bugün

yeni bir ergen dizisi sanırım.
(bkz: i love you justin bieber)
eğer bir true blood manyağıysanız, ya da en azından daha önce true blood izlemişseniz, bünyenizde derin etkiler uyandırmayacak, hatta 'bu ne amk, o öyle olur mu, ı ıh yannış yaptınız hocu, sıçtınız amüniym' gibi istemdışı tepkiler vermenize sebep olacak dizidir, demedi demeyin.

elbette bir sürükleyiciliği var, merak ettiriyor, haz veriyor, iç gıcıklıyor, ama tekrar söylüyorum; bir true blood değil.

--spoiler--
damon piçi çok yahuşuhlu amk, uyuz oluyorum. ama eric reyiz siker!
stefan karizmatik olabilir ama bill reyiz hoplatır, her halukarda eline verir!
elena sookie salağından daha güzel, ona bir şey diyemem tabii.
--spoiler--
2x18 le yeniden yıkmış geçirmiştir.haftaya perşembeyi iple çekmekteyiz...
----------------2x18 spoiler------------------

damon'ın elena'ya ''i will always choose you'' deyişiyle kendimizden geçtiğimiz bir bölüm olmuştur.

----------------2x18 spoiler------------------
2.19 itibariyle klaus damon'ı bile geride bırakan karizması, yakışıklılığı, gülüşüyle kendi bedenine kavuşmuş, bizi de kendisine hasta etmiştir.
(bkz: joseph morgan)
bok gibi dizi, twilighttan bile bok gibi. Kız çirkin, herif çirkin, konu çirkin, herkes ergen, replikler boktan, romantizm şişirilmiş de şişirilmiş. olmamış bu olmamış...
----------------------2.20---------------------

vay vay vaaay... klaus dedik bağrımıza bastık adam manyak çıktı yedek cadı yedek kurt adam yedek vampir falan. damon' ın ısırığına çare sanırım o iksir olacak. elena yine saf saf stefan diye gezinirken stefan onu kendi elleriyle klaus' a verdi damon ise ölümle karşı karşıya şimdi. bir de damon aşık olmayı bilmezmiş falan filan. elena' ya an itibariyle gerçekleri görmesi için kocaman bir gözlük ve kızılcık sopası gerekmekte.

---------------------2.20-----------------------
Favori dizilerimden biridir. Özellikle son bölümde klausun yaptıkları oha dedirtti. Damon ölmez bence, ölmez değil mi ya ?
simdi ben bu diziye 2 sene önce televizyonda rastgeldim. o zamanlar daha yeni yayinlanmaya baslamisti. merak edip bir bakayim demistim. tabi basrolde oynayan vampir elemanin twilight'in edward'ina olan sasilacak benzerligi yüzünden aninda kanal degistirmistim. giciktim edward'a gerci hala gicigim öyle böyle degil, neyse konumuza dönelim. ben ilk bölümden burun kivirinca diziye, daha da yüzüne bakmadim. gecen supernatural izliyorum. kenarda the vampire diaries hakkinda yazilanlara ilisti gözüm. yahu dedim bu dizinin neresini izliyorlar. bildigin bok gibi bir dizi, üstelik birde twilight cakmasi. fakat sonra bir baktim ki dizinin izlenme sebebi damon salvatore denen yüce varlikmis. ben ilk bölümden izlemeyi birakinca damon salvatore'u kacirmisim. o bildigim kadariyla 2.bölümde diziye arzu endam ediyor. belki ilk bölümde de gözüküyordur ama dedim ya ben bakmadim.

hata etmisim. önyargili davranmisim. bakmaliymisim. damon salvatore icin izlemeliymisim. sucluyum hakim bey...
damon salvatore denen muhteşem bir karakteri barındıran dizidir. O nasıl mimikler, nasıl bir oyunculuktur allah'ım. Öldürmeyin lan Damon'ı.
dandik bir senaryodur.vampirin aşkı mı olurmuş...
elijah karakterinin hastasıyım. damon ve stefan gitsin o kalsın.
çok fazla spoiler içerir;

--2x21--
elijah sattı! klaus la beraber kaçtı, ayrıca klaus tam bir hybrid oldu.

jenna öldü!

john öldü!

jules öldü!

