bugün

Müziği muhteşem olan film.

Sadece joker vs. batman filmi değildir. Bürokrat ve askeriyede kimsenin birbirine güvenmediği dejenerasyonun en üst noktaya ulaştığı bir andaki kaos ortamında geçmektedir film.
heath ledger'ın joker rolüyle en iyi yardımcı oyuncu ödülünü göremese bile aldığı film. rip :(
bir çizgi roman muhabbeti sonrası, heyecandan maymun gibi zıplayarak yeniden izlediğim nefis film.

görsel
joker olmasa serinin en kötü filmi diyebilirim.
" Ya iyi olarak ölürsün, ya da kötüye dönüşecek kadar uzun yaşarsın. "
Batman 3'lemesinin en zayıfı. Joker'i sil çöp. Heath Ledger kurtarmış filmi.
en iyi çizgi roman filmidir.

gerçekçidir. kaliteli bir teması vardır.

avengers veya justice league tayfası bir uçup olup gitse dünyanın zeka ortalaması 4-5 gömlek artacaktır.
Batman filmi değil pepe filmi.
en iyi batman filmi olamayacak bir filmdir. heath ledger'in olağanüstü joker performansını filmden çıkardığınızda geriye ne kalmaktadır? yamuk ağızlı bale'in plastik kostümlü batman'i mi? hiçbir şey.

olduğundan fazla abartılan balon bir filmdir. imdb'de alması gereken maksimum puan 7,5'tir.

(bkz: overrated)
yapılmış en iyi batman filmi. daha ötesi yapılmış en iyi süper kahraman filmi. ve daha da ötesi gelmiş geçmiş en iyi kötünün filmi.

görsel
gerçek dişilik ne alaka amk diyecektim kastedilen kurguymuş.

nolan'ın bütün filmleri gibi güzel kurgulanmış filmdir.
Gerçek disiliktan bilimkurgu haric nefret eden biri olarak sevdigim filmdir. Ama imdb puaninin abartildigini dusunuyorum.
Kült bir film sıkılmadan izlenilecek Amerikan adelet sistemini ve hukukun üstünlügünü vurgulayan bir baş yapıt
arkadaşın da belirttiği gibi en iyi süper kahraman filmidir. daha gerçekçidir. yok şimşek tanrısıymış, yok uzay bükücü taşıymış, yok ölümsüzlükmüş. marvel'i hiç sevmem. bu filmin üzerine de gerçekçi ve insanı içine çeken derin bir süper kahraman filmi tanımam.
Heath ledger seni asla unutmayacağım.
abartılmış bir film. Efektleri güzel gerisi sıçmış.

yalnızca 1 kere izlenebilecek bir film 2 yıl sonra dur bir daha izleyeyim denmez. Tüket bitsin filmi.
bebelerin agzinda geveleyip durduklari film. heath ledger efsane agbi yaa. yav he he. suicide squad bu filme on basar.
Benim için Gelmiş geçmiş en iyi süper kahraman filmi. Kimse kusura bakmasın.
"Tetiği çekmek gitar çalmaktan daha kolay, yok etmek yaratmaktan daha kolay."

görsel
görsel
imdb'de aldığı puan çok abartılmış olan balon film. bir kere aldığı o 9 puanı bale sayesinde aldı diyen var mı ? bale 9 puanlık bir oyunculuk mu sergiledi o filmde ? cevap hayır. o kadar yüksek puan almasının sebebi tabii ki heath ledger. adam insan üstü bir joker performansı sergiledi. üzerine rolü için ölünce de gelen geçen 10 verdi filmde ve şu an imdb'de 4. sırada.

heath ledger ölmeseydi alacağı maksimum 8,1.
bütün başarısını heath ledger sayesinde sağlayan, bale salağından batman olmayacağını herkese gösteren balon bir film.

imdb'den aldığı 9 puan sırf heath ledger öldü diye. yoksa alacağı maksimum 8,3.
"Eğer bir şeyde iyiysen, asla bedavaya yapma."

görsel
görsel
Atv yayinliyor gonlumun efendisini.. (joker den bahsediyorum)