bugün

serinin ilk 2 filminden sonraki butun filmleri gibi tırttır.
Tırt falan değildir. ilk iki filmden sonra james cameron'ın yokluğu her şekilde belliydi, şimdi de tekrar gelişi belli. Cameron reyiz kalitesini göstermiştir.
filmin ilk 5 dakikası hikayeyi açıklayarak baymıştır.
Terminator serisinde en çok güldüğüm filmdir diyebilirim.t800 ün sarah a çiftleştiniz mi diye paso sorması, o yalandan öğrendiği gülme hareketi, olayların teorik açıklamaları yarıyor. Bence çok başarılı bir film olmuş. Sahneler müthiş sonu güzel bitiyor. Gitmek isteyenler için tavsiye edebilirim sıkılmazsınız.
Terminator serisini sevmememe rağmen oyuncu kadrosu yüzünden izleyeceğim film. Hayvan gibi şey yapmışlar lan herkes var.
görsel

şu sırıtışı aklıma geldikçe kahkaha attıran film. ulan ya.
yanıma izleyecek birini bulamadığımdan gidemediğim film.
Filmin orjinal serisinin dışında yapılmış bir filmdir beşinci film değildir normal terminatör ikinci filmde bitmiştir bizden kesilen sahnelerinde orjinal halinde filmin sonunda Dünya kurtulmuştur ve hiç gelecek olmamıştır.

Ben ilk iki filmi korku ve bilimkurgu birleşimi bir film olarak görüyorum geri kalan filmler yeşil perde önünde çekilen Transformers türü filmler olmuştur benim için
Filme gelince Sara connor olmamış emilia nın yüzünde ciddilik yok daha doğrusu savaşçı kadın havası yok ve bu rol için boyu çok kısa yani ikinci filmdeki sara nın yanından bile geçememiş.
Connor u çok aramışlarmı bir insan bu kadar yakışmaz o tip ne öyle.
Arnolda gelince zaten o teknenin son kazıntılarını götürüyor.
Gene en iyisi reese olmuş.

