bugün

Gayet normal ve olağan bir durum. illa bir şeyler yapmak için birilerine ihtiyaç yok. Tamam arkadaşlarla çıkmak eğlenceli olabilir lakin insanın kendini eğlendirmesi, kendine yetebilmesi de önemli bir mesele.
bunun garip bir durummuş gibi başlık açılmasını daha çok garipsedim aslında.
Benimdir.
bende çok gittim. sinemaya tek gitmenin en kötü yanı çıkışta film hakkında konuşabileceğin birisi olmuyor yanında o zaman biraz üzülüyor insan.
Şakamısınız? Cinemaya tabiki yalnız gidilir.

Not: yalnızlığın 1. Kuralı. Asla yalnızlığını yüzlerine vurmalarına izin verme.
benimdir. karayip korsanları için gittim evet.
düzenli olarak yaptığım için beni tarif eden başlık.
tabi bazen sarılanları görünce üzülmüyorum değil, sadece gözüme popcorn kaçıyor.
Hemen her hafta giden , üstüne tek başına yemek yiyen , alışveriş yapan insandır.
filmini keyifle ve konsantre bir şekilde izleyip tadını çıkarır.
Ben sevdiğimle birlikte gidiyorum.
Genelde filmlerde anlaşamayıp farklı filmlere giriyoruz.
Yani bir bakıma tek başına sinemaya giden insan ben oluyorum.
Bir de o sinemada tek başına olmak var.

Para işte.
Biriyle gitmektense daha cazip gelen olay. Film izlerken neden yanınızda birini bulundurma gereksinimi duyuyorsunuz? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Ne olur beni bir aydınlatın.
Hep ön yargıyla yaklaşıp "öyle film mi izlenir?" Dediğim durum.

geçenlerde, sinema salonunda ekildiğimde tecrübe ettim hiç fena değilmiş.

Hatta arada yapmak bile lazımmış.
Bir türlü yapamadım şunu, halbuki tek başıma yapmayı çok sevebileceğim bir şey.
Tek tüfektir. Sağlam insandır.
Filmi izlemek güzel ama film arası herkes eşiyle dostuyla filmin analizini yaparken tek başına dikilmek koyuyor.
bu hayatta oldukça üzülmüş insandır bence..
Genelde Ferzan özpetek,nuri Bilge Ceylan, zeki demirkubuz filmlerine ve korku filmlerine yalnız gitmeyi tercih ederim. Birincisinin nedeni etrafımda bu yonetmenlerin filmlerini anlayacak,sevecek birilerinin çok az olmasıdır. ikincisinin nedeni ise; korku filmlerini çok sevmem ama yine çevremdeki insanların korku filmi seyrederken abartı korkmalaridir. Haa bu arada türk korku filmlerini sevmiyorum. Çünkü ya çok saçma oluyor, ya da üç harflilerden başka korku filmi çeken yok.
Film izlenirken alakasız, bak şurda kesin şu olacak tarzı konuşan veya açıklama yapan birinin olmamasını, rahatça filmin içine girip filme odaklanabilmeyi isteyen insandır.

Ayrıca gittiği film üzerinde konuşabileceği, kendi kafasına uygun birilerini bulamadığındandır. Benimdir.
Hayatta tek başına da ilerleyebileceğini bilen insandır.

Yıllar önce çok sevdiğim biri bana tek başıma bir şeyler yapabileceğimi öğretti. Bana ben olmayı öğretti.

ilk işim tek başıma sinemaya gitmek olmuştu..
Sık sık yalnız giderim bazı insanlar yalnız gitmeye utanir ki cok sacma.
5 yıldır gerçekleştirdiğim eylem.Gişedeki görevliler artık bilet kontrolü yapmaya bile gerek duymuyorlar.Abi sen yerini biliyorsun diyorlar.Hangi koltuk hangi salon en iyi nerdedir artık binanın kolonlarını dahi ezberledim.Tek başına iyidir zevklidir.
Eziktir. Siktir evde izle madem.
fili sinemada seyretmenin zevkini, çok erken yaşlarda tatmış kişidir.
en sevdiğim aktivitelerdendir. birileriyle gidince hem filme odaklanamıyorum hem de saçma yorumlar maruz kalıp filmden kopuyorum.

35 yaşındayım. çok sık sinemaya giderim. şimdiye kadar 700 kere sinemaya gittiysem bunun en az 650'si tek başımadır.