bugün

dezenformasyon var bir dakika!

sağlık bakanlığı zaten prensip olarak bütün gebelerin peşinde, . anne ölümlerini azaltmak istiyor, bir ülkenin gelişmişlik göstergelerinden birisi de anne bebek ölüm oranlarıdır.. herkesin veri tabanında bilgisi var zaten aile hekimliğinden dolayı. çocuğun hangi aşıları ne zaman yapıldı, gebe hangi ayda diyabet kontrolüne girdi hepsi mevcut. ayrıca gebliz adlı sistemle gebeler aile hekimlerine bildiriliyor.

işte bu noktada aile hekimi o gebe ile "sağlık ocağına gel de bir tansiyonuna bakalım" şeklinde bir iletişime geçmek durumunda, ya sistemde kayıtlı adresine gidecek, ya da önündeki ekranda yazan telefonu arayacak. burdaki arkadaş daha orjinal bir fikir geliştirip direk sms atmış, ki hatalı bir girişimdir. hiç bir kanunda belirtilmese bile, bir hekimin, gebelik gibi, aids gibi hepatit gibi şahsi bilgileri bu şekilde ortalığa saçmaması gerekmektedir. bu hipokrat yemininin iptalidir, hekimliğin ayıp kısmıdır. düşünmelidir ki bu bilgiyi paylaşan hekim polis ya da muhtar; burası türkiye iki saniyede namus cinayeti işlenmişliği vardır ki bu bir dünya rekorudur.

ayrıca sağlık bakanlığının böyle bir uygulaması yoktur. iki farklı uygulama vardır.

1-sağlık bakanlığı gebeleri aile hekimlerine bildirir
2-aile hekimleri gebe ile iletişime geçer

bu olayda bu ikisi birbirine karışmıştır. sağlık bakanlığının yeni bir uygulaması gibi gösterilmiştir, ama biz öyle olmadığını artık biliyoruz. ve hekime laflar hazırlıyoruz.

akp li değilim, ama neyli olduğumu da söyleyecek değilim.
(bkz: hamileliğin baba ya da kocaya bildirilmesi/#15961343)
müjdemi isterim kızınız hamile mesajına ithafen
babadan muhtemelen ; akşam helvaya bekliyoruz.
böyle psikopatlar çıkabilir.
kadinlar ustunde baska bir baski mekanizmasi...
(bkz: akp nin ama kitlenmesi)
müjdeyi vermenin sağlık bakanlığına kalmadığı durumdur.
çağ dışı uygulama.
işgüzar devletin gereksiz uygulamaları ..
meali şudur ;

"kızınıza sahip çıkın ya da öldürün"
(bkz: üff snne be slk) diye cevap yazsa babam devlete trip atmış mı olur?
nereye gidiyoruz dediğim durumdur. kafaları gerçekten güzel ama aynısından istemiyorum..
bakanlıgın yeni uygulaması. insanların ozelinden size ne, hayır bi insan belki esine sıkıca sarılara vermek ıstıyo bu haberi. burun sokmak çok yanlış.
saçmalık.
hükümet artık cep telefonlarımızdan girip özel yaşamlarımıza da el attı.

iki gün sonra çıkıp "yok canım biz öyle demedik" derler yine eminim.
dönekler sizi...
(#15961742)
(#15961929)
hükümetin akla mantığa sığmayan icraatı. ne içtilerse aynından istiyorum.
"Kızınızın ağda zamanı gelmiş." -Çevre ve Orman Bakanlığı
''Kızınız varınca çaldırın!'' Binali Yıldırım
görsel
"kızınız bugün okula gelmedi, sakın sevişiyor olmasın?" -eğitim bakanlığı
tebrikler kızınız sevişmiş içeriği taşayan mesaj.
kadın cinayetlerini %5000 arttıracak bir uygulamadır.
(bkz: zeki muren de bizi gorecek mi)

her goruldugunde kahkaha attirma potansiyeline sahip basliktir. boyle guzel espriyi butun sozluk cemaati ayakta uyurken saglik bakanligi mi yapacakti bana? kimsenin basligi bu kadar komik degil, kabul edin. adamlar eglenmek istediyse demek ki. *
sağlık bakanlığının giderek sığlık bakanlığına dönüştüğünün göstergesidir. dertleri annenin veya bebeğin sağlığını düşünmek değil, evlilik dışı doğan çocukları ihbar etmektir. napacaksınız sonrasında piç yaftasını mı yapıştıracaksınız çocuğa? kızınız şunla bunla yatıyor adam edin mi diyeceksiniz? nasıl densiz, nasıl özel hayatın gizliliği ilkesine aykırı bir uygulamadır bu. sana ne lan benim kızımdan. ben öğrenmek istemiyorum belki. belki kız bana sürpriz yapacak. sana ne amına kodumun sığ beyinli bakanlığı, sana ne ulan elalemin cinsel hayatından, kiminle yatıp kiminle kalktığından. sana ne lan. ulan kafanızın içinde çüke sürülecek kadar akıl yok.
farklı varyasyonlarının gerçekleşmesinden korktuğum olay.

"müjde ! kızınız tam verimli turbo dizel bir motor - enerji ve tabii ki de kaynaklar bakanlığı."
saçma bir uygulamadır. arkadaş belki kadın sürpriz yapacak, nasıl bir mantık bu? direkt özel hayata müdahale değil de ne bu şimdi?