Biraz acımasız olacak ama Bu filimde ikinci filmin hastane sahnesinden bile fazla zevk almadım.
Hakkında hiç entry girilmemesi ne oluyoz amk dedirdir.
Judgement Day'i 1991 senesinde Kadıköy Süreyya sinemasında izlemiştik. Öylesine büyülenmişti ki millet, film sonunda alkışladılar falan. Sinemadan çıkınca gelecek bu herhalde demiştim. Çünkü film o zamanın en iyi senaryo ve kurgusuna sahipti diyebilirim. Tabii diğer sci-filerin de hakkını yemeyekim ama bu biraz böyleydi.
Bana göre Terminator 3 bölümdü çünkü işi saçmalığa vurmadan (kastettiğim senaryo tabiki) seyirciye sunabilen bu ilk 3 bölümdür. Casting de gayet iyiydi. Connor ve ileride eşi olacak Mrs. Connor sıradan sade tiplerdi ve davranışları da super heroes değildi.
Bu son terminatörün hem eksileri hem de artıları var bana göre ancak yine de ıkınarak biraz daha suyunu sıkma girişiminden öte değil. Bir kere casting gayet başarılı. Emilia Clarke'a yakından bakarsanız tip olarak Linda Hamilton'ı ne kadar andırdığını görebilirsiniz. Ben Game of Thrones falan hiç izlemedim, cnbc-e'nin milyon tane dizileri, bir defa gelinen bu hayatta büyük bir vakit kaybıdır.neyse sonradan haberim oldu dizi oyuncusuymuş. Ben başta gerçek hayattaki kızı sanmıştım. Jason Clarke'da tam uymuş. Adam yıllarca savaşmaktan feleğin sillesini yemiş arkadaşlar tabi kahvehane yancısı gibi olacak, façalı, saçlar stressten gitmiş falan. Jai Courtney'in ise sadece saçı biraz tuhaf duruyordu. Adam bir karmaşanın içine geliyor, söylenen hemen hiçbir olay birbirini tutmuyor tabi aptal aptal dolanacaktı. Oraya avcı amaçlı gidiyor ama 1984'e iner inmez direkt av olarak başlıyor. Arnold ise işini yapmış bitirmiş usta bir aktör, ona laf yok.
Göndermelerin bir süre sonra boku çıkmasaydı artıydı,sadece sırıtması belki bir yada iki tane daha. casting ve senaryonun günümüzdeki görüntüsü güzeldi buna çalışmışlar aferin. Ama zamanda yolculuk hakkında bildiklerimizin hemen hepsi teori ve bilim kurgu aşamasındayken bu kadar karıştırmak sonra sıçıp sağdan soldan saçma yamalarla hikayeyi birleştirmeye çalışmak olmadı. Aşırı abartı çatışma,kovalamaca, abartı aksiyon (arkadaş o helikopterlerle o hareketleri yapamazsın, köprü üzerinde o otobüs afedersin sksen öyle havaya zıplayıp taklalar atamaz, c yada rdx yada semtex -neyse artık- tipi patlayıcıların o duvara yapıştırdığın büyüklükteki parçasıyla shape charger falan yapamazsın o katı komple havaya uçurursun,10 adım ötendeki bir nesneye parça tesirli mühimmatla ateş edersen scarface 2'de başrol oynarsın... gibi gibi) sanki filmin senaryo eksikliğini hissedemeyelim diye yapılan psikolojik baskıydı. Abi iki terminatör döğüşüyor ama kolon kiriş falan yıkıyorlar o derece. Bizim dangolar yer yer gerek Arnold'ın başına gerek Connor'a doğru tabanca (piştov piştov), pelet mermili pompalı, mp5 falan çevirip tehdit ediyorlar. Hahahaha birinin şase saf çelik, berikinin demir tozu gibi uçan birşey,bu efeliğin kime?
Zaman yolculu olayını sıçtıkça sıvaya sıvaya bitirememişler bence. Hani haksız olup ta sürekli car car car konuşan birinin karşısındakini bıktırıp tamam abi sen haklısın, dedirtmesi gibi.
Bir de hoca skynete bişey olmadı ki. Sadece tesisi yıktılar. O projelerin kopyaları, kayıtları,metodolojileri gizli kola formülü gibi güvenli bir yerde saklanıyordur. zaten 1 milyar ön satış yapmışlar en fazla 6-7 sene sonra o projeyi yeniden hayata geçirirler.Zaman makinesi,sıvı robotlar, global bir net ağı falan geliştiriyor adamlar siz olsanız vazgeçer miydiniz?
Terminatör devamı olarak göremiyorum. eski bir ahbapla karşılaşmış gibi sevindim, onun bıraktığım gibi olmadığına üzüldüm.
James cameron reyizle tekrar hayat bulan serinin filmidir. 3 Ve 4 numaralı filmler bu seride yer bulamayacaktır genisys'le beraber.
--spoiler--
paramount pictures'in b.k yemesi yuzunden beklenen giseyi elde edememis filmdir.

john connor'in terminator oldugunu fragmanda nasil gosterirler aklim almiyor arkadas ya.

lan boyle birsey fragmana koyulur mu.

sen tutar da filmin en buyuk surprizini fragmana koyarsan boyle babayi alirsin iste box office'te.
--spoiler--
Süper bir filmdi .
--spoiler--
fragmanda john connor'in terminator oldugunu gosterdikleri icin izlemeyecektim aslinda ama simdiye kadarki butun terminator filmlerini izlemis biri olarak arnold'un terminator olarak son dansini izlememek ayip olur dedim.

cunku devam filmi gelmeyecek.

herneyse, film bekledigimden daha iyi cikti.

aslinda baya baya iyiydi yahu.

ozellikle sonlara dogru gozumu kirpmadan izledigimi farkettim.

koprudeki otobus sahnesi muhtesemdi, cgi kullanmadan o otobusu oyle havaya firlatti iseler helal olsun.

son olarak (bkz: come with me if you want to live) diyor ve noktayi koyuyorum.

