bugün

Görev başında ölen bütün askerler şehittir.
Ama onun dışında disiplin konusunda bir sıkıntı varsa, bu o erin değil, komutanın sorunudur. Elbette bir ceza alacaktır.
şehitlik kavramını bilmeden üstüne günaha girerek yorumlamaktır. lütfen açın birazcık okuyun. herkese şehit denir oldu son zamanlarda.
bir asker olmus, sen onun elindeki telefonu falan dusunuyorsun ya, umarim senin gibilerden cok yoktur ulkemizde dedigim sehit olma olayidir. tiksindim yazdiklarinizdan. hadi elinde telefon var ve sen o mukemmel gozlerinle gordun oralardan o cocugu, anne iyiyim yazdi ise o telefonda, ya da askim az kaldi nobetin bitmesine yazdi ise, ya da hic onemli degil ne yazdi ise, o asker senden 1 milyon kez daha degerli benim gozumde.
angry birds oynuyorken şehit sayılabilir.
Canlı bombaya destek slogani atarken ölen terör Pıtırcıklarina şehit denmesinden daha mantıklı olandır.
basliktan sonrasini okumadigim basliktir. adam direkt trollugunu ilan etmis zaten ne okuyacam. eyy beyinsiz mahlukat vatani beklemek icin oraya giden sen evde poponu devirmis yatarken klavye basinda ona buna sallarken kendi uykusundan ozgurlugunden feragat edip seni bekleyen adam hangi pozisyonda vurulursa vurulsun sehittir. amaci vatan mudafaasidir sonucta. 24 saat el tetikte durmasini bekleyemezsin elbette dinlenecek uyuyacak ihtiyacini giderecektir. ancak bunlari yine asli amaci olan vatan savunmasina tekrardan donebilmek icin dinlenmek icin yapacaktir. bu acidan bakildiginda senin gibi bir kavasin olmesiyle onun olmesi arasinda elbette fark vardir.
adam sonuçta böyle bir zamanda askere giderek zaten görev başındadır. asker olduğu zaman dilimi içerisinde ne yaparsa yapsın. o görev için anasını babasını karısını bırakıp gitmiştir.
Henüz yüzünde sivilceleri yeni çıkmış anasi babasi ölsün isteyen ergenlerin haddini aşan, söylediğinde sonu nereye gidecek bilmediği cümleler, iddialar bu Sözlükte o kadar dolaşır olduki. Yöneticilerin gerçekten yazar alımında nüfus kağıdı fotokopisi ve ikametgah vasıtası ile Yaş kontrolü yapması talebinde bulunmak zorunda kaldık. Artık yeter ama gerçekten, hadsizligin kendini bilmezligindl de bir sınırı var.
çetelesini tutmak size mi düştü amk? vatani görevde teröristlerce öldürülen herkes şehittir.
o telefon hala bir yerlerinize girmedimi diye dusundugum basligin acik olmasidir. lan sehitler uzerinden bunu yapmayin bari. yazik size ya. yazik lan o ulkeye.
o askerin durumu çıkarları uğruna vatan evlatlarını harcatan kadar alçak değildir.

geçip giden pkklılara askerin müdahale etmesine engel olan kimdir siz onu düşünün...
Sabahtan beri girmeyeyim şu başlığa diyorum söveceğim biliyorum diyorum.Ama dayanamadım sonunda yazıyorum işte.
Be amınakoduğum sen şurda 2 dakka film izlerken sıkılıyorsun adam aylarca askerde nöbette bilmem nerde telefonla takılırken vurulmuş.Şehit demiyelim mi sen şimdi böyle diyorsun diye ergen orospu seni.Burda klavye başından askeri,askerin ruh halini sorgulamak tabi kolay seni zihniyetini siktiğimin gavatı seni.
Adam bütün hayatını bırakıp askere gidiyor,sevdiğini annesini babasını belki çocuğunu.Belki de dağıtım olduğu vakit anlıyor şehit düşeceğini,bizi bunca ay burada yaşatmazlar diye içinden geçiriyor.Be amınakoduğumun eşşeği sen o psikolojiyi nasıl anlayacaksın kesin solcu bir piçsin.Robot mu o adam seni gerizekalı it.Ne yapsın ulan aylarca dağın başında hergün ölümü beklerken.Telefonu ile vakit geçirmeyi ona sen mi çok göreceksin bilgisayaranın başında a koca götlü alagavat.
bir insan sözlük dolusu adamı şeceresine sövdürmeye bu kadar mı meraklı olur. ne çeşit bir sapkınlıktır anlamadım gitti.
Guzel bir basliga guzel bir entry girmek istiyorum velakin gordukce killaniyor gordukce deliriyorum. Zeka fiskiran cumleler isilti sacan sozler bir kivilcimi bile yok yazarda allahtan donuz kisisi yazisini goremiyorum ama basligini gorunce yine delleniyorum. O telefonla oynayan asker bu vatanin evladi ve sevgilisini annesini babasini geride birakti da geldi oralara sen daha kucumse pkkli gibi bak daha cok bakarsiniz guzel kardeslerim. It urur kervan yurur. Kimsenin yaptigi da kimseye kar kalmaz.
ekmek almaya giderken geberen bir o. çocuğunun yanında esamesi okunmaz.
Siki ile de oynasa şehittir, zorlamayın insanın sabrını amına koyim.

edit: adam her şeyini geride bırakıp askere gitmiş, bu bile başlı başına siker atar senin bütün hipotezlerini.