dördü kızdı.evet efendim o iki sap erkek ben ve arkadaşımdı.
machine head'in unto the locust albümündeki harikulade şarkıdır. uzun zamandır hasret idik bu kadar gönülden icra edilmiş bir musiki eserine..