--spoiler--
--- spoiler ---

zaman kırılması olayı baştan sona saçma işlenmiş şöyleki; sara ve kyle 1985 yılında doğacak bir çocuğu 1984 yılında temelini atmadan geleceğe gidiyorlar. zaten bu başlı başlına geleceği değiştirir. yani john conner 1985'te doğmaz, doğmayan biri tekrardan geçmişe nasıl gidebilir? hemde dönüşmüş olarak. hadi kyle olaylar vuku bulurken bu kırılmadan yararlansın diyelim ama john conner'ın orda olması bildiğin senaryo zafiyeti.

ikincisi emilia clarke oyunculuğu, bildiğin vasattı. kaldı ki ne çok güzel ne çok karekteristik bir yüzü var (ilk sara conner ikinci filmde güzel görünmüyordu ama kadında bi karekterestik yüz hatları vardı) ne de üstün bir oyunculuk yeteneği. bizim ülkemizde meryem uzerli nasıl ki hürrem kaymağı yediyse bu abla da bildiğin khalessi kaymağı yiyor.

filmde elle ttutularbilir güzel yanları; arnold'un "siz gidin ben uzun yoldan geleceğim" repliği, ilk 1984 yılı işlendiği kısımdaki detaycılık ve t1000 modelini erken ortadan kaldırığ hikayeye dahil etmemeleri.

ha birde nedir bu terminatörün sempatik gösterme çabası anlayabilmiş değilim. komik ve espri yapmasa da olur. gerçek terminatör filmlerinde ne kadar sempatiktiki? bir iki espri o kadar, burda bi doz ilerletme bence olmamış. karikatürize etmiş fazlaca.
--- spoiler ---

neyse geçmiş filmlerle kıyaslamadan izlerseniz aksiyonu bol bir film sizi bekliyor.
terminator filmlerinin bütün serilerini beğenerek ve hep büyük bir hayranlıkla izlemiştim.. ama genisys için aynı şeyi söyleyemeyeceğim büyük bir özlemle heyacanla izlemek için açtığım bu seri beni büyük bir hayal kırıklığına uğrattı açıkcası resmen filmin içine etmişler.. izlediğim en kötü terminator filmidir.. bu filmi beğenmek önceki serilere hakaret olur.. ama yinede arnold schwarzenegger için izlenebilir..
Cast seçimi konusunda bir tek arnold babanın başarılı olduğu terminator filmi başta sarah conner ı oynayan emilia clarke kyle reese i oynayan eleman john conner ı oynayan kıl herif ve en sinir olduğum ise matt smith ti ulan bir insan hiçbir role mi yakışmaz ya skynet i karizmatik bir şey beklerken kunduz gibi konuşan bi adam canlandırıyo dr who olduğu dönemde de dizi ayaklar altına inmişti zaten bu adam oyuncu mu olmamalıydı yoksa yer aldığı projelerde mi sırıtıyor bilmiyorum ama bi tane iyi rolünü görmedim sonra efendime söyleyeyim başta da söylediğim gibi john conner ı oynayan herife kıl oldum tipi resmen ben filmin bi kısmında villian olucam diye bağırıyor. Filmin ilk iki filme göndermeleri cidden güzeldi aslında çok bağlantı aramadan yek bir film gibi değerlendirirsek gayet zevk alabilirsiniz en azından t2 den sonra gelmiş en iyisi. Başlarda bi üçlemeden söz ediliyordu after credits de de bunun haberi verilmişti de zaten fakat bekleneni vermedi diye gelecek iki film iptal edilmiş şimdi cameron ilk iki filmin devamı niteliğindeki “terminator” adlı filmi çekiyormuş tabii şimdilik filmin açıklanan ismi bu terminator serisi iyice sarpa sardı x men film evreninden bile kötü durumu genisys i bile acımadan çöpe attılar güzel olan taraf ise neredeyse 30 yıl sonra cameron yönetiminde linda hamilton ve arnold u terminator çatısı altında görebileceğiz umarım artık t2 den sonra beklenen film gelir de güzel bi üçlemeyle seriyi sonlandırırlar.
terminator 2 den sonra çekilen terminator filmleri çöp. zirve judgement day arkadaşlar kesin bilgi.

50 den fazla kez izlemişimdir. her sahnesini ezberledim. ancak yine de ne zaman izlesem heyecan veriri.

t 1000 seni unutmadık. bu role robert patrick dışında kimse gitmezdi. adam sanki dünyaya t 1000 rolünü oynamak için gelmiş ve oynamış.