bugün

(bkz: bi sktr git avea)
bu yazıyı görünce kalp güm güm eder,heyecan doruğa ulaşır,kafadan binbir senaryo geçer;ama bi bakarsın mesaj operatörden gelmiş. "avea sevgilimden daha çok mesaj atıyor" diyen bir arkadaşım aveayı "aşkım" diye kaydetti yahu bu yüzden.
eğer telefondan uzaktaysam ve meşgulsem msj sesini duyduğumda hiç istifimi bozmadan yaptığım işi tamamlayana kadar devam ederim.* işim bittiğinde * ağır hareketlerle telefonuma yaklaşırım elime alırım ve o yazıyı görürüm* sonra msjı aç butonuna basarım hiç heyecanlanmadan ve en ufak bi hayal kurmadan msjı okurum* finale geldiğimizde telefonu aldığım yere bırakırım ve her zamanki mesaj beklemeyen umursamaz halime geri dönerim *
kullanılan telefonun eski bir model olduğuna delalettir.
(bkz: artık operatörden bile sms gelmemesi)
(bkz: sklenmediğinin anlaşıldığı an)
eğer o sıralar kişi, önmeli birinden mesaj bekliyorsa telefon ekranındaki yazı kalbin yerinden çıkacakmış gibi hızlı atmasına neden olan bir işkence tarzıdır.
1 message received'den daha az havalıdır.
dırın dırın 1 mesaj alındı dırın dırın...
-evet biliyodum! yalnız değilim, arkadaşlarım var ve beni çok seviyolar.
genç patlicanlı! artık tüm avealılarla daki...
-hay patlıcanınızı götünüze sokayım...
eine neue mitteilung'dan da daha az havalıdır.
mutlaka saçma sapan bir servis mesajıyla karşılaşmak.
benim telefonda yazmayan şey.
Kimdendir acaba diye sınırsız hayal kurabileceğin durum.
-manita mı acaba?
vodafone da olmasa hatırlayanım yok .
hangi banka acaba diyerekten tedirgiye sürüklendiğim andır.
bankalar, gsm operatörlerini geçtim artık köşedeki bakkal bile bakliyat reyonumuzda kampanya vardır diye mesaj atıyor ulan ne koyarsan koy ömrü billah reyon olamayacak 2 tane raf var orda.

bu mesaj olayı insanı canından bezdirir otobüs şirketleri mi dersin dershaneler mi gözlükçü mü dersin eczacı mı dersin bunların yüzünden o yazıyı görünce eskisi gibi heyecanlanmıyorum.

(bkz: gidelim buralardan rafet)
insanı artık iyice bunaltan servis mesajlarından dolayı, tadı-tuzu, heyecanı kalmamış hadisedir.
aveadan geldiğine emin olunduğu için çoğu zaman bakmaya bile tenezzül edilmeyen mesajlardır.
(bkz: bir an heyecanlandın itiraf et)

zorunlu tanım: ekranda bir mesaj alındı yazısını görmektir. tabi telefonunuzun dili türkçeyse.
bu aralar sıktı bu olay. turkcell den gelse daha bi heyecanlı o derece sıkıldım yani.
mesajlar bile alıngan olmuş deyu facebok da grubu bile kurulmuş mevzudur.
mesaja ayıp olmuştur efenim.
mesaj geldiğini gösteren uyarı. öyle anlar olur ki elleriniz ve soluğunuz titreyerek telefonu elinize alırsınız. aylarca beklemişsinizdir çünkü.
avea'dan geldiği öğrenildiğinde telefonun duvarla bütünleşmesine neden olacak durum.
bazen insanı heyecanlandırır deliye çevirir bazen ise insanın umrunda olmaz.birinden cevap bekliorsan heyecanlanır saçma bir günün ardından hiç mesaj beklemeden mesaj gelir eğer böle olursa reklam diye geçiştirir bakmak mecburiyeti bile hissetmeyebilirsin.