bugün

80 li yılların kült filmi. Michael J Fox ın Geleceğe dönüş serisiyle beraber en çok gişe yapan filmlerinden.
Aynı zamanda yeni bir tv dizisi. Bazı yerleri mantıksız gelse de, güzel dizi.
basketçi ergenin kurtadama dönüşmesini konu alan bir gençlik filmi. o zamanlar bayağı ilgi çekmişti.

(bkz: 80 lerde çocuk olmak)
cnbc-e'nin yeni yayın döneminin yeni dizilerinden biri. tatlımsı bir ergen arkadaşımızın kurt adama dönüşmesini anlatmakta. soundtracklerine dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum şayet abartısız çok iyiler.

--spoiler--

lakros oynadıkları sırada başroldeki çocuğun kaleye geçmesiyle hastası olduğum cobrastyle çalınca, bu diziyi ne kadar saçma olursa olsun izleyeceğimi anladım...

--spoiler--
boş bi dizi olmuş. pek sarmayabiliyo.

--spoiler--
ha bide dizideki allison niye hep aynı kıyafetleri giyiyo lan.
--spoiler--
daha yeni döngüsünü tamamlamış wolftur. Çok çalışması lazım adult olabilmek için.
dün gece cnbce de gördüğüm ve sardığım dizi. biraz alacakaranlık özentisi sanırım.
klişe ve seyredilmesi keyif vermeyen dizi.
gecenin bir yarısı cnbc-e'de denk gelip öylesine izlediğim dizi. stiles karakterini oynayan çocuk tatlıymış yalnız. onun dışında fazla sarmadı.
bu kadar teknolojiye, bütçeye rağmen o kadar özensiz ve çirkin bir kurt yapmayı nasıl becerdiler merak içerisindeyim. ulan o uyduruk kutsal damacanadaki kurt adam bile daha bir kurt adamdı bunun yanında.
Bayanlar için kurtadam dizisi.
(bkz: pembe giyen kurtadam)
pazar akşamları seyredilebilecek en güzel dizi.
behzat ç yokken tabi...
game of thrones varken pazar akşamlarının en iyi dizisi ilan edilmemesi gereken dizidir. Bakınız 2. entryde tarafımdan övülmüştür ama, herkes haddini bilecek.
diğer bu tarz dizilerden hiç bir farkı olmayan tarzda bir dizi. hatta "the vampire diaries" dizinin kurt adamlı versiyonu diyebiliriz. başrol oyuncularından olan kız bile benzer olur mu yahu. yine bir aile geleneği olan avcılık üzerine uzman bir nesil var. o ailenin genç kızı bunu bilmiyor tabii. herkeste bir havalı olma tavrı. tabiri caizse "cool" olunmaya çalışılan diyaloglar.

-bana yardım etmelisin
-sana neden yardım edeyim ki? bıraksam bu halde ölürsün.
-ama ölmeden önce boynunu parçalarım.
-o zaman peki.

vs gibi bir sürü ucuz cümleler. aşırı derece konu açığı olan ve değişim geçiren kurtadam(alfa türü) efektleri patates baskısı gibi. neyse bu kadar acımasız olmaya gerek yok. dünyayı kurtaran adamdaki canavarlardan biraz daha iyi.

özet: kurtadam ve vampir konuları üzerine tükenmişliğin son saffası. Artık uzayda kurt adam ve vampir dizileri izlersek biraz garip gelir. onun haricinde cacık olmaz.

birde sövsem tam olacakmış. ne kıl olmuşum diziye yahu.
sırf esas oğlan'ın kankasının hareketlerinin seth cohen'ı andırması yüzünden bütün bölümlerini izlediğim dizidir. onun dışında bu fantastik kurtadam formatına diğerlerine göre fazla bir şey katmıyor, çok sarmadı.
cılız dır siktiri boktandır falan bilmem ama dizide ki stiles karakteri bombadır. göründüğü her sahnede yarmaktadır bu eleman.
görsel
liseli kitlesine hitap eden, bildiğin tipik amerikan ergen dizisi. bugüne kadar yüzlercesi çekilmiş bayat, klişe bir konuyu işleyen dandik bir dizi. lakin o allison yok mu allison, her hafta 1 saatimi çalıyor namussuz la. nasıl güzel bişey öyle o ya... kedi canını onun la.
güzel başrol aktristi yüzünden kendini izlettiren,ikinci sezonunun ne zaman başlayacağı merak konusu ergen kurtadam dizisi.
--spoiler--
cnbc-e de yayınlanan 2.sezonuna yeni yılda başlayacak olan kurt adam dizisi. klişe ve artık çok fazla üzerinde oynanan bir konuda çekilmiş olmasına rağmen oyuncuların ciddi başarılı olması, kurt adama dönüşme efektlerini gerçekçiliği ile kendini izlettirmeyi başarıyor.ayrıca başroldaki scott(tyler posey) ve özellikle de yakın arkadaşı stiles ( dyan o'brien) ın muhteşem mimikleri ve esprileriyle diziyi izleme zevki katlanıyor. allison ve scott aşkı, stiles ın karşılıklsız tutkusu, lydia nın kendi menfaatleri uğruna gösterdiği çabalar ve jackson'ı. cumaları daha bir güzel yapan koca haftaya katlanmamı sağlayan diziydi. 2.sezon umarım çok bekletmez ve aynı keyfi yaşatır.
--spoiler--
konusu itibariyle saçma da olsa akıcılığı yönünden kendini izleten dizi. lydia karakteri de pek bir cezbedici hani, daha 6. bölümdeyim ama tahminime göre stiles'ın canını çok yakacak bu hatun.
(bkz: teen wolf too)
2. sezonu 3 haziran'da başlayacak ve 4. haziranda ekranlarda ikinci bölümüyle boy gösterecek doğaüstü konulu dizidir.
alfa ve beta'dan sonra omega'nın da ortaya çıkışıyla ortalık iyice karışacak gibi lakin ne kadar karışsa da basit bir dizidir. pek sürükleyici değildir ama sıkıcı yaz günlerinizi renklendirebilir.

bir de allison'ın gamzelerinde boğulasım geliyor izlerken o ayrı.
(bkz: Crystal Reed)
dizideki zenci veteriner elemanın ne çeşit bişey olduğunu çözemediğim dizi.
2.sezonunun 1.sezonundan çok daha sağlam, çok daha heyecanlı olduğu dizi.

--spoiler--

an itibariyle ilk bölümü izledim ve bu ilk sezon nerdeydi dedim evet. çünkü çok farklı ve çok heyecanlı başladı. bizim allison yine çok tatlı tabi. jackson'un burun kanama sorunlarını kimse bilmiyor. sanırım ilerleyen bölümlerde o da ortaya çıkacak. son sahnedeki büyükbaba'nın vahşice omega kurt'u ortadan ikiye ayırması savaşı başlattı. artık birlik olmaya karar verirler.
bunların yanında dizi gerçekten dizi gibi bir hal almaya başlamış. bölüm konuları oturmuş, kamera çekimleri çok daha düzelmiş, heyecan, aksiyon gibi faktörler olması gereken düzeye gelmiş. ilk sezondan sonra oturup konusmuslar sanırım.
iyi yolda ilerlemekte dizi.

--spoiler--