bugün

Ülkede taciz tecavüz başını alıp gitmiş olduğu halde hala korkmadan açılıp saçılabilen kızların cesaretinin sorgulandığı bir durumdur.

Abi senin ülken bunu kaldırmıyor. Medeniyette o seviyeyi yakalayabilmiş değil insanlar. Vücut insan fakat Hala daha kafa animal. Bu durum da sana içinde bulunduğun şartlara uygun hareket etme zorunluluğu yüklüyor.

Ben de isterim kızlar dilediği şekil de giyinince mutlu olacaksa giyinsinler. Bu beni ilgilendirmez kimsenin kıyafeti beni alakadar etmez. Fakat ülkede insanların tercihlerini sorgulayan buna ağır anlamlar yükleyerek tecavüzü meşru goren yaygın bir inanış var.

Toplumunuz hastalıklı bir algıya sahip ve farklı mana yükleyerek sağlıksız neden sonuç ilişkisi kuruyor.

Bir kız pekala teşhirci olabilir fakat bu sadece onun tercihi ve kendi ahlakıyla sınırlıdır. Bize zerre söz soyleme hakkı düşmez sen tasvip etmezsin en çok o kadar. Ama kimin ne yaptıģıyla da ilgilenmezsin.

Demem o ki, ruh hastası bir toplumuz ve adımlarımızı bu gerçeği gözardı etmeden atmalıyız derim.

Sadece kıyafet tercihinde değil bu. Veya sadece kadınları bağladığını sandığımız meselelerde değil, genel olarak..
Kapalı giyinse de içi kötü olan yine tecavüz eder. Bu biraz o düşüncede olan erkeğin sorunu.

Edit: sanırım arkadaşlar yanlış anlayıp eksiledi. Başka anlami olamaz.
görsel
Hala tecavüzü insanların giyimiyle kuşamıyla birleştirmeye çalışan zihniyet devam ediyor mu?
Çocuk tecavüzlerini nasıl açıklıyorsun mesela bu durumda? Çocuklar açık saçık giyindikleri için mi böyle oluyor?
Hastalıklı bir zihniyetin ürünüdür tecavüz engellenmesinin yolu kadınları kapatmak değil caydırıcı cezalar vermektir.
Açık giyindiğin için tecavüze uğramazsın karsındaki beyin yerine uçkur kullanan sapıklar yüzünden uğrarsın. Ben kapalı oldugum halde korkuyorum. Yahu adamın içinde var o piçlik senin bacagından etkilenipte dur şuna tecavüz edeyim demiyor.
Kadın korunup kollanmaya muhtaç. Dünyada iyilik olduğu kadar kötülükte var. Kadınlara önce bunu ve korunmanın yollarını öğretmek lazım. Eğitim adaletten önce gelir. cahillik insanın başına çok iş açar.
Çozüm sunmuyorum. Tespit ediyorum. En az zararla diyorum.

Ama siz açık giyinmeyi çözüm olarak sunar gibisiniz.

Kaldı ki tecavüzü açık giyinmekle meşrulaştırmıyor bagdaştırmıyorum da.

Ya siz ne okuduğunuzu anlamıyor ya da başlığa bakıp entry giriyorsunuz.

Arkadaşlar, Mal mısınız?
ulan bu ülkede damacanaya, ördeğe, bisiklete tecavüz eden adamlar var bunu bu kadar basite indirgeme dikkat et seni bile s.kerler...
Tecavüzün bahanesi mi olur amk .
Bu bir kültür meselesidir, insanlar birbirlerine yaşam biçimleri empoze ediyorlar. Onların hayatlarına müdahale ediyorlar. Kaç çocuk yapacaklar, kürtaj yaptıracaklar mı yaptırmayacaklar mı gibi, bir insanın hayati, kendisiyle ilgili tasarruflarına müdahale etmeyi kendisinde hak olarak gören bir zihniyet egemen.

Böyle olunca kimileri cinsellikte de, gücüm varsa yaparım diye düşünüyor. Issız bir yerdeyse, bakıyor kimse de yok, bu kadını ben cinsel olarak kullanabilirim, gücüm de var, niye yapmayayım diyor tabi bunda cezalarında yetersiz olmasının etkisi de var.

Gücüm varsa niye yapmayayım diyen anlayışta ciddi bir artış var. Sadece tecavüz olaylarının değil, kadınların öldürülmesinin de bununla ilgili. adam kadına "çalışma" diyor; kadın "çalışmak istiyorum" deyince, "kadını dövüyor. Kadın "boşanmak istiyor; "o zaman da öldürürüm" diyor.
Bu zihniyetten kurtulamadığımız sürece bunların sonu gelmeyecektir.
Sanırım okuduğunuzu anlamakta sıkıntı çekiyorsunuz. Tekrar bilale anlatır gibi anlatacağım.

Çözüm olarak açık giyinmeyi değil eğitimi sunuyorum. Okursanız anlarsınız zaten. Hayır yani o yazıdan bunu nasıl çıkardınız onu da bilmiyorum.

"En az zararla diye bir tabir kurmuşsunuz. Peki bunun çözümü giydigimize dikkat etmek mi? Neden kendinizi ve halkımızı bu konuda eğitmeyi ve bu aptal düşünceleri yıkmayı tercih etmek yerine tüm sorunun kıyafet olduğunu düşünüp, suçu iki kumaş parçasına atmaya çalışıyorsunuz anlamış değilim.

Bu zihniyet olduğu sürece üzgünüm ama çözüm kıyafet değil. Ben şort değil pantalon giysem dar diyecekler, pantalon değil uzun etek giysem bu sefer tişörtüme karışacaklar. Hadi onu da duzelttim kara çarşaf giydim bu sefer dudağın gözüküyor tahrik oluyorum peçe tak diyecekler. Onu da yaptım bu sefer iki göz birden tahrik eder birisini kapat birisi açıkta dursun diyecekler. Sokağa çıkma yürürken kalçaların sallanıyor tahrik ediyorsun diyecekler. Bu böyle devam edecek. Kıyafetinize dikkat edip o zihniyete uymaya çalıştığınız zaman maalesef bu olayları çözmeyecek veya azalmayacaksınız aksine çoğaltacaksınız. Cunku her seferinde biz kabullendikce dusuncelerinin dogru oldugunu kavrayacaklar ve bunu daha çok benimseyecekler. Bu sefer olaylar daha kötü bir hal alacak.

Bunu anlayamayacak ve düşünemeyecek kapasitede iseniz bu sizin suçunuz değil.