--2x21--

bu bölümde az kaldı bütün karakterleri öldürüp diziyi bitirecekler sandım.
3 günde tüm bölümlerini izlediğim şahane dizi. şahane diyorum çünkü vampirleri güzel işlemişler. yalnız kurtadamlar için o kadar iyi konuşamayacağım. kurtadamları pek sevmedim bu dizideki. ezik gibi göstermişler.

--spoiler--
neyse, melez geliyor. bakacağız artık.
--spoiler--
--spoiler--
ahh damon'ım ahh kara bahtlım ahh şanssızım....
herşey de bu çocuğun başına mı gelir be arkadaş? gelir yaa gelir ama o hala elena duymasın üzülür der.böyle vefalıdır işte damon.stefan sümsüğü de yok ben jenna'nın yerini alırım yok onu öldürmeyin beni öldürün.ne oldu elena için bütün gerçek fedakarlıkları sonunda damon yaptı sonunda ölecek olan yine o.
çok doluyum sözlük çook...
--spoiler--
Alacakaranlık serisinin taklidi olduğu düşünülen fakat ondan çok daha önce yazılan sadece daha sonra çekilen dizi.
--spoiler--
mezar taşındaki isim gösterilmedi. o mezar taşı john a ait. jenna'ya değil. jenna'nın olsa alaric gülü o kadar ruhsuz bir şekilde koymazdı. damon'da zaten ölmeyecek çünkü 3. sezonu var bu dizinin ve 3.sezonda elena-damon aşkı yaşancakmış. ölürse nasıl böyle bir şey mümkün olabilir. damon'ı melez klaus kurtaracak. ayrıca bu alaric le jeremy ne bahtsızlar. alaric in önce karısı şimdi sevgilisi vampir oldu ve öldü. gerçi jenna'nın öldüğü kesin değil. jeremy kimi sevdiyse(vicky, anna) önce vampir oldu sonra öldü. bonnie yi de kaybederse tam olacak. caroline ve tyler da önümüzdeki bölümlerde çıkmaya başlayacaklar. zaten tyler ın ona karşı bi ilgisi vardı. matt'in öküzlüğü karşısında caroline'da teselliyi tyler'da bulacak ki tyler lockwood cidden wuhuuu yani. şimdi ben bunları bi taraflarımdan salladım. damon-elena aşkının olacağını okudum yalnız. gerisi götünden uydurmanın örneğidir. doğruluk payı çıakrsa senarist olacağım ben de.
--spoiler--
--spoiler--
2x21 başından sonuna kadar insanı ağlatan bir bölüm olmuştur. damon'ın elena'nın uyanmasını beklerken söylediği ''vampir olarak uyanırsan sana kazığı kendim saplarım, çünkü sonsuza kadar benden nefret etmene dayanamam'' sözü, mezarlıkta herkes giderken stefan'a ''sakın elena'ya bu ısırıktan bahsetme, yas tutacak bir mezarının daha olmasını istemiyorum'' deyişi ve her şeye rağmen elena'yı düşünüşü can yaktı, stefan ile aralarındaki fark da bu zaten. artık damon insan mı olur senaristler ne düşünüyor bu konuda bilmiyorum ama bence o da klaus gibi vampir-kurt adam olmalı ki bunca şeyin üstesinden gelip çok sevdiği elena'yı koruyabilsin.
--spoiler--
damon aşkıyla beni eriten, ikinci sezon finalini geride bırakmış dizi.
şimdi biraz konuya dönersek:

