bugün

Türkçe'ye Yaşamaya Değer diye çevrilmiş filmin diğer adı Le Herisson.
(bkz: kirpi)
'Bayan michel bana küçük bir kirpiyi anımsatıyor.dışında dikenlerden zırh var,gerçek bir kale yapmış.ama bana öyle geliyor ki,içten içe bir uyuşukluğa sahip hat safhada yalnız ve son derecede şık olan o küçük yaratık kadar zarif ve hassas.'
nasıl mı nasıl eğlendiğim , lülelüle cimcime bir filmdir . arkadaş olasınız , sırtınızı sabunlatasınız gelir renee'ye , sonra da sevdiği satırları paylaşsındır başımızı okşayıp uyuturken dosto'dan , paloma da italo calvino'nun palomar'ını mı fısıldardır nedir. filmden sonra aaploma gibi resim yapmaya çalışır olmuştum karelere bölüp sayfaları , ne güzel dünyan vardı senin öyle. karşıma çıktığı için çok mutlu olduğum filmdir.

vee şöyle de diyelim hadi bu başlığa kadar gelenlere
bunu seven bunu da sevdi :
(bkz: les choristes)
antidepresan niyetine izlenecek filmlerdendir. Filmin her karesini ekran yakalayarak tek tek saklamak istedim. odama, palomanınki gibi bir ruh katabilmek. böyle filmlere kolayca hayatımda yer açabilen ben evet onun gibi saklanacağım bir yer olsun istedim. Şimdi istediğim birkaç resmi saman rengi kağıtlara dökmeye koyulacağım parça parça.

Sevdiğim birkaç replik:

--spoiler--

- Yetişkinlerin sinekler gibi aynı cama çarptıkları dünya bu.
(...)
-Bazı insanlar pencereden atlayarak intihar ederler. Bana göre mantıksız bir şey bu. Canımın acımasını hiç sevmem. Acı çekmeyi kesmedikten sonra ölmenin ne anlamı var?
(...)
- görsel
(...)

--spoiler--