bugün

(bkz: adnan senses in muzigi birakmasi) hep bırakıyorlar zaten.
her güzel şey bitermiş demişti.
bitermiş gerçekten, bize bunu üzerek de olsa gösterdi.
bundan sonra bize kim seks içerikli şarkılar yazacak diyerekten üzmüştür bizi.yolu açık olsun sakın ha sakın geri dönmesindir.
Teoman müziği bıraktıysa, sinemaya saracaktır. Bok gibi filmler izlemeye hazır olun.
(bkz: zamparanın ölümü)
bu açıklamayı duyana kadar kendisini sadece cover yapan sıradan bir şarkıcı olarak görüyordum, rock müzikten ziyade daha çok pop gibi geliyordu yaptıkları bana ama açıklamasını okuduktan sonra üzüldüm. duygusal bir insanmış, müziğe gerçekten değer veriyormuş ki bırakabilecek kadar içerlemiş, üzülmüş artık. zorla piyasada tutunmaya çalışanlardan çok daha asil bir davranış. normalde dinleyicisi olmadığım için kendi adıma kayıp olarak görmesem de bırakacak adam teoman değildi. sanki başkaları gitse daha iyi olurdu.
"çok kadın hiç müziktir oğlum" demek istediğim şahıs.
teoman müzik orucuna başladı.!
teoman fiilen bu eylemi yıllar önce gerçekleştirmiş fakat resmi bir şekilde kendi sitesinden gereken cevabı vermiştir hayranlarına. doğru bir karar aldığına inanıyorum. teoman konserine bilet alırken her zaman acırım aslında verdiğim paraya. 10-15 sene evvel yazdığı şarkıları bize kakalar durur sürekli. fakat sahneye adım attığında 50'sine merdiven dayamış bir adamı değil de 25 yaşında genç bir çocuk görüyorduk orada.. performansıyla ortamı dolduran herkesi mest etmeyi başarmış bir klişedir teoman.

"teoman bizi konserlerinden mahrum etme!" diyen genç arkadaşlara kızıyorum aslında...

adam kaç yaşına gelmiş sahneye çıkmış hoplayıp zıplıyor bağırıyor... kocaman burnunun ucundan ter damlaları mikrofonun içine kaçıyor "hık deyip gitse kalpten" teoman'sız kalsanız ne olacak gençler ? bencil olmamak gerek... teoman'da sahnede doğmadı o'nunda hayatını artık sizin gibi yaşamaya hakkı olduğunu unutmayın.

"teoman giderse türkçe rock müzik biter.! " diyenlere de ...

teoman zaten müzik yapmıyordu... zaten iyi bir müzisyen de değil.. iyi de bir gitarist değildi olmadı da.. kendisi de teyid ediyor bunu. teoman türkçe müziğe kaliteli sözler kazandırmış bir şarkı sözü yazarıdır. j.j. balans'ın veya bornova'da ooze venue'nün listesinden teoman adı silinse büyük bir boşluk olur.. evet. ama o boşluğu dolduracak genç müzisyen arkadaşlar olacaktır eminim. teoman aslında bir çoğunuza şans tanıyor ey müzikle ilgilenenler! büyük bir boşluk doldurulması için sizleri bekliyor.!

teoman bundan sonra sahne almaz mı albüm yapmaz mı ? diyenlere...

teoman albüm yapar mı meçhul.. bence her zaman yaptığı tek şey de albüm oldu zaten.. yapmasın.

teoman konser alır mı bilmem ama bence artık bir kaç yıl sonra eski haline dönmezse; tv programlara,canlı yayınlara katılır bir kaç şarkısını gitarıyla tıngırdatır, öteye de gitmez diyorum ben. ha, belki sevdiği bir sanatçı arkadaşının konserine konuk olarak katılıp şarkılarına eşlik edebilir. orada görebilirsiniz ?

fazla da üstüne gidilmemesi gereken bir durum,yerinde bir karar olmuş.

teoman'ın aldığı karara saygı duyuyor, mutlu olabileceği bir hayat yaşamasını diliyorum.

saygılarımla.
teomanseverler olarak umuyoruz ki tekrar oyunculuğa ve/veya yönetmenliğe dönmez.
artık bize kim hayalperest güzel bir gün gibi şarkılar yapacak...
müzik neyse de esas sinema sektöründekiler delice seviniyorlarmış galiba bu habere.
kendi sayfasında yaptığı açıklamayı okuduğumdan beri feci şekilde düşündüğüm hadisedir. şayet müzik piyasasında işe yaramayan bi sürü bomboş adam var, teoman her ne kadar magazinsel hayatıyla gündeme gelip eleştirilse de kalite adına önünde saygıyla eğilinicek şarkılar yapıyodu, yapmaya da devam etmeliydi, tabiki kendi kararıdır, saygı duyulmalıdır ama sırf benim gibi hayranı birinin değil müzikten anlayan bi sürü insanın düşüncesi başta rock müzik olmak üzere sektörün çok önemli bi adamını kaybetmesi şeklindedir.
sitesindeki yazısını okuyup öylece bakakalmama sebep olmuştur.

bi sürü düşünceler üşüştü beynime dumanlı karanlık hüzünlü...

ilk kez lisede, kasetlerinden durmadan dinlediğim,
konserlerinde sesim kısılana kadar bağırarak tüm şarkılarını söylediğim,
hiç kimse hissettiğim şeye daha yakın olamazdı diye düşündüğüm
sanki beni en iyi anlayan arkadaşımdı da çok uzağa gidiyormuş gibi..

ve bi sürü şarkısında yaşayan bi sürü hatıram eskimeye başlamış gibi..
sanki tüm bu hisleri müzikleri sözleri canlı tutan tek şey; yeniden teoman ne yapmış diye hevesle yeni albümlerini keşfedebilme şansıymış gibi..
teoman ne kadar büyük müzisyendir bilinmez ama büyük şairdir.

elbet yazmaya devam eder, o bıraksa da müzik onu bırakmaz. * ve er yada geç tekrardan tutar ipin ucunu, ya da...
adını sol framede görünce, dur lan bu başka bir şeydi.*
Türkiye'de gereksiz müzik yapan insanlar doluyken, büyük bir cevher elimizden uçup gidiyor...
daha ortaokulda başlamıştık arkadaşlarla teomanı tartışmaya. -abi oğul'u dinledin mi ya süper parça.. -yok oğlum benim favorim yağmur.. diyorduk sanki birer müzik eleştirmeniymişcesine. lisede de durum pek değişmedi.yine aynı eleştirmen güruh. -ya asıl ilk albümü bomba diyordum o günlerde. -sessiz eller diye bi parça var on kere dinledim dün akşam bence bunu çalalım diyordum.evet bir şeyler çalmaya başlamıştık ergen sivilcelerimizle. lisenin sonuna doğru -teo da iyice bozdu a.q ne öyle mavi mavi falan demeye başlamıştık.ama hep hayatımızdaydı teoman.ertesi gün önemli bir sınavımız olmasına rağmen şirin kasabamızdan il merkezine kaçabiliyorduk kendisini canlı dinleyebilmek için.teoman geliyordu şehre,boru değildi.. üniversitede de durum değişmedi hiç. en güzel hikayesini anlatırken teoman arka fonda biz teomanın yeni vokal tarzını eleştiriyorduk. -yok hacı adam yataktan kalkıp şarkı söylemiş baksana.. -olum zaten birçok parçası çalıntıymış adamın.. doğruydu bazı şarkılarının melodileri esinlenmeyi aşar derecede benziyordu birbirine.ama o melodilerin üzerine o sözleri yazmak her baba yiğidin harcı değildi.evet belki yiğit ölmeliydi ama hakkı yenmemeliydi. yıllarca eleştirmeme rağmen (bkz: oğul)'un asiliği, (bkz: papatya)'nın aşk acısı, (bkz: sürpriz)'in romantikliği, (bkz: hiç kimse bilmez)'in melankolisi, (bkz: kişisel bir şey)'in isyanı çoktan işlemişti damarlarıma.ve bugün artık kendisini eleştiremeyeceğim haberini aldım,üzüldüm.dilerim bu da teoman'ın (bkz: bazı yalanlar)'ından biridir.
1 hafta boyunca hiç kimseyle konuşmamama, hatta evden çıkmamama sebep olacak durum. umarım yüksek dozdan ölü bulmazlar beni küvette...
gerçekleşmemesi gereken eylemdir; zira onun kadar cesur, anlamlı, etkileyici sözler yazıp; üstüne bir de seslendiren adam sayısı bu ülkede bir elin parmaklarını geçmez.
üzücü hadisedir be. olmadı bi' şeyler yazsın okuyalım. ne bilim.
ama iyiydi be.
iyi bir şarkı yazarının ve vokalin müziği bırakmasıdır. son yıllarda ürettiklerinin yeteri kadar iyi olmadığı maalesef özenti işler olduğu gerçeği de ortada ama teoman farklıydı türk müzik piyasası için, her şeye rağmen. umarım buna gerçekten değen başka bir iş yapar.
(#12664994)
Saçmalık! Müziği bırakması gereken en son kişi. Teomanın yine sarhoş olduğunu düşünüyorum.
teoman müziği bırakır, sinan akçıl yeni albüm çıkarır.
Adaletsizsin dünya.
çok abartılmaması gereken durumdur. sanki dinleyecek başka adam kalmadı. tamam teoman çok güzel şarkılar yapıyor olabilir, güzel yazıyor ve söylüyor kabul ama adam ölmüş gibi davranmayın. meğer ne çok teocu varmış teoman müziği bıraktığında ortaya çıkacak. te allam.
yerini dolduramazlar ki teo.