--spoiler--
sezon finali bir önceki bölüme kıyasla gayet sıradan ve hareketsiz kalıyor. adamlar 3 karakteri birden öldürdüler 2x21'de ama ben yinede bütün taşları damon üzerine kurulu bir sezon finali için ön hazırlık yaptıklarına inanmak istemiştim. şu lanet olayının tamamen açığa çıkması, ayin, elenanın kurtarılması ve tabiki asıl ilgi alanıma giren damon'un ısırılması.
damon'un ölmeyeceğini bildiğim halde bölümün başından sonuna kadar acı çektiği her an kahroldum. etkilendiğim sadece damonun olduğu sahnelerdi*. ve tabiki elenaya daha fazla sövdüm. bir insan nasıl bu kadar kör olabilir diye tekrar tekrar söylendim ki, ağzımıza bir parmak bal çaldılar resmen. öpüşme öpüşme dedikleri bumuymuş yani. elena sonunda damon'dan hoşlandığını itiraf etti aman ne büyük saadet. bu mudur yani şimdi. stefen desen ayrı bir olay yine kahraman ilan ettiler adamı. düşün kötü oldu ama sırf kardeşini kurtarmak için başka çaresi olmadığından yani.. vayy bee süpürmenim benim. önümüzdeki sezon delena'nın temelleri atıldı ama, elena şimdide stefenı kurtarmak için damon'a sırtını dönerse. yani ölücektin ya ondan öyle söyledime bağlarsa muhabbeti o zaman yicekleri küfürün haddi hesabı yok ben söylim şimdiden. kısacası damon haricinde pek tatmin edici bir sezon finali değildi. heleki jeremy olayı çok kastı.

--spoiler--

ıan somerhalder ve oyunculuğu olmasa tam ergen dizisi cidden ama adam öyle bir yaratık ki herşeyi kotarmaya yetiyor.
beni sonunda ian somerhalder'a aşık edecek dizi.

-spoiler-
evet sevgili damon'ımızın acı çektiği beraberinde bize de çektirdiği bir bölümdü.sonu iyi bitsin yada kötü,kahroldum izlerken.çünkü oyunculuk işte bu arkadaş!! ne desen boş.çünkü bir insanın (bu durumda vampir tabii)acı çektiğine gerçekten inanıyosanız işte budur.bu bölümde ian s. bize bunu öğretti.
sen hiç acı çekme,hep mutlu ol..
katherine'de oldukça vefalı çıktı,tedaviyi getirdi takdir ettim.
stefan hakkında konuşmak istemiyorum.
-spoiler-

son olarak eklemek istiyorum izlemeyenler izlesin,izlettirsin,izleyenler başa dönüp baştan izlesin.
damon ..
--spoiler--
ben demiştim demeyi çok seviyorum fakat damon'ı kurtaran melez klaus oldu. jeremy'de resmen boku yedi. eski iki vampir kız arkadaşı geri döndü. ama bedeli olacağı söylenmişti. bedeli cidden ağır oldu. jenna'da bir şekilde geri dönsün yeni sezonda. ben çok seviyorum jenna'yı. yeni sezonda stefan'ın kötü hallerine dönüş yapacağız herhalde. elijah'da onca yüzyıl yaşamış hala çok salak. nasıl güvendiyse klaus'a? bak şimdi kendisi de ailesine katıldı istediği gibi. o değil de eylüle kadar nasıl beklenir ki? bir hafta zor bekliyordum. üç buçuk ay beklemek var bir de. damon'sız o zaman nasıl geçer? katherine'de belki de hayatındaki en erdemli hareketi yaptı kanı yetiştirdi damon'a. off ulan off. eylül gelsin bir an önce.
--spoiler--
2. sezon finalinden önceki bölümü finalden daha atraksyonluydu. hassiktir dedim o kadar kişiyi öldürdüklerinde. keşke 2. sezon finalinde tylor ve matt'i de görseydik. 3. sezonu da sabırsızlıkla bekliyorum. bence stafan artık kötü karakter olacak damon ve elena bir ilişkiye başlayacak ve stefan bu yüzden intikam almak isteyecek. sonuçta katherine stefan'ı seçtiğinde damon intikam istemişti ancak stefan damon'a değer veriyordu şimdi son olaylarla damon stefan'a değer verecek stefan intikam isteyecekmiş gibi bir his var içimde. yani böyle olsa güzel olur.
twilight'a ilham olan kitap serisinin televizyonlara dökülmüş halidir, eğlenceli ve izleyiciyi kendisine bağlayan bir dizi olmakla beraber zaman zaman düşündürmektedir de.
ilk 15 bölümünü beğenerek izlediğim soradan b.ku çıktığını düşündüğüm ve izlemekten vazgeçtiğim dizidir.