bugün

abimin 40 kere izlediği film. e küçük kardeş olarak 1 kere zaman ayırıp izlememek olmazdı.

--spoiler--
evet ağladım
--spoiler--
fantastik sinemada bir çığır açan, hassiktir nasıl yapmış lan adam duygusunu yaratan film.
yeni bir polisiye dizi. belfast' ta, aynı dönemde yaşayan bir seri katil ve cinayet soruşturmacısı dedektifi anlatan yapım.
iyi film.
bunu beğenen bunu da beğendi :

(bkz: big fish)
ilk bölümü itibarı ile olacak izlenimi vermiştir. ayrıca tür olarak da konu olarak da dexter ı anımsatmıştır.
Salak gibi ağladığım, sürrealizmi doruklarda yaşatan, über fantastik filmden de öte birşey. iddaa ediyorum, filmde oynayan (bkz: catinca untaru) kadar sevimli bir kız çocuğu daha yoktur.
filmindeki replik hafızamdan hayatım boyunca çıkmayacaktır.

tatlı kız- kalk dövüş hadi.
esas oğlan + hayır
tatlı kız - lütfen ?
esas oğlan + benim mutlu sonla biten hikayem yok.
Bunca yıl bu filmi nasıl oldu da izlemedim diye hayıflandım kendimce. Masalsı anlatımıyla iki saatlik film göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor. Özellikle başrolde oynayan küçük kızın oyunculuğu benim olduğu kadar izleyen herkesin kalbinde de taht kurmuştur sanıyorum.
güzel bir polisiye dizi. yalnız 2. sezonu olacağına dair haber yok. ama öylede bırakamazlar heralde.
Vasat bir kurguyla beraber, güzel bir görsel şölen sunan film. Kurgunun benzerini, fakat çok daha yetkinini, mr. nobody adlı yapımda daha bir etkilenerek izleyebilirsiniz.
hiçbir sahnede yapay ışık kullanılmamış filmdir.
4 yıl içinde tamamlanabilmiş.
8a ayrı ülkede çekilmiş.
her sahnesi fotoğraf tadındadır.

filmdeki geniş açılara bakılırsa epey sağlam bi ekipman kullanılmış olmalı.
dünya turu hayali olanlar mutlaka izlemeli. * *
dünyada böyle yerler var mıymış diye şaşırmanıza da sebep olabilir.

ek olarak, tam hüzünlüyken güldüren ve tekrar hüzünlendirebilen nadir eserlerdendir.

hüzün ile mizahın arasında çok ince bir çizgi olduğunu fark edersiniz.
çekimlerinin hepsi gerçek ortamlarda -stüdyo kullanılmadan- yapılan müthiş film.
filmin müziklerinde yaz müziği adında dinlenesi, sözsüz bir de şarkı vardır.
bi film karakterinde kendime benzettiğim birisi varsa o da bu filmdeki esas oğlandır.
big fish gibi görünse de big fish ile hayal dünyası dısında pek benzeşmeyen film.

harika bir film bence.

ve film ile yapılacak tek yorum sevimli alexandria'nın da dediği gibi:
'thank you! thank you! thank you so much!'
film gibi film.

hani bazı filmlerde konu çok çok sağlamdır ama aktarılamaz, ışıklar mekanlar oyuncular saçma olur, bazılarında da konu ''eh işte'' olmasına rağmen bitmesin istenir. the fall ikisi de değil, bu filmde aradığınız her şeyi bulmanız mümkün işte. küçücük minicik bir kızdan oyunculuk dersi alabilecek bir dünya oyuncu sayabilirsiniz, filmdeki görsel şölene aşık olabilir etrafınızı sorgulayabilirsiniz, darwini bulup wallace ile tanışabilirsiniz, masalsı bir dünyada gözleriniz dolu dolu olup 5 yaşındaki bir kızla ağlayabilirsiniz, film boyunca ''bu sahnede de ss alayım, şunu da kaçırmayayım, ama bu da çok güzel'' diyebilirsiniz.

sonuç olarak sağlam bir film arıyorsanız oturup izleyin.

--spoiler--

roy ağlattın *.

--spoiler--

şu da şurda dursun;
görsel
rhye grubunun en hoş şarkılarından:

http://www.youtube.com/watch?v=F6yfFWvoygY
jamie dornan' ın psikopat bir seri katil rolünde gerçekten iyi işler çıkarttığı kaliteli polisiye dizi. elbette gillian anderson da empati üstadı soruşturma komiseri rolünde ondan aşağı kalmıyor.
açılış sahnesini defalarca izlediğim en sevdiğiniz film diye sorulduğunda direkt aklıma gelen harikülade film.

https://www.youtube.com/watch?v=QhARR-zmTCE
rhye' ın mükemmel şarkısıdır. bir de anlatmanın yetersiz kaldığına inandığım müthiş filmdir.
https://www.youtube.com/watch?v=JJS5ywEIsA4
vasat troll.
11. nesil yazar. hoş sohbet biridir. Hoş gelmiş.
2006 yapımı olup 5 Ekim 2007'de vizyona giren, Tarsem Singh 'ın yönettiği; Lee Pace, Catinca Untaru, Justine Waddell, Leo Bill, Jeetu Verma gibi aktörlerin oynadığı macera, dram ve fantestik türlerindeki bir filmdir.
nickinde değişikliğe giden yazar. **