bugün

takdir belgesinin yandan yemisi. amorti.
lisede bunu alan öğrenciler çok tembellerse yada dersleri iplemiyorlarsa* çok sevinirler. * * * eğer çok çalışkanlarsa "allahım neden takdir değil diye" yırtınırlar.eğer sıra arkadaşları 4 zayıf ve daha üstü getirmişse sıkı bir kavga çıkabilir.
Sayesinde çok hediye kazandığım kağıt parçası.

(bkz: Paradan daha değerli şeyler)
takdir belgesinin kucuk kardesi
eğitim-öğretim hayatım boyunca hiç bir zaman almadığım kağıt parçası. takdir dururken ne gerek var teşekküre.. *
Sadece takdir alanlar kıskanılmasın diye çıkarılan güzel biy uygulama, (bkz: (Polyannacılık))
takdir belgesenin etrafı altın sarısıyken, etrafı hafiften bok sarısına çalan belge.
işe yaramayan kağıt parçalarının bir diğeri. bunları evinde duvara asanlar bile vardır. bunları alanlar öss'de ne yapmıştır o da ayrı bir tartışma konusu olabilir.
Takdir belgesi alamayan ogrencilere teselli olsun diye verilen belge.
Yeni sisteme gore ortalamanın 3.5 ve 4.5 arası olması gerekmekte.
4.5 ve sonrası için:
(bkz: takdir belgesi)
insanları saçmasapan sınavlardan sonra aldıkları notlara göre ellerine verdikleri anlamsız kağıt.
hakaret gibi belgedir. üstünde şöyle yazsa daha iyi olur:

teşekkür belgesi

sınıftaki birçok öğrenci takdir aldı. sen de en az onlar kadar çalışmışsın, bunu fark ettik. ne var ki, muhtemelen biraz gerizekalı olmandan ötürü onlar kadar başarılı olamadın. yine de iyi çalıştığın için sana teşekkür ediyor ve bu belgeyi veriyoruz. babana 5 lirya sat.

sevgilerimle, müdür yardımcısı.
"bak aslanım taktir alacak göt sende yok. yani en azından şimdilik yok ama hiç birşey almayacak biride değilsin. evet emeğini görüyoruz, farkındayız o yüzden sana teşekkür ediyoruz. bu da belgen anana, babana göster ecük sevinsinler" diyen öğretmenlerin çocuğa motive olsun diye verdikleri kığıt.
bi boka yaramayan belgelerden...

paso kağıt israfı.
içeriği takdir belgesiyle aynı olmasına rağmen takdir belgesinin alt kadrosunda bulunan belgedir. ikisindede aynı şey yazar.

--spoiler--
okulumuz öğrencilerinden 0123456789 numaralı temel reis 3009/3010 ders yılı 2. döneminde okul içinde ve okul dışında, arkadaşlarına ve çevresine örnek olarak erdemli davranışlarından ve derslerindeki gayret ve başarısından dolayı bu teşekkür* belgesi ni almaya hak kazanmıştır.
--spoiler--

madem takdir ile teşekkür farklı belgeler içerikte farklı olsun. yani ne bileyim madem bu belgenin adı teşekkür belgesi "okulumuz öğrencilerinden 0123456789 numaralı temel reis 3009/3010 ders yılı 2. döneminde okul içinde ve okul dışında, arkadaşlarına ve çevresine örnek olarak erdemli davranışlarından ve derslerindeki gayret ve başarısından dolayı bu teşekkür belgesi ni almaya hak kazanmıştır. kendisine şu an sadece teşekkür edebiliyoruz. bi dahaki dönem daha çok çalışırsa takdirde edebiliriz." falan yazsında aradaki fark belli olsun.
henüz okullu iken cem yılmazın da sahip olduğu ve üzerine muzipçe 'bir şey değil' yazarak süslediği belgemsi.
hayatımda aldığım en son belge.
ortalama bir öğrencinin lisede yükselebileceği en yüksek mertebedir.

(bkz: ortalama öğrenci)
hep takdir aldım , Hayatımda ilk defa yarın teşekkür alacağım ,
nasıl bir duygu merak da ediyor insan. Bir de bu duyguyu yaşayalım arkadaş.
Taktiri kaçırdıktan sonra bir işe yaramayacağını düşündüğüm belge.(taktir alamadıktan sonra hiç birşey almayayım be abi)
lise'de bu sene de alırsam 4/2 yapacağım belge. takdir mi?
(bkz: takdir ne arar la liselide)
okul hayatım boyunca 1 kere alabildiğim kağıt parçası.
yanılmıyorsam 70.00 not ortalamasına ulaşmanız ve zayıfınız olmaması halinde alabileceğiniz belge.

ingilizcesi iyi olan bir yabancı dil öğrencisi için, almak gayet kolaydır. hatta laf aramızda, geçen dönem takdir aldım lan ben.

(bkz: liseli detected)
eğer 83.7 veya 84.0 gibi bir ortalama ile alıyorsanız kafayı yedirtebilecek belgedir.
okul zamanında birkaç kez aldığım bir boka yaramayan belge.
10.sınıfta en yüksek 84.06 ortalama ile aldığım, sonrasında ise hırs yapıp 11.sınıfta takdir almamı sağlayan belge.

hayır o kadar çalışınca 0'lı küsüratlı rakamlarla takdiri kaçırmak o kadar koyuyor ki... takdir alamayacağımı bilseydim, diğerleriyle aynı seviyeye düşeceğimden hiç çalışmazdım!