bugün

en ufak titreşime cevap veren insan türü oluyor haliyle.
telefonu aldığından beri hiç sesini açmamışsa eğer, titreşim sesini baya benimsediği için evin öteki ucunde titreyen telefonları bile hissedebilir.*
ben bi ara böyle yapıyodum
ama bigün telefonu evin içinde kaybetmem mi
tüm evi aradım valla çaldırıyorum çaldırıyorum hiç ses gelmiyodu kabus gibi bi gündü valla
o kadar sinirlendim ki gözümden yaş geldi ,
herkese kızdım falan

sonra buldum tabi ama o gün bu gündür hiç sessiz moduna almam.
ya korkak ya da umursamaz adam.
çapkınlık yapan evli bir erkek veya bayan olabilir.
muhtemelen unutkan bir insandır. uyurken sessize alır, uyandığında açmayı unutur. günü böyle tüketir. ha bir de arayanın soranım yok, sabahtan beri telefonumun gıkı çıkmıyor diye hayıflanır. aslında iyi biridir tabi.
telefonu süs için taşıdığı tahmin olunan insandır.
sms paketleri çıktı çıkalı bu tür olaylara sıkca rastlarınır oldu her dakika zart zart ötmesin diye telefon kanımca.
...insandir. en asil duygularin insanidir. telefonunu yakinindan ayirmaz boylece cagrilara ve mesajlara yanit vermemezlik de yapmaz, caninin istedigi sekilde kullandigi telefonuyla kimseye zarari da dokunmaz.

karismasin kimseler.
bence Awea hattı vardır. 5000 sms yapmıştır. Sürekli mesaj geldiğinden tel artık sessizde kalmıştır.
telefon sesi olarak ibraham atayan insanlardan daha saygılı olduklarını düşündüğüm. fransız kanı taşıyor olabilir, zira fransada kapalı alanlarda cep telefonu sesi ayıp bir şey olarak görülüyormuş. *
titreşimi asla kullanmayan bir insan olarak tasvip etmediğim durum. ama sessiz iyidir, candır. lakin milletin dırdırından kurtulamazsınız zaman zaman.

-seni aradım o kadar.
+e ama sessizdeydi.
-sesliye al o zaman!
+pekala.eheh.
bu hareketi eğer kız arkadaşının yanında yapıyorsa bir erkek, bunun en büyük nedeni kızı aldatmış yada aldatıyor olmasıdır. bu tipler, yanlış birisi arayacak diye sürekli telefonu sessizde tutar ve arada bi kontrol ederler.
bunlar bir de nedenini hiç açıklamaz ve pişkin pişkin devam ederler.
başkalarını öküz gibi çalan zottirizot melodilerle rahatsız etmek istemeyen insandır.
bu insanlar çevrelerine rahatsızlık vermek istemeyen insanlardır, hak hukuk bilirler ve bilinçli vatandaşlardır.zaten zamanla titreşim sesine alışmışlardır ve yan odadan bile telefonun titrediğini hissedebiler. sms paketleri çıktıktan sonra sayıları iyice artmıştır. ikide bir o ihrenç bip-bip sesinden tiksinti gelmiştir aynı zamanda eğer kızsa evde babadan, anneden hatta abiden, abladan laf işitmek zorunda kalmamak için telefonu titreşime alır.
binbir çeşit melodilerden rahatsız olan insandır.
en sinir insan modelidir. ararsın ulaşamazsın çünkü duymaz. e o meredi ne diye taşıyon madem hiç anlamam ki.
bir çok insanla mesajlaştığından, sürekli o iğrenç sesi duymak istemeyen; telefon sürekli gözünün önünde olduğundan, duyamama problemi yaşamayacağından mutlu mesut yaşayan insandır.

onun telefonu lan sana ne? sinirmiş.
telefon zilinden çalan abidik müziklerden illet olan insandır.
işine gelenin telefonunu açan işine gelmediğinde duymadım, biliyorsun hep sessizde duruyor tarzında kendini savunabilen insandır. işe de yarıyor, ilk zamanlar çevrenizdekiler alışana kadar küfür yemenize sebep olabiliyor ama alışıldıktan sonra gayette huşu içinde takılabilirsiniz.
telefonunun hoparlörü bozuk olabilen insandır.

kendimden biliyorum.
katıldıkları toplantılarda çalan telefon nedeni ile laflarını yarıda kesip, bir de kesinti yüzünden özür dilemek zorunda kalmazlar. başkalarının da lafını kesmekten, dikkatini dağıtmaktan hoşlanmazlar.
kalabalık yerlerde ya da gürültü yapılmaması gereken mekanlarda diğer insanları rahatsız etmek istemeyen kişidir. ilk başlarda bu nedenlerden dolayı böyle bir yönteme başvursa da zamanla bunu alışkanlık haline getirip her yerde ve her koşulda devam ettirebilir, çünkü bazen devamlı aranmaktan ya da mesaj gönderilmesinden sıkılmıştır.
sesi açınca biri aradığında tüm dikkatler size çevriliyor sanki konuşmayı dinliyorlarmış gibi geliyor.. en güzeli sessizde tutmaktır.. herkesin içinde bangır bangır ötmesine de gerek yoktur.. tercih meselesidir..
işitme engelli insandır.

işitme engelli insan telefonu ne yapsın diye özelden laf sokacaksanız cevabım ''sadece sms için kullanıyordur'' olur haberiniz ola.