bugün

Gerçek yaşam öyküsünden uyarlanmış olan izlenilesi filmdir.
Asıl soru şu; bir şey yalnızca sizden farklı düşündüğü için bu düşünmediği anlamına mı gelir?

görsel
Benedict abinin bu filmini bu aksam masumu ararken Blu tv de gördüm. Şimdi de sol framede görünce yazmak şart oldu.

Adam ülkesi için hayati bir işe imza atmış. Dün de snowden da bir sahne vardı bununla ilgili.

Savaşmak sadece cephede mermi atmak değil.
--spoiler--
insanlar şiddeti neden sever biliyor musun, çünkü iyi hissettiriyor.
--spoiler--
Benedict soyismi söylenemeyen abinin kendisi gibi güzel filmi.
(bkz: izlenir)
Kesinlikle izlenmesi gereken film. Dün gece izledim ilaç gibi geldi.
Izledim pişman değilim, bir film daha izleyecektim ama şarjım bitti. Kalkıp kabloyu da takmaya üşeniyorum, uyuyacağım sanırım.

Film mükemmel sayılmazdı ama yine de gideri var kesinlikle, izleyin derim.
izlenilmesi gerektiğini düşündüğüm filmlerden. bedenict cumberbatch oldukça başarılı bir oyunculuk sergilemiş ve rolünü oldukça iyi bir şekilde yerine getirmiş bence. konusu bakımından bilgisayar, elektronik, kriptografi gibi alanlarla ilgilenenler için oldukça çekici ve dram dalında da başarılı bir eser olmuş.

--spoiler--

joan ve alan'ın birlikte olduğu sahnedeki "benim yaptığımdan çok daha hoş bir yüzük bu." repliği içimi acıttı. keşke böyle olmasaymış sonu dedirtti. ama bunları yazmama sebep olanda böyle bir sona sahip olması değil mi ki?

--spoiler--

"Sometimes it's the very people who no one imagines anything of who do the things no one can imagine."
süper film .
keira knightley'in hatrına izlediğim ve beğendiğim film.
2015 en'lerim arasına girmeyi başaran film.
"Neyim ben insan mı makine mi,savaş kahramanı mı bir suçlu mu?"Cümlesiyle daha bi hüzünlendiğim bilgisayarın kurucusu olan ve 2.dünya savaşının müttefiklerin lehine geliştirerek kazanılmasını sağlayan ama eşcinsel olduğu için bir çok şantaja mağruz kalan Alan Turing'in hayatını anlatan film.Bir çok yönden filmi eksik bulsam da izleyiniz.
'insanların hayal edemediklerini hayal edip yaşayan insanlar vardır.'
Sometimes it is the people no one imagines anything of who do the things that no one can imagine.
Benedict Cumberbatch, Sherlock karakterini çok başarılı bir şekilde canlandırmasından sonra yine bir kez daha " ADAM OYNUYOR" dedirtti.
ben de bir çok eksik düşünceyi tamamlayan, sanki puzzle parçası gibi oturan filmdir. aslında anlatılanlar ışık tutmaktan çok bilgilendiricidir. filmin daha geniş kapsamda yapılması gerekiyordu ama bu bile yeterli.
Her zaman ki Nazi düşmanlığının tavan yaptığı bir film, içinde az bir şeyde olsa ingiliz özeleştirisi de mevcut ama sonuç olarak ingiliz bilim insanları, Alman bilim insanlarından üstün(Tüm dünyadaki bilim insanlarından üstün)... Film'in özeti bu!
Arkadaş beğendiğine göre güzel film.
dün izlediğim ve son zamanlarda izlediğim en güzel biyografi filmi. değerini yeni yeni anlamaya başladığımız alan turing'i çok iyi anlatmış bize film. benedict cumberbath'da çok iyi oynamış zaten. hem dram hem savaş hem ilişkiler açısından müthiş bir yapıt çıkmış ortaya. nazileri filmin içine fazla abartamadan çok iyi işlemişler.

--spoiler--

alan turing'in çocukluk yıllarına dönüp en yakın arkadaşıyla kriptolu mesajlarla konuşmasını ve alan turing'in arkadaşına olan aşkı çok iyi aktarılmış. son sahnelerde çocuğun öldüğünü öğrenince çok üzülmüştüm.

bir de bombardıman esnasında şehrin atmosferini çok iyi yansıtmışlar. metroya kaçmalar filan.

--spoiler--
iyi film, ama bir şeyler eksik. her ne kadar döktürmüş olsa da başrolün hakkını Benedict Cumberbatch'ten daha iyi verebilecek oyuncular olduğuna inanıyorum. Muhtemelen kendisinin seçilmiş olmasının en önemli sebebi, yer aldığı başka yapımlarda da olduğu gibi

--spoiler--
homoseksüellik
--spoiler--

vurgusu.
Puanını hak eden bir film.Bende 8 verdim ve boş zamanda izlenebilir.
arşive atılası filmlerden biridir. izleyin izlettirin.
enigma kodunun kırılması üzerine bir film. mark strong da ayrı bir güzellik olmuş.
cumberbatch'ın rolü kaldıracağından hiç şüphem yoktu. çünkü bbc yapım olan sherlock'taki başarısına bizzat şahit olmuştum. filmin sonundaki bilgilendirici yazılar beni filmden daha çok etkiledi.

--spoiler--
o ödülü bir tarafınıza sokabilirsiniz.
--spoiler--

izlenilesi film.
--spoiler--
benedict cumberbatch "bilmeden kibir yapan dahi" rolünü muazzam oynuyor. bu rol onun üstüne yapışsın istemem ama yadırgamam da. filme gelince; alt metin olarak eşcinsel hakları dile getirilmeye çalışılmış, baya üst metin olmuş. bağıra bağıra bunu anlatmışlar. bunun dışında filmin başındaki ufacık siyanür sahnesi ve filmin ortalarındaki yine ufacık arkadaşlarına elma getirme sahnesi alan turing'in ölümüne dair ufacık bir gönderme olmuş. filmden sonra alan turing'i araştırırken öğrendim ben de bunu. kendisi siyanürlü elma ısırarak intihar etmiş. allah rahmet eylesin valla, 15 milyon insanı ölümden döndürmüş.

normalde biyografik tarihi ve benzeri türlerde filmleri beğenmediğim halde bu filmi beğendim. a beautiful mind bir bu iki diyebilirim. belki de diyemem.
--spoiler--
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar