bugün

evlidir ve muhtemelen ona buna veriyordur * , evde eşinin, işyerinde arkadaşlarının dikkatini çekmek istemiyordur.
telefon almama neden olan iki icattır.
bu şekilde devam etmekteyim yıllardır.
nedne ses. madem cebimde taşıyacağım?
Telefonu kaybolduğunda evin altını üstüne getiren kişi.
her aradığında ulaşamadığın için insanı sinir eden insan.
telefona hükmeden insan, telefonuna kendisi her istediğinde bakacak olan insan, telefon her istediğinde değil.

(bkz: aa bu benim lan)
arayıpta ulaşamayan annenin çığlıklarına maruz kalan insandır.
Zırt pırt msj, arama gelen insandır.
Çevreyi rahatsız etmemek binevi.
alaveralı işler yapan insandır.
telefonu şarj etmek içinde üstüne oturuyordur muhtemelen.
en gıcık insandır. arıyosun ulaşamıyosun. e taşıma ozaman.
konuşmayı, görüşmeyi istemediği kişiler bulunan insandır. gerginlik azalıp unutulmaya yüz tutuncaya dek telefonunu açmaz, sessiz modundan çıkarmaz.
Telefon birinin yanında yada toplum içinde çaldığında, yer yarılsada içine girsem psikolojisinde olan insandır.
telefon sesine tahammül edemeyen insandır. nerede bir telefon çalsa aç artık şu telefonu be adam\ kadın demekten de kendimi alamiyorum.
(bkz: aldatan erkek)
(bkz: çakal)
benimkinin titreşimi de kapalı. canım ne zaman isterse insanlarla o zaman iletişim kuruyorum. çoğoşbişe bence
belki de gizli işler çeviriyordur ve insanların gözüne batmak istemeyen insandır.
toplantıda, patronun yanında vb diğer önemli durumlarda insanı zor duruma düşmekten kurtaracaktır. yeni bebeği olan anne babanın da kesinlikle yapması gereken şeydir.
alışkanlık gibi bir şey telefon çalınca korktuğumu bilirim ben. derse girerken kapat çıkarken aç derdinin olmaması güzel yanıdır. Ama ulaşamayanların arkanızdan saydırdıkları aklınıza geldi mi üzer.
bir üst modeli tekbip + titreşim olan insandır.
arayanı çoktur, bulunduğu ortamdakileri rahatsız etmek istemiyordur.
telefonu sürekli çalan insandır.
dikkat çekmeyi sevmeyen insandır. mesaj geldiğinde, birisi aradığında kendi bilsin yeterdir.
sapığı vardır sürekli arayıp rahatsız ediyordur o da mecburen sessize alır. zira gece telefonu çalıp anne babasının açmasını istemez.
onca yıl derse girerken aynı eylemi tekrarlaya tekrarlaya alışkanlık haline getirmiş insandır.